577 Shares 2134 views

Feng Shui bogactwo dla twojego samopoczucia

Starożytna chińska sztuka feng shui twierdzi, że nasz dobrobyt zależy od stanu energetycznego naszej strefy domowej. Należy zauważyć, że bogactwo Feng Shui nie jest tak wiele materialnego bogactwa jak duchowe. Dlatego też, jeśli dążysz do wewnętrznego wzrostu i gromadzenia dóbr duchowych, musisz zwrócić uwagę na strefę bogactwa w domu.


Energie Qi i Sha

Każda cząstka naszego świata, zgodnie z filozofią Feng Shui, znajduje się pod wpływem energii Qi, która musi poruszać się swobodnie w kosmosie. Ta energia przynosi światło i poczucie wolności, a ona jest odpowiedzialna za nasz pokój i dobrobyt. Ciemna i zimna energia Sha jest kompletnym przeciwieństwem energii Qi. Dla idealnej równowagi światła i ciemności, energie Qi i Sha muszą być w harmonii.

Filozofia Feng Shui

Świat wokół nas i sama osoba reprezentują dużą liczbę dziedzin energii współdziałających ze sobą iz człowiekiem. Dlatego zależnie od tego, jaka jest właściwa przestrzeń i organizacja, zależy Ci na materialnym i duchowym samopoczuciu. Elementy wewnętrzne należy starannie dobrać, aby spełnić wymagania bogactwa Feng Shui. Energia tych rzeczy powinna działać dla ciebie na dobre, a nie na szkodę.

Symbole dobrego samopoczucia

Głównymi nośnikami energii Qi według Feng Shui są wiatr i woda. Wiatr nie pozwala na gromadzenie się ciemnej energii Sha, dlatego należy zrozumieć znaczenie regularnego wietrzenia pomieszczeń. Jeśli mówimy o strefie bogactwa Feng Shui, to tu dominują elementy wiatru. Dlatego okna powinny zawsze otwierać się, aby zaspokoić elementy powietrza. Symbolem pieniędzy, według starożytnej chińskiej doktryny, jest woda, więc wiele talizmanów dla strefy bogactwa ma z tym wspólnego. Na przykład można umieścić w pokoju akwarium, obraz wodospadu lub miskę wody. Symbole bogactwa na Feng Shui powinny przypominać obfitość.

Zasadniczo, aby energia tej strefy zaczęła działać, wystarczy tylko zmienić układ mebli. Zabierz ze swoich szaf, szafek, starych mebli. Warto zauważyć, że nie musisz używać wszystkich talismanów naraz, ponieważ miejsce, w którym spiętrzone jest wiele rzeczy, zgromadzi energię Sha, a tym samym przyniesie tylko krzywdy.

Początki bogactwa Feng Shui

Najstarsza nauka feng shui pomaga nam zrozumieć, jak energia planety wpływa na osobę. Ta wiedza gromadzi się przez długi czas, są one niezbędne do utrzymania osoby podczas doświadczeń emocjonalnych. Bogu bogactwa Feng Shui, Tua Pe Cong, musi koniecznie być w domu – przyniesie Ci szczęście i poprawi kondycję materialną. Tłumaczenie słowa "feng shui" dosłownie brzmi jak "wiatrówka". Są to dwa najważniejsze elementy, które jak Chińczycy wierzą, wpływają na życie i przeznaczenie człowieka. Elementy wiatru i wody napełniają nas Energią Chi i dają żywotność. Dla bogactwa w naszym domu musimy wziąć pod uwagę współdziałanie tych dwóch elementów podczas projektowania wnętrza.