763 Shares 9452 views

Lody "Grospiron": opis i charakterystyka nowego produktu

W latach dziewięćdziesiątych mieszkańcy Nowosybirska nie znali braku lodów. Produkty różnych producentów trafiły do sklepów w mieście dzięki pracy wielu firm handlowych. Pod koniec dekady popularny deser mleczny dostarczany był głównie na rynek krajowy przez takie duże giganty lokalne jak Inmarko i Gulliver. To praktycznie zablokowało tlen dla małych hurtowni. Niektóre z nich zmuszano do zaprzestania działalności, inni widzieli sposób wyjścia z tworzenia własnej produkcji. Więc po jakimś czasie pojawiły się lody "Grospiron".


Trochę historii

Każdy producent ma własną historię. Firma "Grospiron" w 1996 roku zajmowała się wyłącznie hurtową sprzedażą lodów. Ponadto importowane były przede wszystkim produkty wchodzące na rynek krajowy. W tym czasie taka działalność była dość popularna. Wszystko poszło w górę, a nic przed nim nie było. Jednak wraz z pojawieniem się dużych producentów lokalnych w regionie spadł znacznie zapotrzebowanie na importowane towary. Skłoniło to przywódców Grospiron do drastycznego zmiany kierunku ich działalności. Firma decyduje się na przywrócenie opuszczonej fabryki mleczarskiej, położonej 70 km od Nowosybirska, i ustalić tam produkcję ulubionego deseru dla dzieci. W 1999 roku pierwsze lody "Grospiron" trafia do sprzedaży.

Początek był bardzo udany. Produkty zadowoliły klientów, czego dowodem stały wzrost wolumenu sprzedaży. Wszystko to stało się warunkiem wstępnym dla rozwoju produkcji. Przez pierwsze dziesięć lat młode przedsiębiorstwo opanowało ponad 90 produktów, produkowanych na dziewięciu liniach produkcyjnych. Lody "Grospiron" dosłownie zajmowały lokalny rynek. Przedsiębiorstwa handlowe chętnie zakupiły nowy produkt, który wśród populacji był w dużym popycie.

Wyróżniająca cecha

Wielu producentów, którzy reprezentowali swoje towary na Syberii, po raz pierwszy nie potrafili zrozumieć, co spowodowało taką popularność nowego produktu. Z biegiem czasu stało się jasne, że jest to wykorzystanie naturalnych surowców. Usługa marketingowa firmy reklamowała ten fakt w każdy możliwy sposób, zwracając na nie uwagę. Każdy chciał kupić ulubioną potrawę dla swojego dziecka, która jest wytwarzana na bazie naturalnego mleka, a nie odtworzonego proszku. Ponadto do pracy wykorzystano surowce dostarczane przez miejscowych rolników. To jeszcze wzmocniło pozycję producenta. Nadal jednak główną cechą wyróżniającą było to, że firma umieściła swoje lody "Grospiron" jako prawdziwy produkt ekologiczny. Wykorzystałem każdą okazję, aby to podkreślić. Na przykład na etykiecie skład lodów zawierających masło i mleko jest zaznaczony dużymi literami. Nawet opakowanie nie zawiera żadnych chemikaliów. Wykonany jest wyłącznie z papieru i kartonu. Wszystko to pomaga firmie utrzymać się w trudnych warunkach gwałtownej konkurencji.

Unikalne lody

W 2013 r. Obecnie popularna korporacja Grospiron poinformowała klientów, że do sklepów trafia nowy produkt "Cream Plombir". Na rynku rosyjskim wówczas nie miał analogów.

Produkt jest unikalny w tym, że jest wykonany zgodnie z oryginalnym przepisem i składa się wyłącznie z naturalnych składników bez użycia jakichkolwiek środków aromatyzujących, konserwujących lub stabilizatorów chemicznych. Nowy krem zawiera tylko cztery podstawowe składniki:

 • Całe mleko;
 • Cukier;
 • Masło;
 • Jaja kurczaka.

Produkt został w sprzedaży jako:

 1. Stożki gofry na 70 gramów. W przypadku ich opakowania opracowano specjalne piramidy kartonowe.
 2. Eskimo 80 gramów w oryginalnych pudełkach.
 3. Ważone lody ważące 160 gramów, pakowane w kartonowe kostki.

Klienci z nowego produktu byli po prostu zachwyceni, a "Cream Plombir" w ciągu kilku godzin niemal zniknął z półek sklepowych.

Opinie klientów

Aby ocenić zalety jakiegokolwiek produktu, musisz wiedzieć, co konsument myśli o tym. W końcu to on jest ostatnią instancją i głównym celem każdego producenta. Jeśli wziąć na przykład lody "Grospiron", recenzje na ten temat mogą być słyszalne pozytywnie.

Kupujący w jednym głosie mówią o doskonałym smaku i bezpiecznym dla środowiska składzie produktu. Ludzie starszego pokolenia preferują lody, pakowane w rogaty i brykiety z rogali cukrowych. Przypomina im o odległym dzieciństwie. Do użytku domowego pudła z pokrywami są bardzo wygodne. Produkt można przechowywać w lodówce bez obawy przed rozprzestrzenianiem się. Czasami jednak zdarzają się sytuacje, gdy na rynku pojawiają się produkty, które nie mają wizualnego wyglądu: śnieżna powłoka pod pokrywą i kryształy lodu. Jest to spowodowane problemami z przechowywaniem i transportem. Taka wada może wystąpić po naruszeniu reżimu temperatury lub po ponownym odszranianiu. Ale tutaj wina nie jest producentem, ale sprzedawcą lub dostawcą.

Cena przyjemności

Jest inny nie mniej ważny wskaźnik, który po stronie pozytywnej charakteryzuje lody "Grospiron": cena produktu. Jest znacznie niższy niż w przypadku podobnych produktów innych producentów. To nie może, ale cieszyć się, biorąc pod uwagę wszystkie inne zalety wszystkich swoich ulubionych traktuje.

Oczywiście, lepiej spierać się o wartość, widząc numery przed tobą. Dla większej przejrzystości ceny produktów "Grospiron" można zebrać w tabeli.

Ceny dla firmy z lodami "Grospiron"
№ п / п Nazwa produktu Waga, gram Cena, ruble
1 Naturalne morzem w filiżance do wafli 90 31,0
2 Krem Plombier, róg 70 37.5
3 Wypełniacz uszczelek z naturalnym wypełniaczem w kartonie 240 92,5 – 102,0
4 Zapieczętuj czekoladę w kartonie 240 85,0
5 Uszczelnić na śmietanie, wiadrze 430 186.0

Już w tych liczbach jasne jest, że ceny produktów tej firmy są czymś więcej niż demokratyczne. Towary są dostępne dla nabywcy z wszelkimi dochodami. Rodzice nie mogą się obawiać budżetu rodzinnego, kiedy dziecko prosi go o zakup ulubionego traktu.

Nowe życie zapomnianej rośliny

Główną produkcją popularnego deseru mlecznego jest małe centrum dzielnicy Iskitim, siedemdziesiąt kilometrów od Nowosybirska. Tu jest na terenie dawnej mleczarni, gdzie znajduje się fabryka lodów "Grospiron".

Początkowo przedsiębiorstwo zajmowało tylko jedno z trzech sklepów. Pozostałe obszary produkcyjne zostały kupione przez inne firmy, które próbowały wznowić pracę w sklepach. Ale nie wszyscy zdołali utrzymać się na swoich stanowiskach. Na przykład firma "mleko Iskitim" istniała już od kilku lat i została sprzedana do powiększonego obrotu drobiu w Nowosybirsku. W przeciwieństwie do tego "Grospiron" jest mocno utrzymywany na powierzchni i nadal rozwija produkcję, tworząc nowe typy produktów. Firma stosuje standardową technologię wytwarzania lodów.

Cały proces składa się z 6 etapów:

 1. Przygotowanie i wymieszanie składników.
 2. Mieszanka do gotowania.
 3. Chłodzenie półproduktu do +5 … + 7 stopni.
 4. Produkcja i pakowanie lodów.
 5. Pakowanie gotowych produktów.
 6. Temperowanie w zimnych pomieszczeniach do -30 stopni.

Następnie lody są gotowe do wysyłki i mogą być wysyłane do dowolnego gniazdka.