306 Shares 3180 views

Radeon 7770: Cechy i opinie

Grafika gry adapter „trzy siódemki” od AMD słysząc wszystkich fanów, aby grać w dynamicznych grach zasobów. Poprzez uruchomienie Radeona 7770, producent poczynił ogromny krok w kierunku potencjalnego klienta – dał klasy urządzenie cenę niedrogie High-End (8000 rubli) i umieszczone w niszy budżetu akcelerator, nieco ogranicza jego wydajność. Głównym celem artykułu – przegląd wydajności karty graficznej, badania produktów pochodzących od różnych producentów i opinie właścicieli.

Dwóch braci-acrobat

AMD Radeon karta graficzna HD 7770 Series trafił do sprzedaży, wraz z jego modyfikacji udeshevlonnoy HD 7750. Producent chciał, więc z pojedynczym GPU do podjęcia dwóch różnych kategoriach cenowych. Jednak znaczna różnica w wydajności dwóch kart graficznych i niewielkiej różnicy w cenie doprowadziła do tego, że tania modyfikacja praktycznie pozbawione popytu na rynku.

A Radeon HD 7770 mogła przejść niezauważona, jeśli nie dla producentów kart wideo, którzy dostrzegli ogromny potencjał w urządzenie do przyspieszania, co znacznie zwiększa wydajność wideo, przynosząc ją do poziomu high-end. Niski pobór mocy i przyzwoity system chłodzenia jak zawsze złamać nowe rekordy w dziedzinie rynku gier, niezależnie od rdzenia graficznego i producenta.

parametry techniczne

Wysoka wydajność karty graficznej do gier zapewnia Radeon HD 7770 rdzeń graficzny cechy. Chip wyprodukowany przez Cape Verde procesie produkcyjnym 28 nanometrów i umieszczenie tablicy na 123 mm 2 i pół miliarda tranzystorów. Nowy procesor graficzny jest zdolne do pracy przy częstotliwości 1 GHz, a on nadal ma potencjał do rozpraszania. Do przekazywania danych odpowiada magistrali pamięci GDDR5, która działa o pojemności 128 bitów i ma na płycie 1 GB pamięci, działający na częstotliwości 4500 MHz. Strumień procesor 640, jednostki tekstura – 40.

Jedną z głównych cech tej karty graficznej jest niski pobór mocy – 80 W obciążeń szczytowych, że co najmniej o połowę mniejszy od podobnych konkurentów od producenta Nvidia. Również w Cape Verde chipie zamontowany regulator, który przywraca do minimalnej częstotliwości na biegu jałowym kart graficznych. W takich przypadkach, zużycie energii będzie około 3 watów.

Znajomość z oryginałem

Zewnętrzna karta graficzna AMD Radeon HD 7770 przypomina górną urządzenia. Modyfikacja dotyczy dwóch szczelin jednostki systemowej oraz osłona ochronna posiada system chłodzący kierowany przepływ powietrza PCB. Ogólnie rzecz biorąc, wydaje się, że karta graficzna i obudowa chłodnicy mają jednolitą konstrukcję. Jednakże, jak wskazano w jego opinii, użytkownicy wątpliwość wentylator chłodzący jest to, że w zamkniętej obudowie jest umieszczony w środku planszy i nie ma turbiny – po prostu wieje do chłodnicy. Wycofanie ogrzane powietrze przyczynia się ogromne kratkę wentylacyjną, która zajmuje cały przekrój jednej płytki mocującej.

do producenta wszelkie pytania właściciele starych monitorów, które znajdują się na karcie graficznej tylko cyfrowych wyjść wideo (na mini DisplayPort, HDMI i DVI). Dość dziwne decydent wyraźnie zmniejszyło zainteresowanie karty graficznej na rosyjskim rynku komputerowym.

Potencjał dla fabrycznego overclockingu

Przed rozpoczęciem badania urządzeń dostarczanych przez innych producentów na rynku kart graficznych, trzeba poznać możliwości techniczne referencyjnej karty graficznej Radeon HD 7770. Specyfikacje zwiększenie prędkości rdzenia graficznego tutaj na pierwszym miejscu. Tak więc, w procesie testowania karty graficznej udało się przetaktować procesor graficzny do 1170 MHz, a pamięć – do 6120 MHz. Do tego jednak trzeba było podnieść napięcia od 1,1 V do 1,2 V. Następnie tryb karta graficzna wykazuje wysoką stabilność bez pojawienia się artefaktów i problemy ze sterownikami.

Pytania użytkownik może napotkać standardowego systemu chłodzącego, który nie może poradzić sobie z tym zadaniem. W czasie testowania, hałas wentylatora całkowicie obejmuje pracę wszystkich chłodnic w urządzeniu systemu, ale temperatura rdzenia grafiki o mniej niż 70 stopni Celsjusza nie są usuwane. W oparciu o dane, można stwierdzić, że wybór potrzebnych opcji kart graficznych oferowanych na rynku powinna koncentrować się nie tylko na podkręcania potencjał, ale również przyzwoity system chłodzenia.

oferta monopol

Radeon HD 7770 na rynku pod logiem Sapphire, ma poważne przesłanki, aby stać się bestseller na kryterium „cena-jakość”. Fakt, że jest on umieszczony w segmencie niedrogich, wielu nabywców urządzeń budżetowych, ale fabryka wydajność podkręcania wkłada kartę graficzną na tym samym poziomie z urządzeń high-end. Rdzeń graficzny taktowany domyślnych a pamięć 1150MHz podkręcony do 5000 MHz.

Jak pokazuje praktyka, potencjał ten jest ukryty za kartę graficzną pełny system chłodzenia, który jest zainstalowany w Sapphire laboratorium. Oznacza to dzięki ogromnej grzejnika aluminiowego, który pokrywa całą płytkę drukowaną, a rury miedziane transferu ciepła są rozmieszczone prawidłowo ciepło, karta graficzna nie przegrzewa. cyrkulacji powietrza zapewnia szeroki jeden wentylator, który jest zamontowany od góry na osłonie.

overclockerów

A jeśli fani Sapphire karty graficznej wersji standardowej wydajności będzie wydawać się nieco, można kupić urządzenie mocniejsze: Radeon HD 7770 Vapor-X GHz Edition OC. Skromny w tym filmie tylko cena (8000 rubli), ale wygląd i cechy zaskoczą nawet najbardziej wymagającego klienta. Po pierwsze, zestaw profesjonalny system chłodzenia. To samo jest umieszczona na wysoko urządzeń końcowych: aluminium, miedź, komora wyparki wentylator dwa dużej mocy osłona ochronna kierunkowe wdmuchiwania.

Potwierdzona rdzeń graficzny częstotliwości 1100 MHz, ale w procesie przyspieszenia jest łatwo zwiększyć do 1190 MHz. Ale pamięć ma pewne problemy – ustawienie fabryczne jest taktowany zegarem 5200 MHz, ale aby rozpędzić go powyżej 5980 MHz jest nierealne, raz zawiesza cały system i uruchom ponownie komputer. Jednak to przyspieszenie jest wystarczające, aby w testach gra bardzo zbliżonych do karty graficznej top-end HD 6850.

„Frozen” oferta

Znany na całym świecie przez jego, która produkuje karty graficznej tylko w oparciu o chipset AMD jest również zadowolony fani nowość Radeon 7770. Charakterystyka urządzenia w bazie nie uległy poprawie u producenta, chociaż system chłodzenia przeszedł znaczące zmiany, wyraźnie nawiązując do właściciela ogromny potencjał do podkręcania. Jest to również potwierdzone przez instalację pięć faz obwodu zasilania z wymianą regulatora PWM. W czasie testowania, zwiększyć częstotliwość rdzeń grafikę wskazuje stabilną pracę na 1210 MHz, oraz pamięć, aby poradzić sobie z zadaniami w paśmie 5780 MHz.

Wygląd systemu chłodzenia chociaż i przyciąga uwagę do siebie, ale przy bliższym istnieje znacząca wada – grzejnik całkowicie przylegający tylko do rdzenia graficznego. Pozostałe składniki, włącznie z układów pamięci, a strumień powietrza wdmuchiwanego. Ice chłodzenie karta graficzna HIS 7770 IceQ X, twierdził w reklamie jest tylko chwytem marketingowym.

Towary konsumpcyjne

Radeon 7770 Producent ASUS jest uważany za najlepszy zakup na urządzeniach funkcjonowania rynku. Rzecz jest fabrycznie podkręcona, który podlega gwarancji sprzedawcy. Rdzeń graficzny w trybie normalnym z taktowaniem 1170 MHz i 4600 MHz – pamięci. Doskonałe wyniki. Dalsze wydajność podnoszenia pozbawione znaczenia, chociaż zamontowane warunki systemów chłodzenia jest Rdzeń miedź, aluminium grzejnik ochronna obudowa z tworzywa sztucznego z jednego wentylatora.

Warto zauważyć, że w Rosji jest jeszcze jedna instancja karty graficznej HD 7770, który ma na pokładzie 2 GB pamięci RAM. Producent nie ma podkręcania GPU i magistralę pamięci, pozostawiając losy przyszłego właściciela. Do chłodzenia karty graficznej spotyka podobny do poprzedniego układu chłodzenia urządzenie, jednak jest już wyposażony w dwa potężne wentylatory. W rezultacie, akceleracja jest realistyczny do częstotliwości 1200 MHz, a pamięć działa stabilnie do 5000 MHz.

Lider rynku na Tajwanie

Karta graficzna oparta na Radeona 7770 z jednym lub dwóch gigabajtów pamięci w tej samej cenie przedstawionej na rynek tajwański firmy Gigabyte. Producent obu urządzeń wzrosła częstość GPU ustawienie w temperaturze około 1100 MHz, jak również podniesione tylko pamięci do 5000 MHz. Jak się okazało, dalsze przyspieszenie wydatkowania sensu, cały problem leży w pierwotnym układzie chłodzenia.

Zwykły rozmiar grzejnik aluminiowy z rdzeniem graficznym jest wyraźnie w stanie poradzić sobie z przyzwoitą wentylatorem PCB. Wielu użytkowników, według ich opinii, wrażenie, że chłodnica została zapożyczona z urządzenia low-end, co najmniej, wydajność taka sama. Nieoczekiwany zwrot wydarzeń na rynku gier Gigabyte wykonane w laboratorium.

Ślimak od MSI

Radeon 7770 MSI przedstawiła znanym producentem na rynku rosyjskim, wygląda na to urządzenie wysokiej klasy. Dwa ogromny wentylator na obudowie chłodnicy wyraźnie zachwyci wszystkich potencjalnych nabywców. Jednak nie ma potrzeby się spieszyć, ponieważ firma zdecydowała się pójść w drugą stronę: zamiast wyścigu o wydajności rzuciła technologię podbić spokój w pracy. I że była w stanie na 100%, ponieważ testy z podobnymi urządzeniami szum wentylatorów nawet w czasie maksymalnego obciążenia nie przekracza 26 dB (ciszej niż hałas ze standardowej chłodnicy CPU).

Producent nie wykona przyspieszenie i dostarczać produkty jak zbudowany AMD. Jednak to nie znaczy, że można zapomnieć o zwiększenie produktywności. Rdzeń graficzny karta graficzna jest w stanie działać stabilnie z częstotliwością 1100 MHz, a pamięci – 5200 MHz, która wygląda bardzo do zaakceptowania w porównaniu z konkurentami. Właściciele twierdzą, że potencjał do przyspieszenia jest dostępny, ale jest problem – w chłodnicy ogranicznika prędkości, jeśli go usunąć, można bezpiecznie poprawa wydajności do 1200 MHz na rdzeniu.

dziwny gracz

PowerColor firma zaprezentowała swoją wizję rynku chipset AMD Radeon 7770. Jeden wygląd każdego potencjalnego nabywcy będą wystarczające, aby zrozumieć producentowi pomysł. Dziwne imitacja turbofan, który jest zainstalowany na najlepszych urządzeniach konkurencyjnych NVIDIA, nie robi specjalnego wrażenia. A jeśli spojrzeć pod maskę, a następnie wszyscy możemy być rozczarowani marki – jeden rozmiar grzejnik aluminiowy z sekcji z rdzeniem graficznym nie jest wyraźnie powodować zaufanie konsumentów.

I jeśli ze względu na system chłodzenia przyspieszenie może być mowy, a cena jednostkowa masz jakiekolwiek pytania. grafika cena rynkowa karta wynosi 9000 rubli. To marka jest tak drogie? Jest to karta dostępnych na rynku podobnych urządzeń opartych na Radeona 7770, który nie jest zalecany do zakupu wszystkich użytkowników tylko grafika. Producent nie robi nic, aby być na równi z rynku konkurentów.

Reasumując

Jak można było oczekiwać, ulubieniec wszystkich użytkowników na rynku kart graficznych gier – firmy Sapphire – po raz kolejny dał swoim fanom niespodziankę w postaci wydajności graficznej w segmencie tanich – Radeon 7770. zastrzeżona technologia chłodzenia i realizacji systemu zarządzania energią przyczyniły się do osiągnięcia maksymalnej wydajności gier. Dobry potencjał do przyspieszenia jego i ASUS – czuł właściwe podejście do konsumenta w postaci poważnych udoskonaleń związanych ogrzanie komponenty zasilające na karcie PCB. Reszta marek, sądząc po opiniach właścicieli, nie zawiodła ich wydajności. Dziwna postawa producentów chip – taki potencjał, ale nie zdecyduje nic innego.