264 Shares 7853 views

Co to modularne siatki. Jak zrobić modułową siatkę?

Modułowa grid – jest to specjalny szablon, na którym projekt witryny i budownictwie. W rzeczywistości, system przedstawiania informacji wizualnych do gościa w oparciu o poszczególne jednostki, zwane moduły. Strona internetowa opracowana przy użyciu szablonu, jest o wiele łatwiejsze do odczytania i nawigacja.


Stosowane siatką

Modułowa siatka jest używana w rozwoju projektowania książki, wizytówki, znaki towarowe, logo i tak dalej. D. Pamiętaj, aby użyć go przy tworzeniu stron. Prawidłowo wykonany z siatki harmonijnie układa środowisko dla wszystkich elementów zasobów – grafika i tekst. Z jego użytkowania jest o wiele łatwiej umieścić je wszystkie na stronie i tworzyć wyraźne granice między nimi. Organizowanie elementów w pewien sposób, możliwe jest, aby każdy z nich widoczny, a jednocześnie, aby połączyć ze sobą wszystkie informacje na stronie.

Formy siatek modułowych

Najczęstszymi Modułowa konstrukcja siatki stron – Są to trzy podstawowe kolumna komórek. W tym przypadku nagłówek i stopka mają szerokość równą ich wielkości. Norma ta opcja jest zazwyczaj używana podczas tworzenia stron internetowych kochanków. Czasami szerokość jednej komórki jest zwiększana o szerokości drugiej.

Stworzenie drugiej postaci siatek modułowych – Unusual – tylko przez osoby zaangażowane w profesjonalnym projektowaniu stron internetowych. W tym przypadku, tylko precyzyjnie określona szerokość kolumn, a odległość pomiędzy poszczególnymi elementami. Modułowa konstrukcja siatki różne rodzaje źródeł wiadomości i czasopism internetowych są zwykle opracowane w następujący sposób:

  1. Utworzono stopka. Nie należy umieszczać nazwę witryny, menu nawigacyjne, różne wideo.
  2. Strona podzielona jest na trzy kolumny. W tym przypadku, dwie z nich mają te same wymiary. Trzecia kolumna jest podzielona na dwie części linią pionową. W ten sposób uzyskuje się cztery sekcje (wiadomości, zdjęcia, powierzchni reklamowych, informacyjnych ostatnie zmiany w miejscu).

Siatka modułowa dla sklepów internetowych różnych specjalności stworzonych nieco inaczej. W tym przypadku ważne jest, aby zapewnić łatwość nawigacji odwiedzających. Przy czym grupy elementów są standardowe i równomierny. Dla każdego z obiektów ważna informacja wyróżnia się w siatce, która charakteryzuje go.

Linia w edytorze „Photoshop”

Strony tworzone przy użyciu rastrowej lub wektorowej edytorów graficznych. Oczek w nich stworzyć bardzo łatwy w obsłudze. Zobaczmy, jak to odbywa się w popularnym programie Photoshop. Tworzy modułową siatkę w „Photoshop” jest bardzo prosta.

Do pracy na obwodzie okna obraz pojawia się pasek, należy udać się do głównego menu „View» (Widok), a następnie kliknij na «» linii (linii miarki). W tym edytorze można używać różnych elementów – ukończył w centymetrach, milimetrach, calach lub pikseli. W celu przeprowadzenia niezbędnej korekty powinny być przeprowadzane w głównym menu „Edycja» (Edit). Następnie wybierz „Ustawienia» (Preferencje) – «Jednostki i miarki» (Jednostki i miarki). Następnie pojawi się okno, w którym można zmienić wygląd linii. W górnym menu rozwijanym wybierz centymetry, milimetry, piksele i tak dalej. D.

Jednak zazwyczaj przy pracy z „Photoshop” redaktor stosuje nieco inną, bardziej prosty sposób. Aby zmienić jednostki miary należy po prostu kliknąć na tej linii w obrazie prawym przyciskiem myszy okno. Po tym, menu pop-up, można wykonać żądaną czynność. Zwykle podczas tworzenia witryny przy użyciu siatki w pikselach.

Photoshop Siatka

Bardzo modułowy, „Photoshop” grid program będzie widoczny po przełączeniu na opcję menu głównego „Widok” – „Pokaż» (Pokaż) – «Siatka» (siatka). Krok między liniami siatki mogą być konfigurowane. Aby to zrobić, uruchom polecenie „Edycja” – „Ustawienia” – „przewodników sieci oraz fragmenty» (przewodniki, siatki, plastry). Można zmienić nie tylko krok między wierszami, ale ich kolor. Stosując tę siatkę, szybko i dokładnie umieszczony na polu roboczym, wszystkie obiekty w przyszłości miejscu będzie dość łatwe.

Praca z kursorem

Modułowa stronie siatki jest tworzony w taki sposób jest bardzo prosty. Kursor znajduje się na przylega do linii. Może to być przydatne w przypadku trzeba zrobić dokładne bloki pewną wielkość. Jeśli ta funkcja jest z jakiegokolwiek powodu byłoby niepotrzebne, można je wyłączyć. Domyślnie, siatka start w „Photoshop” znajduje się w lewym górnym rogu okna. W razie potrzeby, może zostać przeniesiony do innego miejsca na płótnie. Aby to zrobić, należy umieścić kursor na polu do pochodzenia, i po prostu przeciągnij go, przytrzymując przycisk myszy. Aby powrócić do punktu wyjścia powinna być miejscem, kliknij dwa razy na tym samym placu w rogu.

Ponadto, istnieją różnego rodzaju wtyczek dla „Photoshop” Edytor pozwala na wykonywanie tworzenie stron internetowych przy użyciu modułową siatkę jeszcze bardziej wygodne. Pobierz je w Internecie. Korzystanie z tych wtyczek mogą tworzyć siatkę z zaprogramowanymi parametrami.

netto CorelDraw

Teraz zobaczmy jak zrobić modułową siatkę w CorelDraw edytora wektorowego. Oto ona utworzona taka sama jak w „Photoshop”. Ikona znajduje się na górnym panelu (w oka siatki). Po kliknięciu na niej będzie można wykonać wszystkie niezbędne ustawienia. Dozwolone wybór odległości między liniami, jednostki zmian, i tak dalej. D. ogranicza pole operacyjne w oknie obrazu w CorelDraw i przez przewodników. Mogą one być widoczne lub niewidoczne, jeśli to konieczne.

Modułowa siatki w projektowaniu witryny – podstawowym elementem w rozwoju, które należy podchodzić ze szczególną odpowiedzialnością. Po tym wszystkim, jak dobrze będzie zorganizowany zasób, który zależy od wygody swoich gości, a więc czas spędzony na jej stronach.