109 Shares 1772 views

Cecha Tatyany Larinoy. Obraz Tatiana Larina

W powieści Aleksandra Pushkina „Eugeniusz Oniegin”, oczywiście, główny bohater samica jest Tatiana Larina. Historia miłości od tej dziewczyny, a później śpiewane przez dramaturgów i kompozytorów. W tym artykule, charakterystyczny Tatyany Larinoy jest skonstruowany pod kątem jego ocenie autora, aw porównaniu z siostrą Olgą. Obie te postacie są przedstawione w produkcie całkowicie przeciwstawne natury. Oczywiście, nie możemy zapomnieć o linii Romans. W odniesieniu do charakteru Onieginie także pokazuje nam pewne aspekty jego charakteru. Wszystkie te aspekty będziemy badają dalej wyposażone Tatyana Larina był jak najbardziej kompletny. Najpierw zapoznać się z siostrą i jej rękę.

Tatiana i Olga Lariny: w przeciwieństwie do siostry

O głównego bohatera powieści możemy rozmawiać przez długi czas, bardzo dużo. Ale obraz z siostrą – Olgi Larinoy – Puszkina pokazał dość zwięźle. Jego zalety poeta uważa skromność, posłuszeństwo, prostotę i zabawy. Te same cechy autor widział w prawie każdej wsi pani, tak wyjaśnia czytelnikowi, że jest znudzony, żeby to opisać. Olga ma powszechne cechy kobiet wiejskich. Ale obraz Tatyana Larina autora jest już bardziej tajemnicza i skomplikowana. Jeśli mówimy o Olga, główną wartością dla niego jest wesoły życie beztroskie. To, oczywiście, nie ma Lubow Lenskogo, ale ona nie rozumie jego uczucia. Tutaj Puszkin stara się pokazać swoje uczucia, co nie znaczy, jeśli weźmiemy pod uwagę charakter Tatyany Larinoy. Olga, ten przyjemny dziewczyna, nie znają skomplikowane pracy umysłowej, a tym samym do śmierci pana młodego, ona traktuje lekko, szybko zastępując ją „love pochlebstwa” z innym mężczyzną.

Porównawcza analiza obrazu Tatyany Larinoy

Na tle tamtejsze siostry Tatiany prostota i autor wydaje się nam idealna kobieta. Puszkin i stany to dość prosto, nazywając bohaterkę swojej pracy „całkiem idealne.” Krótki opis Tatyany Larinoy jest tu bez znaczenia. Ten wieloaspektowy charakter, że rozumie powody swoich uczuć i działań, a nawet je analizować. Ten znowu okazuje się, że Tatiana i Olga Lariny – absolutne przeciwieństwa, ale są siostrami i sprowadzono w pożywce hodowlanej.

Dokonana przez autora z charakterem Tatiana

Co my Puszkina przedstawia głównego bohatera? Tatiana nieodłącznym prostota, spokój, zamyślenie. Szczególną uwagę przywiązuje się do tego poety jakości jego charakteru jako wiary w mistycyzmie. Znaki, tradycja, zmiana fazy księżyca – to wszystko, co obserwuje i analizuje. Kocha się domyślić, ale również przywiązuje wielką wagę do snów. Zwrócił uwagę na Puszkina i Tatiana miłości czytania. Hodowane na modne powieści typowy kobiet, bohaterki, a jego miłość jest widoczne jak przez pryzmat książki, idealizuje ją. Uwielbia zimę ze wszystkimi jego problemami: ciemność, Zmierzch, zimnem i śniegiem. Puszkin podkreśla również, że bohaterka powieści „rosyjskiej duszy” – jest to ważny punkt na charakterystyce Tatiana Larina był jak najbardziej kompletny i zrozumiały dla czytelnika.

Wpływ wiejskich zwyczajów charakteru bohaterki

Należy zwrócić uwagę na czas, w którym żyje przedmiot naszej rozmowy. Jest to pierwsza połowa 19 wieku, tak charakterystyczne Tatyany Larinoy – jest w rzeczywistości, charakterystyczne dla współczesnych Puszkina. Postać bohaterki zamknięty i skromne, ale czytając opis danej nam przez poetę, możemy powiedzieć, że wiemy praktycznie nic o wyglądzie dziewczyny. Zatem Puszkin jasno wynika, że to, co ma znaczenie nie jest piękno zewnętrzne i wewnętrzne cechy. Tatiana jest młody, ale wygląda na dojrzałą i rozwinięta osobowość. Dzieci zabawy i gry z lalkami, ona nie podoba, to przyciąga tajemniczą historię miłości i cierpienia. Po tym wszystkim, bohaterka ulubione powieści zawsze przechodzą przez szereg trudności i cierpienia. Tatyany Larinoy obraz harmonijne, miękkie, ale zaskakująco zmysłowe. Tacy ludzie są często spotykane w prawdziwym życiu.

Tatyana Larina w romantycznych związków z Evgeniem Oneginym

Co widzimy głównego bohatera, jeśli chodzi o miłość? Evgeniya Onegina spotyka, kiedy był gotowy na związek wewnętrznie. To „czeka … kogoś”, to delikatnie pokazuje nam Aleksander Puszkin. Ale nie zapomnij, gdzie mieszka Tatiana Larina. Charakterystyczne dla jej relacji miłości zależy dziwnych zwyczajów wsi. Przejawia się to w tym, że Eugeniusz Oniegin odwiedza dziewczynki w rodzinie tylko raz, ale są już ludzie mówią o zaangażowaniu i małżeństwa. W odpowiedzi na te pogłoski Tatiana i zaczyna widzieć bohatera jako obiekt westchnień jego. Z tego możemy wywnioskować, że Tatiana doświadczenia są naciągane, sztuczne. Wszystkie jego myśli, jest w chwili obecnej w tęsknocie i smutku w jej duszy w miłości.

Znani wiadomość Tatiana, jego motywy i konsekwencje

I uczucia są tak silne, że istnieje potrzeba, aby je wyrazić, aby kontynuować współpracę z Eugene, ale już nie przychodzi. Zrobić dziewczynie pierwszy krok wymogami etykiety czasu było to niemożliwe, uznano za niepoważne i brzydki akt. Ale Tatiana znajdzie sposób – pisze list miłosny do Oniegina. Czytając go, widzimy, że Tatiana – bardzo szlachetny, czysty, w jej głowie panuje wzniosłe myśli, trudno na siebie. Odmowa przyjęcia jej miłość Eugene dziewczynę, oczywiście, jest zniechęcające, ale uczucie w sercu nie gaśnie. Próbuje zrozumieć jego działania, i że to się uda.

Tatiana po nieudanej miłości

Zdając sobie sprawę, że Oniegin preferuje szybki hobby, Tatiana udał się do Moskwy. Tutaj widzimy zupełnie inną osobę w nim. Ona pokonał ślepego uczucie nieodwzajemniona. Ale w świeckim społeczeństwie Tatiana czuje się jak obcy, to jest daleko od jego zgiełku, brokat, plotek i uczęszcza kolacje częściej w społeczeństwie ojczystego. Nieudana pierwsza miłość się jej obojętny na wszystkich kolejnych hobby płci przeciwnej. Bezszwowa charakter, który widzieliśmy na początku powieści „Eugeniusz Oniegin”, produkt końcowy pokazuje Puszkin uszkodzony i zniszczony. W końcu Tatiana Larina i pozostał „czarną owcę” w wyższych sferach, ale jej wewnętrzna czystość i duma może pomóc inni widzą w niej prawdziwą damę. Jej indywidualny zachowanie i jednocześnie nieomylnej wiedzy etykiety, uprzejmości i gościnności przyciąga uwagę, ale w tym samym czasie i zostali zmuszeni do pozostania na odległość, więc Tatiana była powyżej plotek.

Ostateczny wybór bohaterki

Pod koniec powieści „Eugeniusza Oniegina” Puszkina, kończąc historię, daje mu „Drogi idealnego” szczęśliwego życia rodzinnego. Tatiana Larina wzrosła duchowo, ale nawet w ostatnich liniach powieści, wyznaje jej miłość do Evgeniyu Oneginu. Jednocześnie to uczucie nie więcej władzy nad nią, ona sprawia, świadomego wyboru na rzecz lojalności do ich legalnego męża i cnoty. Oniegin zwraca również uwagę na „nowym” dla niego Tatiany. On nie ma pojęcia, że ona się nie zmieniło, to jest po prostu „przerosły” go i „chory”, jego poprzednia bolesna miłość. Dlatego jego zaloty odrzuciła. Oto przed nami główny bohater „Evgeniya Onegina”. Jego główne cechy to silna wola, pewność siebie, dobry charakter. Niestety, Puszkin wykazał w swojej pracy, osoby takie mogą być niezadowoleni, bo widzą, że świat nie jest taki sam, jak chcą. Tatiana ma trudny los, ale jej pragnienie osobistego szczęścia pomaga jej przezwyciężyć przeciwności.