245 Shares 3039 views

Z własnego doświadczenia: Jak zmienić format pliku

Prędzej czy później, wszyscy użytkownicy mają pytanie, jak zmienić format pliku. W niektórych przypadkach może być konieczne? Po pierwsze, czasami bardzo duże znaczenie ma wielkość pliku, a to może być różne w różnych formatach. Jeśli potrzebujesz, aby zwiększyć lub zmniejszyć plik, konieczne jest, aby zmienić format. Po drugie, nie jest tajemnicą, że niektóre urządzenia mogą odtwarzać szeroką gamę formatów plików. Telefon nie czyta ten film? Zmienić format wideo! I te przyczyny mogą być ogromna ilość.


Ze swojej strony postaram się udowodnić czytelnikom, że zmiana formatu pliku jest bardzo prosta, a siła każdemu, nawet najbardziej niedoświadczony użytkownik.

Jego artykuł dla wygody postanowiłem podzielić na dwie główne części. Pierwszy będę mówić o tym, co dokładnie należy rozumieć przez pojęcie formatu, a trafi bezpośrednio do drugiego pytania, w jaki sposób zmienić format.

Część 1: Co to jest format pliku?

Przede wszystkim pragnę zauważyć, że specyfikacja formatu pliku sugerować pewną strukturę przechowywanych w pliku danych komputerowych. Co do zasady, w formie wskazanej nazwy pliku siebie jako niezależnej części odrębnej od nazwy punktu.

Czasami wśród mniej doświadczonych użytkowników słychać odważne stwierdzenie, że format pliku i jego rozszerzenie – koncepcja jest całkiem synonimami. To ogromny błąd!

Oto kilka przykładów. Pliki z rozszerzeniem .txt «», co do zasady, zawierają pewną ilość tekstu (tylko tekst) informacji. «.doc» Pliki mogą również zawierać dane tekstowe, ale są właściwie skonstruowane i spełniają normy i wymagania programu Microsoft Word. Tak, i «.txt» i «.doc» mieć dane w jednym formacie i dlatego są często określane jako pliki należące do tego samego typu. I rozwijać je, jak widać, różne.

Część 2. Jak zmienić format pliku?

Przede wszystkim, oczywiście, zaleca się określić niezbędną wielkość. Już decyzję? Potem oferują trzy sposoby rozwiązania tego problemu.

Wariant 1: Zmiana formatu pliku ręcznie.

Metoda ta jest uważana za najbardziej proste, ale, niestety, nie zawsze działa. Formalnie, aby pobrać plik w nowym formacie, trzeba zmienić jego rozszerzenie. Jak to zrobić? Kliknij prawym przyciskiem myszy na plik, wybierz opcję „Zmień nazwę”. W menu, które zostanie otwarte, zlokalizować żądany format, należy utworzyć nową nazwę pliku i ponownie zapisać.

Opcja 2: Za pomocą innego oprogramowania konwersji.

Specjalne programy zwane konwertery zostały stworzone, aby zmienić audio, wideo lub plik obrazu. Najczęstsze zastosowania tego rodzaju są uważane ZuneConverter, SuperC, Formatfactory i wiele innych. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zainstalować jedną z aplikacji na komputerze, wybierz żądany plik, a następnie wybierz żądany format. Oprogramowanie łatwo i w ciągu kilku sekund, aby przekonwertować plik.

Wariant 3: Jak zmienić format pliku poprzez wykorzystanie zasobów internetowych?

Niniejszy ustęp ma zastosowanie, jeżeli występują problemy z instalacją z aplikacji przetwornic.

Proponuję następujące sposoby wyjścia z sytuacji.

Zdarza się, że instalacja niezbędnego oprogramowania na komputerze lub jakiekolwiek inne urządzenie jest po prostu niemożliwe. Jak zmienić format pliku, w tym przypadku? Łatwo! Poprosić o pomoc konwertera online w Internecie. I zazwyczaj korzystają z usług witryny www.zamzar.com. lub www.youconvertit.com. Odwiedzając odpowiednią stronę, załaduj w pliku skrzynki sugestia. Sam system zaoferuje formaty dostępne na konwersję tego zasobu. Pozostaje wybrać ten, który będzie spełniać wszystkie wymagania naświetlonych wcześniej. Wybierz format, naciśnij przycisk „Convert”. Plik zostanie zmieniona w ciągu kilku sekund.