820 Shares 3782 views

Przewlekły nieżyt nosa i gardła smark

Jak często drażnić nam nieskończoną smark gardło, które występują podczas katar (najczęstszą przyczyną śluzu w gardle). Są one spowodowane przewlekłym przebiegiem choroby.


Występowanie przewlekłego nieżytu przyczyniają:

 • wdychanego powietrza z dużej ilości szkodliwych zanieczyszczeń w nim;
 • trwałe zaparcia;
 • poważnych chorób serca i nerek;
 • patologicznych zjawisk w obrębie górnych dróg oddechowych;
 • ostry, często katar.

Przewlekły nieżyt nosa – jest przewlekłym zapaleniem błony śluzowej nosa i powstaje w wyniku oddziaływania środowiska (gazów, wilgotne powietrze, pył), i różnych bakterii na błonę śluzową nosa. Smark w gardle, a ich liczba jest bezpośrednio zależne od tych czynników.

Przewlekły nieżyt nosa może być objawem przewlekłego zapalenia zatok etmoidita, jak również powikłań ostrego nieżytu przeniesiono wcześniej.

Rodzaje przewlekłego nieżytu nosa

Katar klasyfikowane w kilku rodzajach:

 • zanikowe;
 • przerostowa;
 • nieżytowe (gardzieli dyszy jest często spotykany w tej postaci);
 • alergiczny nieżyt nosa przewlekły.

Kiedy alergiczny nieżyt nosa jest „przesunięcie” lokalnego układu odpornościowego, który pojawia się na tle zakaźnym przewlekłego zapalenia błony śluzowej nosa w. Co do zasady, to w tych momentach, kiedy śluzowej boleśnie reaguje na pewne alergeny.

Gdy alergen przenika przez błonę śluzową, to jest natychmiastowe reakcje alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa (ataku). Jak widać z praktyki w pierwszym miejscu, sposób uczulenie następuje po długotrwałej przewlekłego zapalenia błony śluzowej nosa, to nie są ataki alergii. Trudności w oddychaniu, kichanie, a także obfity śluz są główne objawy alergicznego nieżytu nosa. Dlaczego taki uwagę zwrócono na alergiczny nieżyt nosa? Fakt, że alergia często obserwuje się zwiększone wydzielanie śluzu. Smark na tylnych kanalizacji ściennych do gardła, przynosząc dyskomfort dla człowieka.

Więc nauczyłem się o rodzajach przeziębienia, to teraz warto zastanowić się więcej objawu śluzu w gardle. Wraz z zapalenie zatok przynosowych katar może przepływać. A jeśli to nedolechit, smark w gardle będzie stale przeszkadzać pacjenta. Połamane aerodynamika nosa.

To samo dotyczy zbyt długiego stosowania kropli zwężania naczyń – ich stosowanie prowadzi do dysfunkcji błony śluzowej nosa, śluz gromadzi się i spływa do gardła. Jest to spowodowane pęcznieniem zatok, innymi słowy, są one służyć jako „zbiornik”, który zbiera płynną masę. spuścić one również do gardła.

Częstą przyczyną śluzu w gardle, a ponadto na przewlekły nieżyt nosa, – przewlekłe zapalenie gardła. Smark mieć lepką konsystencję, trudno jest kaszel pojawia zmiany głosu i chrypka.

Konieczne jest, aby przekazać wacik gardła w celu potwierdzenia diagnozy, ewentualnie śluzówki życie grzyby, pobudza powstawanie śluzu. hodowla grzyba „osiada” na błonie śluzowej, smark marudzić na neurytów grzyba i dostarczyć poczucie nagromadzenia śluzu w gardle.

Leczenie przewlekłego zapalenia błony śluzowej nosa

Przede wszystkim eliminuje ewentualne endogennych i egzogennych czynników, które wywołują i utrzymują stały nieżyt nosa. Następnie, dla każdego typu przewlekłego nieżytu indywidualnie wybrany zestaw leków medycznych.

Co można zrobić z dyszy w gardle?

 • smarowania olej brzoskwiniowy (mięknie w gardle i zapobiega gromadzeniu się śluzu w gardle, dyskomfort usunie glut spływa tylną ściankę z łatwością);
 • w alergicznym nieżycie nosa są przyporządkowane szczególne antyhistaminowe (przeciwalergiczne) środki;
 • antybiotyki (określone przez lekarza tylko wtedy wskazany może być amoxiclav makrolidy i inne środki ..);
 • inhalacji (leki zgodnie z zaleceniami lekarza).

Co najważniejsze – nie starają się przetrwać lub niezależnie wyznaczyć leczenia i szukać pomocy u specjalisty (otolaryngologa).