212 Shares 4523 views

Jak leczyć potówka u niemowląt? Zalecenia dla młodych matek

„Jak leczyć potówka u dzieci?” – jeden z najbardziej popularnych pytań od młodych matek. Sudamen to nic innego jak podrażnienie, który występuje w skórze spowodowane poceniem się, gdy przegrzany. To może pojawić się w każdym wieku, ale najczęściej u niemowląt otrzymała, co jest związane ze stosowaniem pieluch i nadmiernej troski o młodych matek, które ubierają się zbyt serdecznie dzieci. W procesie przegrzaniem dziecko próbuje doprowadzić nadmiar wilgoci. Jednak ze względu na fakt, że okruchy gruczoły potowe są wystarczająco dobrze rozwinięty, płyn gromadzi się w ujściach gruczołów potowych, co powoduje podrażnienie.

Objawy potówka

Zanim zajmiemy się pytanie: „Jak leczyć potówka u dzieci”, to jest konieczne do zdiagnozowania. Wygląda na to, czerwony, różowy wysypka na skórze, zwykle w okolicy narządów płciowych. Wybuchy w tym samym czasie może być w postaci małych przezroczystych pęcherzyków, które szybko pęknie. Dzieci różnie reagują wysypką: niektórzy nie zauważają go, pozostając aktywnym i mobile, niektóre mogą zostać utracone apetyt, jest wyraźne niezadowolenie.

Jak niebezpieczne sudamen

Sudamen u dzieci, które jest łatwe do znalezienia zdjęcia w samej katalogu medycznego nie jest szczególnie niebezpieczne w odpowiednim czasie leczenia. Jednak skóra przetargu rannych dzieci jest doskonałym medium dla wzrostu mikroorganizmów, które mogą powodować ropnie i inne niepożądane efekty. Dlatego pojawienie się pierwszych objawów choroby należy podjąć natychmiastowe działania.

kolczastego obróbki cieplnej

Tak, sudamen dziecko. Co zrobić w tym przypadku?

  1. Jednym z najważniejszych czynników, które mogą skutecznie leczyć potówka, a jednocześnie jest doskonałym profilaktyka przeciwko swoim wyglądem – temperatura powietrza w pomieszczeniu, w którym znajduje się dziecko. Optymalna temperatura wynosi 20-22 stopni. Należy również regularnie wietrzyć pomieszczenie.
  2. Jednorazowe pieluchy należy wymieniać co 2 godziny, aby używać tych, które są najbardziej oddychająca i pozwala skórze „oddychać”. Pieluchy powinny być dobierane, aby nie pocierać nogi dziecka.
  3. Jest to konieczne, aby chronić dziecko przed przegrzaniem, nie ubierać zbyt ciepły.
  4. Wystarczająco skuteczna metoda, w jaki sposób leczyć potówka u niemowląt, są kąpiele ziołowe. Dla nich napar z rumianku, kombinezon z rzędu, wywar z liści orzecha włoskiego.
  5. Za pomocą specjalnych kremów na bazie cynku, który wysusza skórę i jednocześnie jest doskonałym środkiem antyseptycznym.

Zapobieganie potówka

Aby nie zastanawiać: „Jak leczyć potówka u dzieci”, można temu zapobiec, należy postępować według prostych zaleceń. Tak więc, po każdej zmianie pieluchy zaleca się zmyć dziecko lub sporadycznie używać wilgotnej podpasek. Nie używać, jeśli podmyvanii mydła, ponieważ wysusza delikatną skórę. Optymalnym rozwiązaniem byłoby specjalny żel dla dzieci do mycia. Po kąpieli powinna być dokładnie mokra skóra, zwracając szczególną uwagę na gromadzenie wilgoci w fałdy. Ideal – zostawić dziecko na 10-15 minut bez pieluchy. Nie jest konieczne, aby aktywnie używać różnych proszków i kremy do pieluchy, ponieważ nie umożliwiają odparowanie wilgoci, tworząc ochronną warstwę na skórze. To nieuchronnie prowadzi do pojawienia się kolczastego ciepła. Jeśli po tych prostych wskazówek, kwestia jak traktować potówka u niemowląt, nie będzie przeszkadzać.