259 Shares 8307 views

Medyczny, ale locha niebezpieczne pole oset

Mlecz polny jest wieloletnich roślin, która należy do rodziny astrowatych. Najpowszechniej stosowany ma w Europie i Afryce Północnej. Roślina ta jest chwastem i najlepiej rośnie w lasach i na polach, gdzie zwykle zajmuje nisko położonych obszarów, które różnią się wilgotność. Poza tym, że preferuje pożywne rodzajów gleby, chociaż normalnego transportu i słabego zasolenia. Zakład pustyni nie został znaleziony. pole siać-oset zdjęcia zostały zaprezentowane poniżej.

Grass dobrze rozwinięty układ korzeniowy, charakteryzuje się dużą kruchość, która charakteryzuje się sąsiednich powierzchni. W tym przypadku główny rdzeń jest pogłębiona korzeniem jest nie więcej niż pół metra. W sprawie ustanowienia i uwalnianie pędów może nawet trohsantimetrovye fragmenty korzeni roślin, w tym upraw więc rozchodzi się, co do zasady, tylko odrostów korzeniowych. Sonchus arvensis ma prosty trzon, który znajduje się w górnej części nagie lub gruczołów włosów. Postać ziaren pyłku spłaszczone, i – trohporovye. pyłków roślin malowane w ciemnym kolorze żółtym. Należy zauważyć, że odprawa u gatunków w postaci miękkich białych włosów, które po prostu oddzielone od niełupek, gdy nadejdzie czas. Okres kwitnienia w trawie przypada na lato i jesień, i trwa około jednego miesiąca.

Mlecz polny daje wiele problemów zakłócających upraw. Uważany jest za jeden z najbardziej uporczywych chwastów wszystko. On jest w stanie skleić którymkolwiek z obszarów z uprawami kulturalnych i są często spotykane w ogrodach, sadach, a nawet w parkach. Niestety, roślina nie nadaje się do karmienia bydła, które są bardzo niechętne do jedzenia, bo białego lateksu w swoich łodygach. Jest to bardzo trudne do walki z tego zioła, ponieważ jest on bardzo szybko przywrócone. Głównym warunkiem jest to, że zniszczenie roślin muszą wystąpić przed stadium rozety, ponieważ do tego czasu, system korzeniowy jest nie w stanie odzyskać wegetatywnie.

Pomimo Oferowane szkody w rolnictwie, pola mlecz ma również pozytywne cechy. Przede wszystkim, w tym przypadku mówimy o tym, że jest to doskonała roślina miód. Jak pokazuje praktyka, z jednego pola na hektar objętym tego zioła, okazuje się średnio około 140 kilogramów miodu. To nie jest jedyną zaletą, która może się poszczycić mlecz polny. Przydatne właściwości roślin pozwala na szerokie wykorzystanie go w medycynie, w tym folku. W szczególności, jego wywar stosowany jest w celu przywrócenia aktywności organizmu osób po operacjach i ciężkich chorób. Ponadto zaleca się, aby wziąć produkt z wycieńczenia. Sow-oset Miód ma antyseptyczne i pomaga poprawić krążenie krwi i wzmacnia system odpornościowy.

Pole oset maciora jest szeroko stosowany w medycynie chińskiej. oparty na korzeniach roślin leki są stosowane w celu zatrzymania krwi i stosuje je w postaci witamin. W leczeniu raka, lokalnych uzdrowicieli liści sok zmieszany z żółtkami. Trawa świeże i gotowane jest używany do okładów przeciw ropnie i bolesne uszczelek zapalnych.