585 Shares 4363 views

Jasny ranunkulyus. Sadzenie i pielęgnacja

Czy można sobie wyobrazić, że w ramach takiej skomplikowanej, nietypowe i dość dziwnej nazwie może być ukrywanie piękny kwiat z rodziny jaskier? Na każdy prawdziwy dekoracji kwietników będzie ranunkulyus. Sadzenie i pielęgnacja tego niezwykłego kwiatu dość skomplikowane, a moc nawet początkującego hodowcy. Wiele gatunków roślin, które tym różnią się pod względem wysokości łodyg, kształtu i barwy kwiatostanów. W zależności od odmiany ranunkulyusy przypominać unblown róże, orientalne maku, dalie Pompone lub w kształcie kuli chryzantemy.


Te małe słodkie roślina będzie prawdziwą ozdobą każdej klombu, mogą zostać wykorzystane do spektakularne granic. Dlatego wielu plantatorów zastanawiasz się jak sadzić ranunkulyus mu się podobać jej kwitnienia i zakorzeniła się w ogrodzie. Generalnie, wszystkie odmiany są podzielone na dwie główne grupy: azjatycka i perskim. Na środkowym paśmie najlepiej jest wybrać pierwsze, ponieważ są one bardziej odporne na zimno, choć nie może hibernacji.

Na słonecznym i trochę obszarach cieniowania czuje się równie komfortowe ranunkulyus. Sadzenie i pielęgnacja jest wybrać ciepły i bezwietrzny miejsce, choć wielu hodowców widzieliśmy w praktyce, że dmuchane ze wszystkich stron w tym samym kolorze nie boli, ale nie zapominaj, że jest to roślina ciepłolubne. Podlewanie jest regularnie potrzebna, szczególnie w czasie upałów, ale powinna być umiarkowana, aby wypełnić w glebie nie jest konieczna.

Lekkie, luźne i odżywia ziemię jest idealnym miejscem dla takiego kwiatu jako ranunkulyus. Sadzenie i pielęgnacja polega na wyborze zapłodnione ziemia ogrodowa, chociaż jaskry glebowe nie są szczególnie wymagające, tak długo jak nie ma stagnacji wody. Opieka dla tych kwiatów jest bardzo proste i jasne, to nie różni się od troski o innych roślin kwiatowych. Jest to konieczne, aby usunąć chwasty, poluzować ziemi przed rozpoczęciem i koniec kwitnienia uczynić dodatek mineralny, usuwać zwiędłe kwiaty.

W zależności od stopnia, w okresie od maja do sierpnia będzie w ciągu miesiąca należy kwitnienia ranunkulyus. Sadzenie i pielęgnacja kłącza sugeruje ich lądowania na klombie na wiosnę i kopanie do przechowywania pod koniec lata. Jeśli w południowych regionach ranunkulyus może nawet zimują pod opadłych liści, warunki klimatyczne w środkowym paśmie, nie będzie przetrwać. Po krzak pączek a liście żółkną i opadają na ziemię, trzeba wykopać bulwy ostrożnie. Kłącza do dezynfekcji zanurzono w roztworze nadmanganianu potasu przez 20 minut, a następnie suszono i przechowywano w worki papierowe lub trociny, w temperaturze nie przekraczającej + 6 ° C,

Wiosną bulwy są moczone przez noc w roztworze pobudzające wzrost i są sadzone w otwartym terenie. Powinno to nastąpić w maju, gdy jest cieplej i ziemia rozgrzewa. Rozmnażane kwiatowe nasiona i bulwy zależne, które są oddzielone od dorosłych i przechowywane w zimie w tych samych warunkach. Prostota i piękno tych roślin przyciągają wielu plantatorów. Sadzi się w złożach grup łączenia różnych odmian, a tym samym uzyskiwania jasnych i kolorowe dywan. A bukiet ranunkulyusov będzie prawdziwą ozdobą salonu, cięte kwiaty są w tygodniu, a nie tracą naturalne piękno.