339 Shares 8648 views

Leki "Avelox". Instrukcje użycia

Lek "Avelox" odnosi się do kategorii farmakologicznej środków przeciwbakteryjnych – fluoroquinolonów. Lek ma działanie bakteriobójcze. Działanie leku opiera się na naruszeniu syntezy DNA w komórkach drobnoustrojów. Środek wykazuje aktywność stosunkowo dużej liczby bakterii typu gram-ujemnego i gram-dodatniego, a także beztlenowych, legionelli, ureaplasma, chlamydii, mikoplazm.

Leki "Avelox". Instrukcje. Cena. Wskazania

Lek jest przepisywany na patologie, które rozwijają się ze względu na działanie patogennych mikroorganizmów, które wykazują wrażliwość na to. W szczególności środek jest skuteczny w ostrych zapaleniach zatok, zaostrzeniach przewlekłego zapalenia oskrzeli, zmian na skórze, infekcji tkanek miękkich, a także w przypadku zapalenia płuc. Koszt narkotyków w aptekach wynosi od 800 do 1500 rubli.

Lek "Avelox". Instrukcje użycia

Opinie ekspertów są jednomyślne, ponieważ czas leczenia zależy od stopnia zaawansowania patologii i jest ustalany indywidualnie. Lek podaje się w postaci dożylnej iniekcji i doustnej. Zalecana dawka to czterysta miligramów dziennie.

Leki "Avelox". Instrukcje. Skutki uboczne

Lekarstwo wywołuje reakcje dyspeptyczne, biegunkę, zaburzenie wątroby, nudności. Na podstawie leczenia, ból brzucha, obrzęki obwodowe, bolesność w klatce piersiowej, kołatanie serca, ból mięśniowy. Pacjenci cierpią na artreczność, wysokie ciśnienie krwi, nerwowość, astenia, zawroty głowy. Negatywne konsekwencje obejmują zaburzenia smaku, pokrzywkę, splątanie, poczucie niepokoju, ogólne dyskomfort, drżenie, zapalenie pochwy. Na tle leczenia może wystąpić kandydoza pochwy, świąd skóry, depresja, parestezja.

Przeciwwskazania

Lek "Avelox" nie zaleca stosowania składników nietolerancji, w wieku poniżej 18 lat, podczas laktacji, w okresie prenatalnym. Ostrożność w tym spotkaniu powinna być wykazywana w patologii ośrodkowego układu nerwowego, zapewniając napady padaczkowe typu drgawki, bradykardię, hipokaliemię, niedokrwienie ostrego typu. Nie zaleca się jednoczesnego stosowania z lekami, które sprzyjają przedłużeniu odstępu QT, z niewydolnością wątroby.

Środki "Avelox". Instrukcje. Dodatkowe informacje

W połączeniu z przyjmowaniem leku z kompleksami witaminowo-mineralnymi, minerałami i lekami zobojętniającymi kwas, mogą wystąpić zaburzenia wchłaniania. W związku z tym, fundusze zawierające żelazo, aluminium, magnez, wapń, pożądane jest, aby wziąć dwie godziny po lub cztery godziny przed podaniem leku "Avelox" doustnie. Jeśli jest to zalecane, przedawkowanie leku jest mało prawdopodobne. Teoretycznie, gdy agent jest zatruwany, intensywność działań niepożądanych wzrasta. Kiedy przedawkowanie jest objawowe. Okres trwałości tabletek wynosi 3 lata, roztwór wynosi 5 lat. Po upływie tych okresów stosowanie produktu leczniczego jest zabronione. Przygotowany roztwór do wstrzykiwań jest stabilny w ciągu dnia. Przed użyciem leku należy skonsultować się z lekarzem.