383 Shares 3080 views

Lek "Rumalon", instrukcje użycia


Lek "Rumalon" należy do grupy leków chondrooprotekcyjnych. Także leki mogą być przypisane do stymulantów regeneracji.

Lekiem "Rumalon", instrukcją jego użycia jest szczegółowy opis, wykonany w postaci roztworu do wstrzykiwań. Lek jest cieczą o żółtobrązowej barwie. Roztwór ma zapach metakrezolu. W sieciach aptecznych lek jest sprzedawany w ampułkach wykonanych z lekkiego szkła ochronnego. Ich objętość może wynosić jeden lub dwa mililitry. Ampułki z lekiem są pakowane w opakowaniach profilowanych. Pakiet jest dodatkowo wyposażony w pierwszą kontrolę otwierania, która jest dwoma naklejkami ochronnymi.

Lek "Rumalon" (instrukcja użycia wskazuje na jego skład) zawiera glukozaminoglikan-kompleks peptydowy jako główną substancję czynną. Składnik ten jest oczyszczany za pomocą specjalnych procesów technologicznych i skoncentrowanego ekstraktu, otrzymanych z tkanek chrząstki i mózgu (kości) młodych zwierząt lub cieląt.

Lek "Rumalon", instrukcje dotyczące jego stosowania opisują podstawowe właściwości farmakologiczne produktu leczniczego, wpływają na organizm, dzięki czemu uzyskuje się efekt ochronny chrząstki (ochronny).

Lek pomaga zmniejszyć aktywność większości enzymów, które niszczą powierzchnię stawową, która jest tkanką chrząstki. Lek dezaktywuje proces niszczenia, normalizuje biologiczną syntezę siarczanowanych mukopolisacharydów, a także zwiększa procesy metaboliczne w tkankach hialinowych. Lekarz jako biogenny stymulator pochodzenia zwierzęcego przywraca strukturę chrząstki stawowej.

Proces ten polega na zdolności głównej substancji czynnej do zwiększenia w organizmie produkcji glukozaminoglikanów i kolagenu działających jako główny materiał budowlany. Lek jest dezaktywowany i redukuje działanie enzymów uszkadzających chrząstki, poprawia dostarczanie składników odżywczych do stawu i pobudza ilość płynu niezbędną do jego normalnego funkcjonowania. Dzięki działaniu na ciało lek zmniejsza ryzyko progresji choroby zwyrodnieniowej stawów. Przyczyną tej choroby jest rozrzedzenie płytki i zmiana powierzchni chrząstki stawu.

Zaleca się stosowanie leku "Rumalon", którego zalecenie dotyczy najczęstszych patologii, w których jest wskazane, w obecności chorób układu mięśniowo-szkieletowego, które są związane z niszczącymi procesami (zwyrodnieniowymi) w tkance chrząstki. Do takich dolegliwości należą:

– Spondyloza;

– zwyrodnienie stawów;

– chondromowanie rzepki (martwica tkanki chrzęstnej);

– kiszonóg;

– meniskopatia (patologia podszewki stawu kolanowego, która jest tkanką chrzęstną);

– choroba zwyrodnieniowa stawów;

– spondyloartroza.

Lek "Rumalon", opis sposobu użycia, który można znaleźć w instrukcjach, wprowadza się do ciała przez wstrzyknięcie domięśniowe. Przebieg leczenia wynosi od sześciu do ośmiu tygodni i jest przeprowadzany dwa razy w roku. Zmniejszenie objawów bólowych i zwiększona mobilność stawów obserwuje się w czternastu dniach od rozpoczęcia leczenia. Lekarz "Rumalon", którego recenzje potwierdzają pogarszanie przebiegu procesów patologicznych po pierwszym wstrzyknięciu, nie jest anulowany przez specjalistę przed zakończeniem terapii, ponieważ zjawiska te są tymczasowe i same przechodzą.