328 Shares 5205 views

Piec próżniowy: oznaczenie, techniczne

Procesy technologiczne wytwarzania i przeróbki różnych materiałów, a często zawiera etap przekazywania ekspozycję cieplną. W ten sposób, wygaszanie przeprowadza się suszenie w wysokich temperaturach, lutowania i innych zabiegów. Wdrożenie tych środków w tradycyjnych piecach, nawet do zastosowań przemysłowych nie zawsze jest to możliwe. Ograniczenia mogą być związane z niewłaściwego kontaktu ze środowiskiem powietrza. Dlatego, w celu rozwiązania takich problemów, stosuje się w piecu próżniowym, w którym proces traktowania eliminuje nadmierne odkształcenie i paczenia preform.

Cel i zakres stosowania pieców próżniowych

operacji spiekania cieplnej w próżni stosowane w inżynierii mechanicznej i sprzętu, w przemyśle budowlanym, w różnych gałęziach przemysłu, itp. d. Na przykład, jednostka urządzenia przez działanie takich elementów do odgazowywania, które następnie są różne elementy aparatury. Pod tym samym kierunku, w którym umożliwia piec próżniowy do wykonywania lutowania i jakość powłoki uszczelniającej na poszczególne odcinki płyt elektrycznych.

Dystrybuowane i operacja spiekania. Za jego pomocą w konstrukcji i produkcji są podane w żądanej wydajności produktów ceramicznych, stopów ogniotrwałych, stałych proszków metali i podobnych. D. Należy również wspomnieć, przemysł metalurgiczny, który jest również zainteresowany w procesach obróbki cieplnej. Na przykład, piec próżniowy pozwala zrealizować procedury utwardzania, starzenia cieplnego stopów. W ten sposób leczenia może być poddawany różnym stali, brązu i magnezu.

podstawowe dane techniczne

konstrukcje pieców skuteczności często staje się głównym kryterium wyboru modelu. W tym przypadku, wyznaczając potencjał 3 do 20 kW. Ponadto, jakość i skuteczność dostarczania oddziaływania termicznego ta wpływa nieznacznie. Typowo, moc rośnie w miarę objętości ładunkowej, która jest uzależniona od wymiarów konstrukcyjnych. Tak więc, standardowe modele handlowe tego typu mogą być pobrane od 15 do 40 kg materiału o średniej. Ale są też jednostki, które mogą służyć w czasie nawet do 100 kg. Obdarzone średnie charakterystyki indukcyjnego pieca do topienia może stanowić jedną zmianę na 9000 kg. Jeśli chodzi o jakość i wydajność oddziaływania wewnątrz komory powinna być brana pod uwagę bezpośrednio zakresie temperatur. Jest od 1800 do 2000 ° C,

proces wytapiania

Technologia w konwencjonalnych jednostkach opartych na działaniu wyładowania łukowego. Kontakt występuje prąd elektryczny i mieszanin gazowych. Następnie powstały łuk z powodu wysokiej koncentracji w próżni zapewnia lepsze efekty cieplne. Nawet mała pojemność pieca próżniowego łuku można stopić stal obrabianego.

W tym przypadku istnieją dwie zasady przenoszenia ciepła do materiału. Jest to bezpośredni i pośredni wpływ. W pierwszym przypadku, gdy energia w postaci łuku elektrycznego pomiędzy elektrodą a elementem obrabianym, które w tej konfiguracji odbiera maksymalne ciepło. ogrzewanie pośrednie obejmuje pracę z dwiema elektrodami, które działają na odległość do obiektu. Oczywiście, piec próżniowy z bezpośrednim skuteczności przenoszenia ciepła, ale pozwala na większy procent ujemnej obróbce cieplnej czynnikami.

piece odmiany

Podstawowy model łuku konstrukcji pieca próżniowego jest konstrukcja opisana powyżej. Z tego sprzętu można utrzymać większość gatunków złożonych stopu metalu, w tym ogniotrwałych. Inny rodzaj jest piec do topienia indukcyjnego, urządzenie, które zawiera nachyloną tygla. Tylko w procesie tygiel do topienia i realizowany jest materiał ładuje się do komory procesowej. Zasada indukcji pracy jest uważana za najbardziej kosztowne w utrzymaniu, więc używany jest rzadziej i tylko w razie konieczności pracy ze złożonymi metali. Poszczególne typy piecu próżniowym zapewnia zespół katodowy. Takie urządzenie do wytworzenia oczyszczonej stopy i wlewków metalu. konstrukcyjnym jest opalarka, co oznacza, że kierowanie wiązki wprowadza produkty wypalania.

Zalety i wady piecach próżniowych

W porównaniu do konwencjonalnych piecach próżniowych do obróbki cieplnej pozwala na bardzo sprawne działanie termiczne elementu. W tym przypadku, operator ma możliwość regulacji ustawienia ciepła, które, na przykład, wywołuje próżniowego pieca indukcyjnego tygla. Zalety takich struktur obejmują oraz możliwość uzyskania stosunkowo czystego materiału metalowego. Oznacza to, że technologia eliminuje nadmiernego zanieczyszczenia cząstkami stałymi obcych – produkty z obróbki cieplnej.

Jeśli chodzi o wady, są powiązane z niskimi zasobów jednostek tworzących strukturę. Nie jest nawet istotne wady tych składników, a w ściśle określonych warunkach, które są wymagane do utworzenia produkcyjnej obróbce termicznej i który wpływa na strukturę powierzchni roboczych. Ponadto, piec próżniowy, którego cena wynosi średnio 500-700 tys. Rub., Dostępne kilka firm. Mimo wysokiej jakości spiekania stopienia – jest kosztowna metoda ograniczania jego stosowania.

producenci

Dostawa pieców próżniowych są zaangażowane w dużych przedsiębiorstwach, współpracując z instytucjami w zakresie projektowania i rozwoju urządzeń przemysłowych. Dzisiaj, maszyny wysokiej jakości tego typu na krajowej podaży i zagranicznych producentów SCHMETZ XERION. Produkty te skupiają się na wykonanie typowych operacji termicznych i specjalistycznych zadań, takich jak dyfuzji wyżarzania. Moskwa fabryka urządzeń przemysłowych specjalizujący się w produkcji pieców próżniowych, oferuje przyzwoitą wydajność jednostek. Dzięki takiemu właścicielowi sprzętu może nieść wynajem metalu, spiekania i standardowych procesów termicznych. Automatyczny model oferuje „pancerny Betoniarnia”, który rozwija jednostki wysokiej próżni z kamerami nieporęczne pobrania.

wniosek

Przykładem technologii wyżarzania próżniowego pokazuje, że nie zawsze są nowe rozwiązania uzasadnia się w służbie. Chociaż sama Moskwa sprzęt przemysłowy roślina dąży do optymalizacji zestawów do potrzeb szerokiej gamy przedsiębiorstw, konsumentów, wysokie koszty procesów obróbki cieplnej próżniowej dla wielu potencjalnych klientów sprawia, że ta metoda nadaje się do użytku. Odmowa takich pieców jest spowodowane nie tylko ich koszt, ale z braku konieczności stosowania wysokiej jakości produktów. Mimo to wiodące firmy działające w zaawansowanych technologicznie dziedzinach przemysłu, nie może już zrobić bez użycia takich środków obróbki cieplnej.