183 Shares 7669 views

Jeśli Twoje dziecko ma spuchnięte oko – nie zwlekaj!

Każdy, złe samopoczucie od razu można rozpoznać po ludzkiej twarzy. Obrzęk oka może również wystąpić z powodu jakiejkolwiek dolegliwości. Jednakże, jeśli masz dziecko w klatce piersiowej, a następnie zrozumieć, dlaczego to opuchnięte oczy, jest dość trudne, bez konsultacji ze specjalistą.


Przyczyny obrzęk pod oczami

choroba

Obrzęk oka może być wynikiem choroby, takie jak choroba wątroby, dystonia, zapalenia oka, i zaburzeń metabolicznych. Migdałki mogą być również jeden z powodów, dlaczego masz opuchnięte oczy.

nietypowe przyczyny

Alergie, ukąszenia owadów, zwykle płacz dziecka może również przyczynić się do pojawienia się obrzęki pod oczami.

zatrzymywanie wody w organizmie

można nazwać jednym z najczęstszych powodów, dla których opuchnięte oczy dziecka. W tym przypadku może puchnąć nie tylko oczy, ale także innych części ciała.

Zaburzenia snu

Jeśli oczy Twojego dziecka spuchnięte, to być może jest to konsekwencją naruszenia snu. Ponieważ zdrowy sen jest ważny we wczesnym wieku, a także żywności i spacery na świeżym powietrzu.

predyspozycje genetyczne

Zapoznaj się z rodzinnego albumu fotograficznego i sprawdzić, czy jest ktoś z najbliższej rodziny tak zwanych workami pod oczami. Najprawdopodobniej dziecko, funkcja ta odziedziczyła.

przemęczenie

Jednym z powodów, dlaczego masz opuchnięte oczy i nie było zaczerwienienie, to ciągła praca przy komputerze, oglądanie programów w telewizji, czytanie literatury i malarstwa. Na ogół przyczyny obrzęku oczach dziecka nie jest bardzo poważne, więc można je leczyć sami.

Obrzęk oczu dziecka w wieku

Jeśli dziecko pojawił opuchliznę pod oczami, trzeba najpierw odwiedzić lekarza i skonsultować. Wielu rodziców nie rozumieją powody spuchnięte oko dziecka, ponieważ źródła mogą być ustawione. Na przykład, może to być spowodowane normalnym lub innej choroby spojówek.

Co robić

• Rodzice powinni starać się dać więcej czasu na aktywne spacery z dzieckiem na świeżym powietrzu w parkach i placach.

• zmniejszenie do minimum dziecko przebywać w telewizji komputera i oglądania.

• Staraj się upewnić, że dziecko otrzymuje wystarczającą ilość snu, dbać o prawidłowe odżywianie, z treścią wszystkich niezbędnych witamin i minerałów.

• Kontrola ilość soli w diecie, ponieważ jest przeszkodą do usuwania nadmiaru wody z organizmu, który może być jednym z powodów, dla obrzęku pod oczami.

Nietradycyjne metody leczenia obrzęków pod oczami

Istnieją tradycyjne metody, które można usunąć obrzęk wieczne oczy dziecka. Odwar z liści laurowych, a seria Rumianek jest najbardziej skuteczne w tym przypadku. Aby uczynić ten rosół potrzebę podjęcia każdą szczyptę ziół i zalać szklanką wrzącej wody. Odstawić na kilka godzin i poite dziecka kilka razy dziennie do 2 łyżek. Weź ten bulion do ostatecznego zniknięcia obrzęki pod oczami.

odwiedzenie specjalisty

Bardzo często rodzice się bać, gdy obrzęk oka dzieckiem. I nic dziwnego, bo może to być wake-up „call”, które nie powinny być ignorowane. Jeśli oczy dziecka opuchnięte, to najlepiej udać się do lekarza, który jest zidentyfikować i wyeliminować przyczynę.