841 Shares 1996 views

Zupa z fasoli szparagowej

Miłość wielu naszych współobywateli dobrego jedzenia nie jest tajemnicą. Niektórzy lubią dania mięsne, podczas gdy inni wolą słodyczy, podczas gdy inni nie mogą żyć bez zupy. Ale wszystkie, bez wyjątku, nie może zrezygnować z płyt pachnącej zupy z zielonej fasoli. Na sekretów jego przygotowania, będziemy rozmawiać w tym artykule.

Fasola znana mieszkańcom planety Ziemi od czasów starożytnych. 5000 lat temu był używany przez naszych przodków w kuchni, a to świadczy dokumentów. O wyjątkowym smaku i niewątpliwych korzyści znanych w Ameryce, a także w starożytnych Chinach, Rzymu i Egiptu.

Początkowo fasola wykorzystywane jako ogród ozdobny ornament, ponieważ jest naprawdę bardzo piękne kwiaty (w szczególności dotyczy to pnącego). Potem zaczęły zawierać potrawy zbożowe. Tylko Włosi próbują odgadnąć smak młodych zielonych strąków, bez czekania na ich pełnej dojrzałości.

Zielona fasola szczególnie delikatne i smaczne, więc jest często używany w kreacje kulinarne. Specjalny szacunek wśród smakoszy w wielu krajach cieszył zupy, fasola fasola, która jest głównym składnikiem. Po pierwsze, jest to bardzo smaczne danie. A po drugie, to jest bardzo użyteczne, a przy tym niskokaloryczne.

Witaminy w zielonych ziaren obfitością – nie witaminy A, C, E, kwas foliowy, karoten, ale bardzo mało białka. Zawiera on wiele – minerałów wapń, magnez, potas, cynk, żelazo. A także cukru, tłuszczów, węglowodanów i błonnika. Ten bogaty skład będzie nasycić organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, które pomagają zachować zdrowie i chronić przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Ziarna są bardzo jasne, soczyste i po prostu rozpływa się w ustach. Ale kalorie w nim w ogóle nic – i nie osiąga 20, więc chcąc schudnąć jest to konieczne do smaku.

Zupa z zielonej fasoli, lub jakimkolwiek innym naczyniu z jego użytkowania, posiada wiele przydatnych funkcji. Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na poprawę układu pokarmowego, jak również przyspieszenie zdrowienia po jelitowych chorób zakaźnych. A po drugie, zielona fasola zmniejszają chorób skóry, reumatyzm i zapalenie oskrzeli.

Zupa z zielonej fasoli są również zalecane dla cukrzyków, ponieważ ze względu na głównych składników fasoli – arginina, pomaga obniżyć poziom cukru we krwi.

Musimy teraz zbadać bardziej zupa przepis fasolkę. Ten przepis będzie w stanie opanować nie tylko doświadczonego kucharza, ale także najbardziej nieudolny.

składniki:

 • Zielone ziarna – 400 g;
 • Marchew – 1 szt;
 • Bow – kawałek;
 • seler;
 • pietruszka;
 • Mąka – 30 g;
 • woda – 1,5 litra;
 • mleko – 1 filiżanka;
 • Krem – 100 g;
 • Żółtka – 3 kawałki;
 • sól.

Najpierw trzeba dokładnie umyć marchew, cebula, seler i pietruszkę, następnie obrać i ugotować do miękkości. Fasoli, wstępnie oczyszczone z żył, konieczne jest pocięte na paski o długości 1-2 cm, a następnie gotuje się w słonej wodzie. bulion warzywny powinien spuścić, i tylko to jest możliwe, aby połączyć się z fasoli.

Kolejny krok – mąka należy rozcieńczyć mleka wypełnienie mieszaniną i gotować zupy. Następnie dodajemy żółtka ze śmietaną i zupa na rozgrzanie się ponownie, tym razem bez doprowadzając do wrzenia, tak aby żółtka nie są zwinięte.

Zupa przygotowana fasolkę. Podawać lepiej gorąco i świeżo przygotowany.

Jest to najprostszy i najbardziej popularne zupy przepis zielona fasola. W rzeczywistości, istnieje wiele odmian tego, tak, że przede wszystkim należy kierować się własnymi preferencjami kulinarnymi. Uwielbiam makaron? Można zrobić zupę z zielonej fasoli z makaronem. Receptą jego przygotowania jest praktycznie nie różni się od pierwszego przykładu wykonania, tylko trzeba dodać makaron.

To samo odnosi się do cukinii, pomidorów, ryżu i tak dalej. Fasolka szparagowa doskonale łączy się z wielu produktów, dlatego zachęcamy do eksperymentowania.

Zupa z fasoli szparagowej – to smaczne i proste danie dla całej rodziny.

Bon appetit!