386 Shares 1200 views

Rohlja – to zwykła nazwa wózka ręcznego

Co kryje się za słowem "gówno"? Co możesz myśleć, gdy na przykład w magazynie pracownik zostaje poproszony o przyniesienie łopaty do załadowania stosów na torby i przeniesienia ich do samochodu? W mojej pamięci pojawia się niejasne wspomnienie, które zwykle nazywa się nieszczęśliwym człowiekiem. Ale okazuje się, że łopatka jest taka sama jak skała lub kruszenie, i wyznacza ręczny wózek hydrauliczny. Skąd się wzięła ta nazwa i jaka jest jej użytek w komunikacji?


Definicja pojęcia

Jeśli odkryjesz znaczenie tego słowa w słownikach, to w wynikach są dwie główne wersje jego użycia. Pierwsza jest związana z zastosowaniem w negatywnym znaczeniu, w odniesieniu do osoby, która nie jest bardzo energiczna, a także szybka decyzja i działanie. W szerszym znaczeniu scrofula jest słabością, nędzą i nonsensem, i tym podobne, w kontekście określania osobistych cech osoby, która wykazywała się z niekorzystnej strony.

W innym znaczeniu, jako termin terminownika, jest używany do odwoływania się do typu wózka ręcznego z hydraulicznym mechanizmem podnoszącym. Uważa się, że język pojawił się po pojawieniu się wózków widłowych w ZSRR.

Jednym z pierwszych w ciągu 60 lat XX wieku pojawiły się modele z firmy Rocla. Te wygodne i niezawodne urządzenia do przenoszenia obciążeń na paletach stały się niezbędne w magazynach. Później pojawiły się inne, ale nazwisko tej fińskiej firmy było mocno zakopane i zakorzenione. Od tego czasu dla wielu osób rokla, rohlja lub rohlja jest dowolnym ręcznym wózkiem hydraulicznym bez wiązania się z producentem.

Budownictwo

Co to jest urządzenie, które stało się niezawodnym asystentem pracowników w magazynach i miejscach odbioru i dostarczania towarów? Rokhlya jest kołową platformą, konstrukcyjnie wykonaną w postaci dwóch belek prowadzących (typu widełek), swobodnie przechodzących do szczelin standardowej palety. Każdy ładunek może być na nim umieszczony.

Rokhlyu walnął pod paletę (paleta) i tłoczoną ciecz w uchwycie hydraulicznym. To, że za pomocą dźwigni i dźwigni podnoszą platformę podnośników, odrywając obciążenie od podłoża na wysokość wystarczającą do jej przeniesienia na wymaganą odległość. Następnie naciskając haczyk, ciśnienie jest wyciskane, podnośnik opuszcza wózek i paletę w wybranym miejscu. Wózek wolny od ładunku swobodnie wychodzi.

Przednie koła się obracają, a koła tylne są na stałe zamocowane. Uchwyt jest używany do wtryskiwania ciśnienia, sterowania wózkiem i przy przenoszeniu siły.

Funkcje

W standardowych modelach zwykle musisz wykonywać ruchy 10-12 z uchwytem tak, aby ciśnienie w podnośniku osiągnęło pożądaną wartość. Istnieją możliwości małej masy ładunkowej przy przyspieszonym podnoszeniu. W ciągu 4-6 ruchów wstrzykują niezbędne ciśnienie. Kąt skrętu (180-200 stopni).

Wózek gładko przemieszcza się wzdłuż płaskiej powierzchni. Do podłóg z dobrą powłoką zaleca się stosowanie stałych kół poliuretanowych lub gumowej powłoki. Jeśli powierzchnia jest nierówna, najlepszą opcją są dyski twarde wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Na każdym z prowadnic znajdują się modele z jednym walcem. Nawiasem mówiąc, warianty samochodów tandemowych (dwie pary kół na widelcach) są łatwiejsze do przemieszczania się z miejsca.

Wybór

Rę czna Rohlja może mieć inne moce przenoszenia, różniĘ … cĘ … wielkość platformy, mechanizmu podnoszĘ … cego, rodzaju i materiału kół, a także wyposażenia w dodatkowe sprzę t. Zwykle są podzielone na trzy klasy ciężaru przewożonego ładunku (od 500 kg do 3 ton). Długość "widelców" może być standardowa, długa (można wziąć tylko dwie palety) i skrócić (do pracy w zamkniętych przestrzeniach).

Do poruszania się w agresywnym środowisku stosuje się modele z powłoką antykorozyjną i specjalnym zestawem kół. W przypadku przemieszczania towarów na nieodpowiednich platformach zwiększa się średnica kół jezdnych – ich warianty są stosowane w podróży pneumatycznej. Są modele z specjalnym mechanizmem dźwigniowym. Ten projekt umożliwia podniesienie ładunku na dużą wysokość, dzięki możliwości zainstalowania palet na półkach półki.

Rozmieszczenie wagi z wagą elektroniczną stało się powszechne, co pozwala zaoszczędzić czas i koszty pracy przy dodatkowym przeciążeniu do ważenia. Poszczególne firmy produkują wózki z układem hamulcowym i elektrycznym napędem dla łatwego przemieszczania się na dużych odległościach. Dla firm używających różnych rodzajów palet zaleca się stosowanie form o zmiennych wymiarach "widelców".

Rohlja własne ręce

Użyj wózków domowych do przenoszenia ładunku jest nieefektywna. Urządzenia muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa i wytrzymywać planowane obciążenia. Jednostka hydrauliczna jest produkowana bez użycia sprzętu tokarskiego i frezującego jest nierealne. Prace spawalnicze muszą być wykonywane dokładnie zgodnie z rysunkami, aby utrzymać powierzchnie robocze, kątów prętów, osi dźwigni i zestawów kół.

Jeśli nie ma możliwości zakupu nowego buta, zawsze będą oferty sprzedaży używanego sprzętu. W popularnych modelach można znaleźć zestawy naprawcze dla hydrosystemu, dodatkowe koła. Możesz je zmienić samodzielnie. Rokhlya, gdyby był eksploatowany w normalnych warunkach, po takim utrzymaniu może pracować przez długi czas i zaoszczędzić czas i wysiłek podczas załadunku i rozładunku w magazynach i podłodach handlowych.