450 Shares 9078 views

Nie wiem jak wiązać węzły? To proste!

Współczesny człowiek, żyjący w „betonowej dżungli”, rzadko mamy do czynienia z taką koncepcją, jako węzeł. Ludzie, którzy są zaangażowani w aktywne uprawianie sportu, spotkać się z nim często. Wiedzą, że zdolność do szybko zawiązać węzeł może uratować życie.

Nawet w standardowej sytuacji, można zadać pytanie: „Jak wiązać węzły?”. Na przykład, trzeba powiązać dwa liny razem, a węzeł nie zostały utrzymane. W takich momentach, przyjść do węzłów pomocy. Trudno sobie wyobrazić, jak wiele z nich istnieje w świecie. Jest to jeden z najstarszych wynalazków człowieka. Nawet budowa piramid w Egipcie nie jest kompletna bez tej umiejętności.

Istnieje cała encyklopedia, jak wiązać węzły. Ktoś może powiedzieć, że w naszych czasach jest to możliwe do zrobienia bez nich, bo nie ma kleju i wszelkiego rodzaju urządzeń. Ale jeśli przyjrzeć się bliżej, okazuje się, że elementy odgrywają w naszym życiu dużą rolę. Musisz być w stanie zawiązać sznurowadła, związać stos makulatury, albo związać worek ziemniaków. Bezpiecznie przymocować ładunek do bagażnika samochodem lub hak do żyłki rybackiej na wycieczkę? I niemal w każdym przypadku, trzeba wiedzieć, jak zawiązać węzeł. Można też śmiało powiedzieć, że zdecydowana większość ludzi ma dość prymitywne wyobrażenie o tym, jak wiązać węzły.

Aby dowiedzieć się, jak robić na drutach, trzeba miękką linę, i, oczywiście, same węzły obwodów. Jeszcze lepiej, jeśli znajdziesz schemat z wyjaśnieniami, ponieważ istnieje wiele węzłów, i łatwo je pomylić. Ponadto, wymagane szkolenia i znaczną cierpliwości.

Nauczyć się kilku podstawowych węzłów, nie tylko przydatna w pewnych sytuacjach. To byłoby wystarczające.

Rafy lub węzeł prosty

Jest to bardzo proste i trwałe opcją, ale ma pewne wady. Z dużym napięcia połączonych linami, zwłaszcza mokrych, on znacznie opóźniony. I to nie jest bardzo niezawodny na linach syntetycznych. Jak prawidłowo powiązać można zobaczyć na wykresie pokazano.

urządzenie tkackie

Są chwile, kiedy trzeba powiązać dwa liny, a jeden z nich różni się grubością. W tym przypadku, będzie pochodzić w poręcznym urządzeniu tkackim, który jest uważany za jeden z klasycznych. Ponadto, jest łatwo uwolnione. Jedynym minusem jest to, że urządzenie jest przesuwane na żyłce, więc jest w tym celu nie jest używany.

Węzeł kotwica lub bend kotwica

Taki zespół jest stosowany, do wiązania się z liny kotwicznej. Często są one wykorzystywane podczas holowania pojazdów. To nezatyagivayuschiysya zaufane witryny. Ma ciekawą cechę – można go związać i rozwiązać obciążenie.

Oczywiście, jeśli chcesz wiedzieć, jak zawiązać węzeł, system będzie niezawodny asystent. Konieczne jest, aby zobaczyć, jak i gdzie je wyrzucić linę. Jest to nauka, w której tak wiele niuansów, które zależą od nich knot wytrzymałość i łatwość rozpętania.

Jeśli wiesz, jak wiązać węzły, to nie jest czas, pomoże Ci w różnych sytuacjach.