183 Shares 4865 views

Najlepsze ośrodki narciarskie w Rosji: oceny i opinie

W tej chwili w naszym kraju oficjalnie ma około 200 ośrodków narciarskich, które zaspokajają całych miast i miasteczek. Stopniowo droga, obsługa i wyposażenie bliżej poziomie europejskim. Ale są wskaźniki, że góry krajowe nie mają sobie równych, co dowodzi co roku stoki pełne ludzi. W tym artykule zaprezentujemy rating Rosji ośrodków narciarskich – jest to łatwiejsze do wyboru.


"Volen"

„Volen” jest bardzo przystępne ośrodek jest niezwykle popularne wśród wielu Rosjan. Nic więc dziwnego, że otwiera rating Rosji ośrodków narciarskich. Całości jest „Volen” w 46 km od Moskwy. Jest bardzo łatwy dojazd własnym samochodem, jak i pociągiem lub autobusem. W tym miejscu znajduje się niewielki hotel, który składa się z 16 tras o różnym stopniu trudności i 60 pokoi.

Ośrodek posiada 8 wyciągów narciarskich, z pionowym spadkiem nie więcej niż 70 metrów. Oferuje również inne działania, takie jak paralotniarstwo czy jazdy konnej.

bóbr Log

Biorąc pod uwagę głównych ośrodków narciarskich w Rosji, możemy również podkreślić ten jeden. Znajduje się w pobliżu Krasnojarska. Historycznie Kuysumskie góra przyciąga ogromną liczbę turystów, którzy preferują jazdę na nartach. W tym momencie są stoki ze sztucznym i naturalnym śniegu. Sezon narciarski rozpoczyna się późną jesienią, a kończy się w połowie wiosny.

Istnieją trzy główne obszary narciarskie, większość z nich – Beaver Log. Elewacje w tym obszarze sięga 350 metrów. Szlaki są tylko 50 sztuk. Działa poprawnie 2 nowoczesne windy, a ponadto kilka specjalne windy. Nocą, istnieje 5 szlaków, które są oświetlone przez współczesnych standardów. Jest bardzo często odbywają się zawody w slalomie.

Ośrodki narciarskie w Rosji: Dombay

Jest to jeden z największych ośrodków narciarskich w kraju. Sezon oficjalnie rozpoczyna się tu od połowy grudnia – tym razem zaczynają tu turyści z całej Europy i Rosji. W tym przypadku, ten, kto nie może czekać na nartach szybciej, wysłał tutaj w listopadzie jak śnieg, idealne do jazdy na nartach, można znaleźć nawet w tym czasie.

Tutaj można spotkać ogromny kompleks z nowoczesnych kolejek linowych i wyciągów narciarskich, niż może się pochwalić, nie wszystkie ośrodki narciarskie w Rosji. Dombay oferuje turystom szereg hoteli. Jest to luksusowy hotel trzygwiazdkowy. Reszta w tym miejscu jest odpowiedni dla wszystkich budżetów i urządzenia toczenia mieć wystarczającą ilość punktów w celu dostarczenia im wszystkich turystów.

W dombai wielu szlaków. Całkowita długość tras wynosi około 25 km. W nowoczesnym ośrodku narciarskim 3 i 5 skomplikowane koleje. Różnica w wysokości nie więcej niż jeden i pół km.

Zavyalikha

Oceny z najlepszych ośrodków narciarskich w Rosji, nie można powiedzieć o Zavyalikha. To miejsce zaskoczy Cię swoją dobrze rozwiniętą infrastrukturą, a także ogromną liczbę bezpłatnych autobusów narciarskich, małych autobusów turystycznych, które stały się znakiem rozpoznawczym tego miejsca. Jest to również świetny hotel „Kamienny Kwiat”.

W listopadzie otwarto sezon narciarski, kończącym się w kwietniu. Istnieje 10 różnych tras różnym stopniu złożoności, jednocześnie zapewniając komfortowe podróżowanie 5 wyciągów. Istnieją niewielkie różnice w wysokości, dotrą one maksymalnie czterystu metrów. Uważa się, że jest dobrym miejscem, aby rozpocząć, aby nauczyć się jeździć na nartach. Ponadto ośrodek słynie z łaźni i ogromnej bazy danych dla miłośników snowboardu.

Krasnaja Polana

Ośrodek Narciarski Soczi jest znana w całym kraju, jak i za granicą. Jej popularność jest również ze względu na tegorocznych igrzyskach olimpijskich. Biorąc pod uwagę nowych ośrodków narciarskich w Rosji, możemy powiedzieć, że Krasnaja Polana jest miejscem spoczynku na poziomie europejskim. Stoki w tym zakresie są nieco różne od innych niż tutaj przyciąga tysiące turystów każdego roku. W tym momencie w chwili obecnej posiada 3 ogromny kompleks dla miłośników sportów zimowych.

Tutaj każdy może znaleźć odpowiedni dla siebie ścieżkę do smaku. W tych miejscach bardzo duże zmiany elewacyjne – do 2,5 km. Jednocześnie do każdego stoku muszą podróżować osobno, a więc pożądane jest początkowo płacić za transfery, nakazując w kompleksie jako pakiet wakacje.

Kazan

Oceny z najlepszych ośrodków narciarskich w Rosji, jest zapewnienie tego, znajduje się w Tatarstanie. Kazan, która słynie z historii, dla ludzi, którzy chcą odpocząć od zwykłych miejscach koncentracji podmiejskiej turystyki.

Kazan słynie z dobrze przygotowanych tras, ale dla profesjonalistów, nie są one przedmiotem zainteresowania. Brak stoki zwiększonej złożoności. Chociaż jest to idealne miejsce dla początkujących, wyposażony w najnowszą technologię. Najdłuższy utwór tutaj jest 1 km.

W tym miejscu można znaleźć kilka świetnych restauracji, kilka barów, spa, baseny, spa, kina i ogromną siłownię. Tutaj wielkie hotele i domy prywatne są przewidziane dla pobytu. Są wszystkie niezbędne warunki do wypoczynku z małymi dziećmi, a także centrum handlowe.

Elbrus

Oczywiście, mówiąc o głównych ośrodków narciarskich w Rosji, osobno wyróżnia się obszar Elbrus. Istnieje 6 osiedli, z których najbardziej popularne: Tegenekli, Treskol'e i Elbrus. Turyści nieść całą gamę autobusów, które przewożą je między utworami.

Cheget stoki zachwyci dość duże różnice – do 3,5 km, natomiast złożoność tras są również bardzo wysokie, niż nie może pochwalić się wiele z najlepszych ośrodków narciarskich w Rosji. Tylko 2 utwory nadają się dla początkujących, podczas gdy tylko 15 z nich są tutaj.

W Elbrus trasach znacznie mniej, a maksymalny spadania wynosi 650 m. Ale stoki w tej dziedzinie są znacznie dłużej – około 2,5 km. Prawie wszystkie utwory z tej strony są przeznaczone dla niedoświadczonych narciarzy, po prostu spróbować swoich sił w tym sporcie. W chwili obecnej ośrodek rozwija ogromne tempo, w ciągu ostatnich dwóch lat tutaj zbudowali 2 nowoczesne windy. Odnotowano również budowa 2 nowych kolejek linowych. Wtedy sezon rozpoczyna się w listopadzie kończy się w maju.

Sorochany

Można również znaleźć ośrodki narciarskie w Rosji z zakwaterowaniem. Na przykład, ośrodek narciarski Sorochany znajduje się na przedmieściach. To ma swoją nazwę na cześć L. Sorochan który wybrał to miejsce początkowo na budowę rozległego kompleksu turystycznego. Ośrodek ten charakteryzuje się doskonałą infrastrukturą turystyczną.

Są szlaki o różnym stopniu trudności – dla początkujących i profesjonalistów. Wszystkie utwory są dobrze oświetlone. W „Sorochany” wszystkie wyciągi zostały zbudowane niedawno. Ponadto, istnieją kolejki linowe. Istnieje system sztucznego śniegu. Można żyć w wiosce z kilku domów, a także w ogromnym hotelu, gdzie znajduje się pokój dla dzieci. Ten ośrodek jest idealnym miejscem na relaks z rodziną lub w hałaśliwym grupy przyjaciół.

Sheregesh

W strefie tajgi są dość wiele dobrych ośrodków narciarskich, które są nie gorsze niż w wielu innych ośrodkach narciarskich w Rosji.

Sheregesh – to chyba najlepszy z nich znajdują się w regionie Kemerowo. Wokół niego ogromna liczba hoteli i zajazdów (30), z których część ma 4 gwiazdki, chociaż istnieją tańsze opcje. Ale w tej chwili największy kompleks „Sheregesh” jest niedokończone. Zakończenie planowane jest na rok 2016.

Kirowsk

Jeśli ciemność podczas głównej części dnia nie przeszkadza, można przejść na Półwyspie Kolskim w Arktyce. Wiele ośrodków narciarskich w Rosji z zakwaterowaniem, wśród nich znani narciarze starszych pokoleń.

Aż do czasu, gdy podróż do Europy było możliwe, wielu po prostu przyjść tutaj jeździć. Pomimo faktu, że tutaj w sezonie jest w marcu i kwietniu, zawsze znajdą się tacy, którzy przychodzą tu na święta Nowego Roku. Kolejnym plusem Kirovsk jest tutaj na Nowy Rok zawsze jest śnieg. Sezon otwiera się w listopadzie, przy końcu drogi tu w grudniu już jest zadbana.

Istnieją cztery obszary narciarskie. Na stokach kompleksu znajduje się Ajkuajvenchorr „Kolasportland”; na drugiej stronie tego wzgórza jest kompleks „Big Wood”, do którego można dojechać taksówką lub minibusem, cały czas kursujące tutaj.

Nie wszystkie z najlepszych ośrodków narciarskich w Rosji może zaoferować szkolenie początkujących. W Kirovsk stoku „HibinySnouPark” ze sztucznym oświetleniem jest dobre dla początkujących i dzieci. W tym momencie, doświadczeni instruktorzy, którzy mogą uczyć nawet dzieci pewnie stanąć na nartach. Utwór „25-th km” znajduje się na zboczu Kukisvumchorr. Nadaje się tylko dla miłośników freeride'u i doświadczonych narciarzy.

Brak Kirovsk – to absolutny brak rozrywki w godzinach wieczornych, choć jeśli tu firmę, można przekształcić korzyści, zabicia czasu, czytając książki, oglądając filmy i towarzyskich.

Ośrodki narciarskie w Rosji: Opinie

Czytając opinie o ośrodkach narciarskich w Rosji, można zauważyć, że wiele z nich wyposażone są w nowoczesny sprzęt, mają dobre przejazdy i wyciągów, komfortowe kompleksy hotelowe. Ale niektórzy mówią, że jednak większość z nich nie docierają jakość tras i poziom usług dla europejskich.