559 Shares 9975 views

Rodzaje łamigłówek i ich zastosowanie

Istnienie takiego gatunku jako tajemnicy, jest znana od czasów starożytnych. On nie stracił swoje znaczenie, a ludzie we współczesnym życiu. Co jest tak atrakcyjny, ta forma ludowej i autor poezji? Dlaczego ten gatunek tak aktywnie rozwijany? Rodzaje łamigłówek, które istnieją dzisiaj, niezwykle zróżnicowane.


Co jest tajemnicą

Istnieje kilka definicji tego pojęcia. Sens wielu z nich jest zapewnienie, że zagadka opisuje jakiś przedmiot lub zjawisko rzeczywistości w formie alegorycznej. Ponadto, bardzo często tekst zawiera odpowiedź na pytanie, którego staje otgadka.

Biorąc pod uwagę, że rodzaje łamigłówek mają duży wybór, dopuszczalne różnice w definicji pojęcia. Ogólne można nazwać wskazanie na fakt, że tekst jest zawsze przemyślana i jasno sformułowane.

Alegorii i metafor

Rodzaje łamigłówek zawierać metaforę czy alegoria w tekście, są najstarszą. Są to przedmioty codziennego użytku, zjawiska, które występują w życiu przyrody ożywionej i nieożywionej, przyrównać do działań samego człowieka. Na przykład:

 • Odżywiają – życie, Napo – umiera. Pożar.

Najtrudniejszy rodzaj puzzli zawierają specjalne cechy zjawiska lub przedmiotu. W opisie za pomocą słów rzadko używane razem z nazwą ukrytego obiektu. Przykładem jest zagadka:

 • Białe owce biegające wokół świecy. Verba.
 • W środku pola jest lustro: niebieskie szkło i zielona ramka. Staw.

Z historii rozwoju społeczeństwa wiemy, że ludzie doceniają nie tylko tych, którzy mogli rozwiązać zagadki. W specjalnym koncie byli ludzie, którzy wiedzieli, jak mówić zagadkami. Wśród krewnych nosili tytuł mędrców, którzy mają niezwykłą jasność umysłu, dowcipu, wynalazku. Czasami są one przypisane nadprzyrodzone moce.

Obraz dźwięku w tekście

Niektóre rodzaje łamigłówek nie są oparte semantyczną obrazu i dźwięku. Aby znaleźć odpowiedź, trzeba słuchać każdego słowa w tekście. Pewien kombinacja dźwięków w nich sugeruje słowo otgadku.

Tam też trzeba być inteligentnym, inteligencję. wiedza ludzka jest również ważna dla tych zagadek typowania:

 • Catch-szorstkie: je odebrać naręcza! Rake.

Należy wziąć pod uwagę, są starożytne tajemnice tego typu, jak również ustalone pisarze niedawno. Zaobserwowano, że najtrudniejszy dla współczesnego człowieka w rozwiązywaniu pracy, która ukazała się kilka wieków temu. I to jest zrozumiałe. Szukaj słowo otgadki powoduje osoby, aby poznać życie ich przodków, historię narodu.

Za pomocą małego gatunek w pracy z dziećmi

Wszystkie rodzaje łamigłówek dla dzieci są zazwyczaj podzielone na konkretne tematy. Ułatwia to pracę nauczycieli i rodziców w przygotowaniu do zatrudnienia. Grupy tematyczne są następujące:

 • alfabetu, liter, alfabetu;
 • życie ludzkie;
 • vremyaischislenie, pory;
 • tajemnice o sporcie;
 • przyrządów i instrumentów muzycznych;
 • ogród i sad;
 • Nowoczesne i zabytkowych pojazdów;
 • przybory szkolne;
 • zjawisk naturalnych.

To tylko krótka lista tematów, które mogą być badane z dziećmi poprzez wykorzystanie zagadek. Oni doskonale pasuje do każdego przedmiotu szkolnego, a także zajęć dodatkowych, celebration, konkurs, wycieczka. Zagadki ożywić proces uczenia się, dzięki czemu jest bardziej żywy i niezapomniany.

Bardzo ważną rolę w rozwoju tajemnice horyzoncie dzieci, ich wypowiedzi, ciekawość, obserwacji. Z pomocą tego gatunku mogą organizować codzienne szkolenie pamięci i uwagi dziecka. Biorąc pod uwagę fakt, że dzieci są bardzo lubiący łamigłówki, badania takie nie wydają się być irytujące i nudne.