849 Shares 9981 views

Przydział po biopsji szyjki macicy: normy i patologii

Silne emocje u dziewcząt spowodować oddzielenie po biopsji szyjki macicy. Plamienia mogą występować przez jakiś czas po zabiegu. Jak poważne są te manifestacje, czy trzeba się martwić o to, co jest normą – bierzemy pod uwagę wszystkie kwestie w szczegółach.

Czym jest biopsja

inwazyjną łatwo operacji ginekologicznych prowadzi się w warunkach ambulatoryjnych lub szpitalnych. Celem biopsji znajduje się ujęcie żywotność komórek i tkanek na plasterki w badaniu mikroskopowym w określeniu rodzaju patologii.

Taka operacja nie wyklucza wystąpienia różnych powikłań po zabiegu. Przed analizą, kobieta powinna być szczegółowo informowane o wszystkich możliwych konsekwencjach. Przydział po biopsji szyjki macicy i małe plamienia w pierwszych dniach nie powinno przeszkadzać pacjenta. Objawy te występują zawsze po takiej diagnozie.

Funkcje procedury

Oczywiście, każda kobieta przed biopsją martwi się o możliwych powikłań. Kompetentny lekarz powinien wyjaśnić przyczyny inwazyjnej interwencji, aby mówić o czasie pracy i wynikające z tego konsekwencje. Brązowa wydzielina po biopsji szyjki macicy może być zarejestrowana przez kilka dni.

Natychmiast po zakończeniu procedur medycznych pacjent otrzymuje wytyczne, aby pomóc odzyskać szybko po diagnozie.

Procedura wskazania

Głównym celem biopsji – określić obecność w tkankach nietypowych komórek patologicznych. Powodem dla celów analizy mogą być następujące odchylenia:

 • dysplazja lub ektopia szyjki macicy ;
 • onkologia;
 • zmiany przedrakowe;
 • niepłodność;
 • Wirus brodawczaka;
 • polipy szyjki macicy lub brodawki.

Inwazyjną metodą diagnostyczną jest przeprowadzane w pierwszym okresie cyklu, po 3-6 dniach po menstruacji. Zabrania się zrobić biopsję w czasie dojrzewania ciałka żółtego. W tym przypadku ciało kobiety nie mają czasu, aby odzyskać przed następnym cyklem.

Sama procedura ginekologiczne trwa nie więcej niż pół godziny, w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Najczęściej jest ona wykonywana w warunkach ambulatoryjnych. Po zabiegu pacjent musi odpocząć 20-40 minut, a potem może iść do domu.

W niektórych przypadkach, gdy trzeba podjąć, aby analizować duży fragment tkanki, kobieta może zaoferować kilka dni, aby udać się do szpitala.

Jeżeli pacjent w przeszłości cierpiał biopsji szyjki macicy i planuje ciążę, powinna poinformować o tym lekarza.

Przeciwwskazania

Pomimo faktu, że biopsja jest prosty i dość szybki zabieg, który nie wymaga dużego nakładu procedury inwazyjne, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania:

 1. Przewlekłe zapalenie narządów miednicy.
 2. Naruszenie układu krzepnięcia krwi.
 3. Okres ciąży.
 4. Różne choroby zakaźne, które mogą znacznie zakłócać analizę.
 5. zaburzenia hormonalne.
 6. Osłabiony układ odpornościowy.

Przed biopsji lekarz ma obowiązek wyznaczyć wstępnym badaniom krwi. W identyfikacji różnych patologii najpierw trzeba ich leki. Inwazyjna diagnostyka jest możliwa dopiero po pewnym czasie.

Niespełnienie tych wymagań może doprowadzić do tego, że po wydaniu inwazji szyjki macicy będzie intensywny, opracuje różne komplikacje. Kobieta potrzebuje pomocy medycznej.

odmiany biopsja

W zależności od wskazań medycznych, w trakcie procedury inwazyjnej, lekarz może podjąć, aby analizować kawałek tkanki lub usunąć witrynę, która ma nieprawidłowości. W tym względzie następujące rodzaje biopsji:

 • prosty;
 • kanału szyjki macicy;
 • canonization (wycinania) szyjki.

Każdy z tych zabiegów powoduje ciągnięcie ból w dolnej części brzucha i plamienia inny charakter.

Konsekwencje postępowania

Zazwyczaj pacjenci pamiętać wybór po biopsji szyjki macicy. Czy to norma? Z reguły jest to dość powszechne i nie należy traktować go jako choroby, ale jako proces gojenia.

Alokacji mogą być w różnych kolorach io różnej intensywności i trwa do następnej miesiączki. Dużo się martwić, że nie jest to konieczne.

Zwykle po biopsji szyjki krwawego zakończenia. W przypadku tego pacjenta stwierdzono luz pociągnięcie ból w dolnej części brzucha. Według lekarzy, to może iść 5-10 dni. Ponieważ tkanki lecznicze nabyć alokacji szczuplejsze charakter. Po miesiączki szyjka jest całkowicie oczyszczone i plamienia oporu.

Często pacjentka zauważa żółtą wyładowania po biopsji szyjki macicy. To jest normalne i nie wymaga leczenia u lekarza.

Jeśli plamienie staje się bogaty i staje się groźne, to można mówić o rozwoju powikłań, takich jak krwawienia. Należy natychmiast skontaktować się z ginekologiem o następujących dolegliwościach:

 1. Wybór nie jest bardzo intensywny, ale trwa dłużej niż 3 tygodnie.
 2. Było ciężkie krwawienie jasny kolor.
 3. Temperatura wzrosła do 38 ° C
 4. Alokacja nabył cuchnący zapach.

Te objawy wskazują na rozwój infekcji i wymagają natychmiastowej pomocy medycznej. Lekarz musi ustalić przyczynę powikłań i zalecić leczenie.

Dlaczego tam krwawienie

Powodem pojawienia się ciężkich rozładowania po zabiegu biopsji, sporo. Wśród nich są następujące:

 • przedwczesny początku miesiączki na skutek awarii w wyniku cyklu stresem;
 • słabe zmiany lecznicze biopsji;
 • Możliwe stawy pęknięcie w wyniku nieprzestrzegania zaleceń lekarskich;
 • Zakażenie macicy podczas inwazyjnego;
 • kompletne lekceważenie recepty lekarskiej w okresie rekonwalescencji.

Ponadto przyczyną plamienia po biopsji szyjki macicy może być niewystarczające kwalifikacje lekarza. Jeżeli lekarz nie jest przekonany, z całkowitym brakiem przeciwwskazań do biopsji nie wykazały czas przewlekły stan zapalny lub urazowego spędzony procedurą inwazyjną, krwawienie może być poważnym powikłaniem w okresie pooperacyjnym.

okres zwrotu

Postępując zgodnie z procedurą, kobieta jest zabronione podnosić ciężary, iść na basen i pływać w morzu. Konieczne jest, aby całkowicie wyeliminować seks i nie wykazują nadmierną aktywność fizyczną.

Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia powikłań po zabiegu biopsji, kobieta musi ściśle przestrzegać wszystkich zaleceń przepisanych przez lekarza. Należą do nich:

 1. Nie można kąpać się, iść do kąpieli lub saunie. higiena osobista zaleca się stosowanie tylko prysznic.
 2. Nie należy stosować leków, które pomagają leki przeciwzakrzepowe.
 3. Nie stosować dopochwowo świece strzykawki.
 4. Całkowicie zrezygnować tampony wchodzi w użycie podkładek higienicznych.

Przy dokładnym przestrzeganiu wszystkich zaleceń wyboru po biopsji szyjki macicy przystanku tydzień, czuć się normalnie, a kobieta będzie kontynuować normalne życie.

Czas trwania okresu rekonwalescencji dla każdego pacjenta indywidualnie i zależy od ścisłego wdrożenia wszystkich postanowień ginekologa.

Co należy ostrzegać

Jeśli po biopsji szyjki macicy są podświetlone na żółto i czerwono-brązowy trwa dłużej niż 2 tygodnie – jest to okazja, aby zapoznać się z lekarzem.

Ponadto, należy ostrzec ogólne złe samopoczucie, gorączka, ból głowy, nudności i silny ból w okolicy łonowej. Musimy jasno wiedzieć, że jeśli po biopsji rozpoczął obfite krwawienie, wydzielina zakupione cuchnący zapach, zmiany tekstury, pilnie odwiedzić ginekologa. Zwykle jest to obraz kliniczny jest charakterystyczne dla infekcji przystępujących.

Tylko szybki dostęp do specjalistycznej pomocy, aby uniknąć dalszego rozwoju choroby i zapobiec powikłaniom.