413 Shares 5780 views

Instrukcje i charakterystyka łańcuchowa „Taiga”

Piłowanie drewna w skali przemysłowej lub krajowym, konsumenci są teraz próbuje z pilarek, które można uznać za nowoczesne i wysokiej klasy sprzęt. Poprzez zakup takiego urządzenia, należy zwrócić uwagę na funkcje, specyfikacje i producenta.


Piły łańcuchowe „Taiga” dzisiaj nie jest tak powszechne, ale można zobaczyć w tych jednostkach, które zostaną omówione poniżej jako opcja. Jak Chainsaw innych firm wymienione powyżej są podzielone na:

  • zawodowego;
  • semi;
  • gospodarstw domowych.

Te ostatnie są wykorzystywane w warunkach wiejskich domów. Praca z nich może być maksymalnie 40 minut dziennie, oznacza to, że zasób jest dość mała. Ale takie urządzenia są łatwe w obsłudze i nie powoduje nadmierne wibracje. Piły łańcuchowe „Taiga” i są w stanie pracować do 8 godzin dziennie, w tym przypadku chodzi o pół-profesjonalnych modeli, które są używane do cięcia drewna i ścinki małych drzewek. Z pomocą profesjonalnych modeli mogą pracować dwa razy tak długo, jak warunki w tym przypadku może być najtrudniejsze.

Zaletą tych urządzeń jest stosunkowo niski koszt i zaprojektowane dla jednostek surowym klimacie rosyjskim. Podstawowym czynnikiem w wyborze łańcuchową wykonuje stosunek mocy do masy. Wraz ze wzrostem pierwszego parametru zwiększy wagę, co oznacza zwiększoną złożoność operacji. Dlatego przed zakupem sprzętu powinien być najlepszym rozwiązaniem dla siebie.

Charakterystyka znak łańcuchowa 245 od producenta „Taiga”

Biorąc pod uwagę łańcuchową „Taiga”, należy zwrócić uwagę na model „245”, który jest pół-profesjonalny sprzęt z większą masę – 8,95 kg. Opona ma długość 40 cm, co wystarcza do cięcia 30 cm drewna. Urządzenie ze względu na dwusuwowego silnika o mocy 2,6 kW i jest 3,5 litra. a.

Możesz być także zainteresowany pitch łańcuch, który w tym urządzeniu wynosi 9,3 mm. Zbiornik paliwa można wypełnić benzyny w wysokości między 0,7 i 0,8 litra. Tego rodzaju piły „Taiga” łatwo sobie z wytwarzania drewnianych, okrzesywać, ścinania i małych drzew.

instrukcja obsługi

Chainsaw „Taiga”, którego właściwości zostały przedstawione powyżej, urządzenie ma być wykorzystywane do innych celów. Przed rozpoczęciem pracy niezbędnej do usuwania tłuszczu z zewnętrznych powierzchni elementów i zespołów montażowych. Służy do tego zrobić, szmaty nasączone benzyną. Świeca przemyto także benzyny, a następnie suszone i pakowane w otworze cylindra.

w zimnych porach roku łańcuchowe Depreservation przeprowadzić w pomieszczeniu, w którym temperatura wynosi od +15 do + 20 ° C Jeżeli temperatura spadnie poniżej zalecanych wskaźników, ochrony smar jest zagęszczony, a praca będzie utrudnione.

„Taiga” – piłą, które muszą być obsługiwane ze środkami bezpieczeństwa. Mówią, że konserwacja powinna być wykonywana tylko w specjalnie przygotowanych miejscach, może być dobrze wyposażony warsztat. W celu zmniejszenia wpływu wibracji, całkowity czas działania nie może przekraczać 208 minut. Do tankowania pilarek i reszta muszą regularnie zatrzymać sprzęt.

Specyfikacje 214 łańcuchowa marki od producenta „Taiga”

Narzędzie to od cech nie różni się od powyższego modelu. Moc pozostaje taka sama, i waży 8,8 kg. Boisko łańcuch 9,3 mm, a zbiornik paliwa przeznaczony jest na tej samej objętości. Narzędzie posiada 38 cm maszyny roboczej, można korzystać ze sprzętu do użytku domowego lub w trakcie budowy.

Dane narzędzie TBC-4000

Po zapoznaniu się z cechami niektórych modelach może być także zainteresowany w produktach firmy „Taiga”. Chainsaw wspomniano wyżej znaki mają większą moc, która wynosi 5 litrów. c. lub 4 kW, przy czym waga jest tylko 5,5 kg. Taka korzystna kombinacja masy i energii umożliwia operatorowi wystarczająca do przeprowadzenia złożonych prac przy cięciu drewna opałowego i wycinki.

W zbiorniku można wlać 0,55 litra benzyny. Urządzenie przemieszczające może być ręcznie, to jest 45 cm opony i podziałka łańcucha 0.325 cala. Producent zadbał o swoich klientów i dostarczyć urządzenie z systemem tłumienia drgań, co ułatwia pracę. Między innymi, urządzenie jest chronione przed uderzeniami, co minimalizuje możliwość kontuzji.

instrukcja obsługi

Instrukcje Chainsaw „Taiga” zawiera informacje i więcej o tym, jak uruchomić i zatrzymać silnik. Aby to zrobić, instrument należy do stabilnej pozycji, a następnie wzmocnić drążek sterowy gazu specjalny przycisk w pozycji środkowej. Dźwignia rozciąga rozruchu na zimno brak operatora po wyłączeniu zapłonu jest ustawiony na „Off”..

narzędzie lewy przytrzymać za uchwyt, a to palec prawej nogi jego potrzeby, aby wrócić po stronie uchwytu. Operator po prawej stronie powinna pociągnąć za uchwyt rozrusznika aż do zatrzaśnięcia z kołem zamachowym. Potem nagle pociągnął za sznur. Czynność tę należy powtarzać tak długo, jak butla nie będzie miał pierwszy wybuch.

Koszt części zamiennych

Jeśli masz łańcuchową „Taiga” zostało nabyte, części zapasowe do niego podczas operacji może być konieczne. Na przykład, klapa kierownicy wyniesie 196 rubli., Podczas gdy bęben Starter kosztuje tylko 80 rubli. Dodatkowy wał ma kosztować 134 rubli., Ale tłumik kosztuje 224 rubli. Elektroniczny zapłon, można kupić za 548 rubli, blokada sworzeń tłokowy. – 200 rub.

wniosek

Na sprzedaż można znaleźć również modelu „52ss”, który jest pół-profesjonalny sprzęt i ma przewagę nad wyżej wymienionych modeli. Zasilanie 2.8 kW, ale znacznie mniejszy ciężar jest równy 5,5 kg. Oznacza to, że technika będzie dużo łatwiejsze w zarządzaniu. Przed wyborem, trzeba zdecydować, jakie obciążenia będą dostarczane do urządzenia, tak więc nie będzie przepłacać za profesjonalny sprzęt, którego waga jest imponująca.