633 Shares 9541 views

Żeliwne kaloryfery, który jest lepszy? Żeliwne kaloryfery: specyfikacje, opinie klientów i ekspertów

Aby wybrać odpowiednie grzejniki, będzie dostarczać ciepło i komfort w domu. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę wiele ważnych punktów, takich jak powierzchnia podłogi, z których wykonany budynek, i tak dalej. N. Ale nie mówimy o tym. Porozmawiajmy o tym, co grzejniki żeliwne, co jest lepsze i jak dokonać właściwego wyboru. Pomimo faktu, że wszystko może wydawać się dość proste, to nie jest tak, aw tym artykule dowiesz się, dlaczego dokładnie.


Niektóre ogólne informacje

Ogrzewanie grzejnikowe, lud nazywa się baterii, mogą być wykonane z następujących materiałów: stal, żeliwo, aluminium, miedź, itp Ale będziemy rozmawiać tylko o żelazo … Jego główne zalety polega na tym, że procesy korozyjne są bardzo powolne. To z tego prostego powodu, nie jest jeszcze kaloryfery przekroczyła żelaza dla trwałości. Inną ważną zaletą jest duża wymiana ciepła. Na przykład, wyłączył ogrzewanie. W tym przypadku bateria żelazko nagrzewa znacznie dłużej niż stal lub aluminium. Ale to nie wszystko, niż może się pochwalić Żeliwne kaloryfery. Dane są również na wysokości. Nestrashnye takie szkodliwe dla miedzianych lub aluminiowych wyrobów uderzeń hydraulicznych, spada ciśnienie krytyczne w systemie lub nie najlepsza jakość płynu chłodzącego.

Wszystkie powyższe korzyści sugerują, że jest to doskonałe rozwiązanie dla ogrzewania pomieszczeń. „Ale tym samym nie może być wszystko tak doskonały!” – powiedzieć. Oczywiście, grzejniki żeliwne mają swoje wady. Na przykład, trudno sobie wyobrazić coś bardziej poważnego niż baterii danego metalu. Inną wadą jest to projekt, który często nie nadaje się do nowoczesnych wnętrz. Ale część problem jest rozwiązany, na rynku pojawia się coraz więcej oryginalnych modeli w stylu retro lub nowoczesnym stylu. Spójrzmy na grzejnikach żeliwnych, co jest lepsze, a które nie są warte uwagi.

O specyfikacji produktów

Nie powiedział, że bateria żeliwny jest odpowiedni dla każdego rodzaju ogrzewania, jest to spowodowane przez duży opór hydrauliczny, w związku z tym, czy wymuszony lub naturalny obieg został zainstalowany, to grzejnik będzie działać dobrze. Główną cechą techniczną, co jest ważne dla Ciebie jako konsumenta – to potęga.

Aby zrozumieć, co wydajność trzeba radiator, konieczne jest użycie dość proste obliczenia. Tak więc, mając jedną ściankę zewnętrzną i okno z akumulatora wymaganej mocy 1 kW do jednego obszaru pokojowej do 10 metrów kwadratowych (ciepło). Jeśli pomieszczenie ma kilka ścian zewnętrznych (narożnik) i jedno okno, a następnie trzeba mieć 1,2 kW. Kiedy pokój 2 okna i dwie ściany zewnętrzne, to najlepiej podejść do baterii z mocy grzewczej 1,3 kW. Na podstawie tego i trzeba wybrać grzejniki żeliwne. Dane są zawsze bardzo ważne. Brak energii prowadzi do złych urządzeniach grzewczych i nadwyżki – do podwyższonej temperatury w pomieszczeniu i nadpłaty. Ale to nie wszystko, że strona techniczna, więc spójrzmy na ten problem w sposób bardziej szczegółowy.

Żeliwne kaloryfery: specyfikacje te w szczegółach

Porozmawiajmy na więcej szczegółów na temat baterii, wykonane z żeliwa. Pierwszą rzeczą jest to, aby powiedzieć, że ich współczynnik przenikania ciepła tutaj jest stosunkowo niewielka, około 40%. W rzeczywistości, 60% idzie tylko do ogrzewania grzejnik, a pozostałe 40% – do bezpośredniego ogrzewania pomieszczeń. Ale to nie wszystko tak źle, jak się wydaje. Jak wspomniano powyżej, akumulator żelaza chłodnym przez dłuższy czas, a zatem, to ciepłe powietrze znacznie dłuższy niż produkt z innego metalu. Jako przykład dotycząca wydajności rzućmy grzejniki żeliwne ogrzanie rosyjskiej produkcji, wykonane zgodnie z GOST 31311-2005.

Długość jednej sekcji takiej baterii wynosi 9,3 cm, a jego masa – około 7 kg. Przepływ ciepła, w tym przypadku jest nie większa niż 0,16 kW, pod warunkiem, że w obszarze powierzchni grzewczej – 0,24 metrów kwadratowych. Z tego możemy zrobić prosty wniosek, że do ogrzewania mały pokój 10 kwadratów wystarczy 7-8 odcinki. Jak widać, grzejniki żeliwne odlewane specyfikacje są bardzo dobre. Ponadto, temperatura płynu chłodzącego może być 130 stopni Celsjusza, a ciśnienie w układzie dopuszczalny – około 9 atmosfery lub 0,9 MPa. W zasadzie, jest to dobre rozwiązanie dla ogrzewania zarówno w budynkach mieszkalnych i przemysłowych. Ale jest to niezbędne do obliczenia mocy cieplnej.

Żeliwne kaloryfery: Opinie konsumentów

Pomimo faktu, że jesteśmy już zaznajomieni z podstawowych korzyści, chcielibyśmy porozmawiać o tym, co mówią konsumenci i eksperci zalecają. Po pierwsze, prawie wszyscy mówią o sprawne działanie przez 30-50 lat. Sugeruje to, że po instalacji, to naprawdę nie może przetrwać przez długi czas, który będzie wyświetlany niepowodzenie. Posiadacze systemów centralnego ogrzewania zawsze narzekali na jakość chłodziwa. Ale oto co jest niezwykłe bateria żeliwny, więc fakt, że normalnie pracować nawet w ekstremalnych warunkach, zwykli konsumenci nie można nie zauważyć. Zwolennicy tych kwestii grzejników i odporności na ścieranie, która odgrywa decydującą rolę w prawie wyboru.

Oczywiście, oddanych grzejniki żeliwne, które recenzuje część najbardziej pozytywne, mają swoje wady. Na przykład, że sam jest prawie niemożliwe do przeprowadzenia instalacji, ze względu na większą wagę. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do baterii, gdy liczba sekcji jest większa niż 5-6 sztuk. Czasami zdarzają się negatywne opinie o słabej jakości spawu. Ale to raczej brak konkretnego producenta, a nie produkt jako całość. Ogólnie rzecz biorąc, opinie, grzejniki żeliwne odlewane są pozytywne, pomimo faktu, że dziś nie są bardziej skuteczne rozwiązania.

Przegląd baterie z STI lineup, "Nova"

Rosyjski grzejniki żeliwne tego producenta charakteryzują się wysoką jakością i atrakcyjnym wyglądem. Warto zauważyć, że firma produkuje produkt mid-range, a jeśli chodzi o jakość, to na pasku powyżej średniej. Na przykład, żelazko grzejniki „500 Nova” kosztuje około 5 000 do 10 części na kawałku. W zamian za te pieniądze można dostać produkt wykonany z żeliwa, którego trwałość w warunkach normalnego użytkowania maksymalnie pół wieku. Pierścień uszczelniający wykonany z nowoczesnego polimeru, jednak wyciek płynu chłodzącego jest praktycznie niemożliwe.

Bateria z STI «Nova 500" pracuje przy normalnym ciśnieniu w układzie do 1,2 MPa, ale wytrzymać obciążenie i 1,6 MPa, więc hydroblows nie wycofać się z systemu grzejników. Strumień ciepła z jednej sekcji około 0,15 kW. W sumie, masz baterii mocy cieplnej 1,5 kW, co wystarcza do ogrzewania pomieszczeń, w 13-15 metrów kwadratowych. Co do projektu, to nie trzeba powiedzieć specjalne „dziękuję” dla producenta. Produkt powstał w taki sposób, że przypomina nowoczesną baterię stali lub aluminium. W zasadzie są to znane i żeliwne grzejniki „Nova”. Opinie konsumentów zgadza się z tym, że produkt doskonale pasuje do każdego projektu pokoju, ale to jest bardzo ważne.

Mała opis MS 140 grzejniki

Ta radziecka bateria żelazo, które jest zainstalowane w obiektach mieszkalnych i przemysłowych. Charakterystyczną cechą MS-140 w tej części szerokie i intensywne, a tym samym uzyskuje się minimalny opór hydrauliczny. Ale to musiał poświęcić efektywność, która spadła do poziomu 40-60%. Jak materiał użyty do produkcji odlewnia sekcje są ze sobą połączone za pomocą złączek na zimno walcowanej stali lub żeliwa sferoidalnego. Starsze próbki zagruntowane i pomalowane.

Ale dziś, grzejniki żeliwne MS kilka modernizacji. Oczywiście, ich główne cechy, takie jak transfer ciepła, masy i wymiarów które niewiele się zmieniły, ale wygląd był zupełnie inny. Ponadto istniały modele przeznaczone do stosowania w środowiskach agresywnych, obszary z częstymi zmianami temperatury lub wysokiej wilgotności. W tym przypadku, cechy grzejników żeliwnych są nieco odmienne od tradycyjnych produktów. Sekcja dalej poleruje się na górnej stronie i przechodzi przez sposób barwienia dwuetapowym. Jako odporne na stosowane farby lakierów epoksydowych, które są obsługiwane przez polimeryzację w temperaturze 200 stopni Celsjusza. Rezultatem jest bateria, która wytrzymuje żadnego obciążenia i będzie pracować przez wiele lat.

Grzejniki wykonane Konner rosyjskie

Siedziba firmy znajduje się w Petersburgu i produkuje szeroką gamę akumulatorów. W szczególności, bimetal, glinu wytłacza się i żeliwo. Jesteśmy zainteresowani tylko ostatniego rodzaju baterii. Firma ta różni się od innych tym, że produkuje grzejniki różnych modeli i ich więcej niż 10. Jest Mezhuyev wybór „nowoczesne” i „Retro”, „Light” i „Olimpijski”, „forte” i „hit”, i tak dalej. Wszystko to wskazuje, że akumulator można znaleźć dla każdego smaku, bez względu na swój projekt i wnętrze. Konner cast iron grzejniki wyposażone są w standardzie. Blokuje przekroju w 4, 7, 10 i 12 części. W zasadzie taki wybór powinien być wystarczający, choć wielu twierdzi, że to nie wystarczy? i konieczność stosowania niestandardowe wyposażenie.

Co do specyfikacji, to prawie wszystkie normy. Temperatura płynu chłodzącego – do 130 stopni Celsjusza, a ciśnienie robocze w układzie – około 13 atmosfer. Ale są pewne niuanse. Na przykład to, że bateria w stylu retro ma pojemność cieplną 100-130 watów, ale grzejniki „Modern” – 130-150 W, która jest nieco wyższa. Odnosi się to również do innych cech, jak również od wielkości produktu.

Która firma wybrać grzejnik?

Jest to chyba jeden z kluczowych kwestii dla tych, którzy zdecydowali się pozostać na baterii wykonanych z tego materiału. Istnieje kilka ważnych punktów. Po pierwsze, niezależnie od producenta, produkt nie może mieć żadnych uszkodzeń mechanicznych. Na przykład, zrębki i pęknięcia będzie szybko doprowadzić do całkowitego zniszczenia produktu. Ponieważ żelazo – metal jest bardzo kruchy, to uderza w trakcie załadunku / rozładunku po prostu nie do przyjęcia. Jak dla producenta, idealnym rozwiązaniem byłoby Konner firmy, oferując szeroki wybór w przystępnej cenie. Ten producent posiada 80% pozytywnych opinii, wskazując przyzwoitą jakość produktu.

Rozmawialiśmy ze sobą o grzejnikach firmy STI «Nova». To bardzo wysokiej jakości produktów. Wielu konsumentów powiedzieć, że żywotność baterii osiąga imponujące liczby, to jest co najmniej 50 lat. To wszystko sugeruje, że „Nova” baterie żelazne są kupowane raz na całe życie. Na rynku istnieje wiele marek, które zasługują na uwagę, w tym zarówno europejski i krajowy.

Co eksperci radzą?

Żeliwne kaloryfery co jest lepsze? Konieczne jest, aby zwrócić się do ekspertów. Najbardziej popularne europejska marka zaleca Paladyna. Firma wytwarza produkty o wysokiej mocy i wysokiej jakości, a to jest jego główną cechą. Najlepiej jest wyprasować Paladin bateria nadaje się do klasycznej przestrzeni projektowej, ale możesz zamówić retro lub nowoczesne, i tak dalej. N. Niemiecka firma „Guratek” od dawna działa jako wiarygodnego i odpowiedzialnego producenta grzejników żeliwnych. Obecnie jej produkty – jeden z najdroższych, ale to się opłaca nie tylko wyjątkową jakość, ale także wzornictwa. Ciśnienie robocze od 8 atmosfer tutaj, więc jeśli Twój system jest często wszystko 10 lub nawet 12, te grzejniki po prostu nie pasuje.

wniosek

Tutaj jesteśmy z tobą i porozmawiać o tym, co grzejników żeliwnych. Co jest lepsze, trzeba decydować o sobie. Można, oczywiście, posłuchać konsultanta, ale wskazane jest, aby kupić to, co chcesz. W większości przypadków produkty pochodzące od różnych producentów różnią się tylko w projektowaniu, czasami jakość przedniej i górnej powierzchni. Prawie zawsze stosowane żeliwo szare, tak aby powiedzieć coś o jakości materiału nie jest konieczne. Najczęściej konsumenci mają do czynienia z faktem, że bateria zaczyna przeciekać. Jednakże, możemy śmiało powiedzieć, że są to pojedyncze przypadki. Na przykład, w grzejnikach „Conner” tej wady nie występuje, to samo stosuje się do „Nova” i MS-140. Należy pamiętać, że niezależnie od marki, instalacja grzejników żeliwnych muszą być prowadzone przez specjalistów, a następnie będzie dostarczać ciepło i komfort w domu, kiedy zamieć okno i lodowata.