293 Shares 6297 views

Pełna maska do nurkowania: cechy, funkcje, przegląd niektórych modelach

Nurkowanie to rodzaj żeglarstwa, w którym dana osoba może bez wysiłku i ciężki sprzęt do obserwacji podwodnego przestrzeń, badając tajemnice i podziwiając jej piękno. To wymaga minimalnego wyposażenia: chrapy, płetwy i maskę. Z nich, nurek otwiera nową, nieznaną i atrakcyjny świat. Specjalnie dla fanów tej rozrywki założyć maskę całą twarz do nurkowania, który zapewnia komfort i bezpieczeństwo.


sprzęt do nurkowania

Ten typ nawigacji zapewnia osobie specjalnego wyposażenia. Zwykłe okulary nie nadają się tutaj jako nurek musi swobodnie oddychać nos i usta. W związku z tym, należy użyć pełnej maski do nurkowania. Posiada specjalny zawór, który jest powietrze wyjścia na zewnątrz. Zapobiega to parowaniu szkła. W związku z tym przestrzeń można obserwować pod wodą bez żadnych problemów. Niektórzy producenci oferują modele, które nie mają zawory. Oni praktycznie wyeliminowane ryzyko przecieków, ale nie można nazwać wygodne.

Maski wykonane są z materiałów innych niż jej miękkość, więc na twarzy nie pozostawiają śladów. Jednak mają one wystarczającą wytrzymałość. pływaków profesjonalnych fotografów i wybrać opcje czarnego krzemu, który zapisuje je od światła słonecznego. Nowoprzybyli często sprzedawane maski na całą twarz z rurką przezroczystego silikonu.

Najważniejsze dla snorkeling

Akcesoria do tego typu nurkowań pozwalają nurków pozostać pod wodą przez dłuższy czas, podziwiając poruszający ryb i okolicznych obiektów. Rurki zawierają szereg elementów:

 1. Dolna i górna zawory.
 2. Elementy falistej.
 3. Pierścień gumowy.
 4. Zacisk z tworzywa sztucznego.
 5. ustniki silikonu.
 6. Właściwie ciało.

Zazwyczaj maski na całą twarz z rurką jest kosztowne i skomplikowane urządzenia. Jednak niektórzy producenci udało się znacząco obniżyć koszty swoich produktów z najnowszymi osiągnięciami. Takie urządzenia są niezbędne podczas specjalnych nurkowań kiedy wpaść zimną wodą lub zastosować domofony. Dla najlepszych masek są modele następujących marek: Ocean Reef, Tribord, Scubapro, Oceanic, Hollis, Aqualung, i inne.

Sprzęt Aria

Pełna maska do nurkowania Aria zyskał aprobatę wielu miłośników nurkowania. Ma wiele pozytywnych cech:

 • brak pocenia;
 • oddychać swobodnie;
 • szeroki przegląd;
 • brak ustnika;
 • różnych kolorach;
 • Obecność różnych rozmiarach;
 • możliwość zainstalowania kamery podwodnej.

Nowy pojawił się w 2016 roku, ale wiele z nich już ocenił go wysoko. Średnia jednostkowa cena wynosi 6800 rubli, co jest całkowicie uzasadnione jego wymierne korzyści.

Sprzęt Tribord

Pełna maska do nurkowania Tribord nie mogą być wykorzystane przez fanów za darmo nurkowania, gdyż byłoby to zbyt wysokie ciśnienie w nim. są dostępne w dwóch rozmiarach – modele dorosłych mężczyzn i młodzieży i kobiet. Dla 90 procent użytkowników, pasują idealnie. Inne Wymiary urządzenia są usuwane z produkcji, co zmniejszyło ich cenę.

Maska ma zalety:

 1. Rozwój zgodnie z cechami klientom budować.
 2. Obecność dolnej zaworu w celu usunięcia wody.
 3. Dobrą szczelność.
 4. Łatwe zakładanie i zdejmowanie.
 5. Szeroki kąt widzenia.
 6. Nieobecność mgły.
 7. Łatwe oddychanie.

Pełne maska fajka tribord Easybreath – pływać na głębokości nie więcej niż 1 metr. Nie czuję presji, więc oto dno morza może być długa i komfortowo. W tym przypadku, osoba jest łatwo zobaczyć z łodzi lub łodzi, dzięki jasnej cynk, który znajduje się na czubku głowy, tak że nieprzyjemne incydenty wykluczone. Taki niuans jest szczególnie ważne wśród przybyszów. Warto odnotować fakt, że Easybreath umożliwia osób z wadą wzroku nosić okulary do urządzenia, więc potrzeba wyboru specjalnych okularów nie jest dostępna.

Maski snorkeling są głównie wygodne i bezpieczne. Urządzenia nie komplikować nurek pozostaje w wodzie. Widzi pobliskich obiektów bez zniekształceń. Sprzęt tworzy przestrzeń powietrzną przed oczami, tak że wszystkie obrazy są jasne. Ponadto, pływak może swobodnie oddychać.