803 Shares 1008 views

Preparat „atropina” (krople do oczu)

Preparat „atropina” (krople do oczu) przez rozszerzenie źrenicy przez dłuższy okres czasu, na ogół od 5 do 10 dni. Ponieważ to narzędzie ma wiele przeciwwskazań, obecnie jest to mniej stosowane w okulistyce. Stosowanie leku „atropina” (krople do oczu) powinny być prowadzone wyłącznie pod nadzorem lekarza i koniecznie musi najpierw zmierzyć ciśnienie wewnątrzgałkowe. Stosuje się go na własną rękę jest zabronione.

Na lek „atropiny” uwalnianiu mogą występować w postaci kropli do oczu, w postaci roztworu do wstrzykiwań (lub proszek do pieczenia).

atropina substancja pochodzenia roślinnego, powoduje rozszerzenie źrenic, przez co pogarsza się widzenie z bliska i zwiększone ciśnienie śródgałkowe. Należy wziąć pod uwagę przed zastosowaniem „atropina” leków (krople do oczu).

wskazania lek

Krople te są stosowane, jeżeli to konieczne, diagnozowania i leczenia oka. Ponieważ nie jest tymczasowy paraliż akomodacji oka, to sprawia, że łatwiej jest badać jego dna żołądka. Tak więc, oznaczenie jest prawdziwy czy fałszywy krótkowzroczność i leczenia niektórych chorób.

Oznacza „atropina” (kropla) jest wykorzystywane do tworzenia spokojny oczy, to jest konieczne w leczeniu chorób zapalnych, jak również do wytwarzania uszkodzenia oka lub obecność skurcze tętnic siatkówki, gdy istnieje tendencja do tworzenia skrzepów krwi. Ze względu na fakt, że od pewnego czasu istnieje rozluźnienie mięśni, przywraca normalne funkcjonowanie narządów wzroku jest znacznie szybsze.

dozowanie

Zazwyczaj 1-2 krople przypisane do jednego oka, ale że dawka może się zmieniać w zależności od decyzji lekarza. Pomiędzy podań leku musi wynosić co najmniej 5 godzin. Jeżeli dorosłych stosując 1% roztwór, a następnie przez dzieci powinna być nie większa niż 0,5%.

Aby skutecznie działać leku po jego administracja powinna być wciśnięty przez chwilę wewnętrznego kącika oka. Ma to zapewnić, że lek pozostaje w oku i nie dostać się do części nosowej gardła, jak również w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa wystąpienia działań niepożądanych.

Przeciwwskazania

Preparat „atropina” (krople do oczu) nie jest przypisana w obecności ich tolerancji, i w obecności jaskry z wąskim kątem zamknięciu, nawet podejrzewa ich wygląd. Również narzędzie nie może być stosowany w synechia tęczówki oka. 1% roztwór może zacząć ubiegać się o dzieci w wieku siedmiu lat.

Delikatnie powiedział Preparat należy stosować po 40 latach, w czasie laktacji i ciąży. Jeśli jest arytmia, nadciśnienie tętnicze, choroby serca i naczyń krwionośnych, zanim konieczne jest zastosowanie mają zostać zbadane przez lekarza. Ponadto, lek ten nie jest pożądane stosowanie, w obecności żołądkowo-jelitowych, chorób tarczycy, narządów moczowych i podwyższonej temperatury.

Możliwe działania niepożądane

Są to zaczerwienienie powiek, światłowstręt. Jeśli o działaniu ogólnoustrojowym, że towarzyszą zawroty głowy, suchość w ustach, bóle głowy, szybkie bicie serca, a także pojawienie się uczucia lęku i niepokoju.

Przedawkowanie przez prep „atropina” (krople do oczu)

Jeśli przedawkowanie tego narzędzia, to wyraża się w zwiększonych działań niepożądanych podczas stosowania leku jest zatrzymany.

Jeśli pozwalają na jednoczesne stosowanie kropelek ze środkami, które mają aktywność antycholinergiczną efekt działania atropiny jest zwiększona.

Po upływie terminu ważności, krople nie mogą być użyte. Jeśli lek jest przyjmowany w słoneczny dzień, trzeba używać okularów jak oka w tym czasie pochłania więcej światła niż zwykle.