305 Shares 2586 views

Co zrobić pierwszy – podłoga lub ściana w naprawie?

Przed tymi, którzy zdecydowali się dokonać napraw, bez uciekania się specjaliści czoła wielu wyzwaniom. Wydawać by się mogło, że nie jest skomplikowane, niektóre z naszych realiach? Hipermarketach budowlanych półka może znaleźć wykończenia, a producenci gotowych mieszanin budowlanych wyeliminować potrzebę funta w korycie niezależnie roztwory, łącząc w pożądanych proporcjach, z cementu, piasku i alabastrze. Potrzebne narzędzia zawsze można nie tylko kupić, ale nawet wynająć. Cóż, jeśli coś nie jest jasne, więc sieć jest pełna kursach mistrzowskich, solucje i inne dobroci … Wydawałoby się więc prosty.


Ale rzeczywistość jest bardziej skomplikowana. Przed początkujący często pojawiają się takie pytania, które nawet nie obchodzi. Na przykład, co zrobić najpierw – podłogi lub ściany? Zgadzam się, kupując tapety, nikt nawet nie pamięta nakaz pracy. Te męki rozpocząć później, kiedy nadejdzie czas, aby rozpocząć działalność. Nie bój się, w tym artykule omówimy różne typy operacji budowlanych i ich sekwencji.

demontaż

Pierwszą rzeczą, którą trzeba pozbyć się starego. Wielu ludzi myśli o tym, co robią na pierwszy – podłogi lub ściany, zrozumieć intuicyjnie. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma dużej różnicy, ale jest to bardziej wygodne, aby rozpocząć od góry.

Odłączyć zasilanie w pokoju i zdjąć żyrandol. Następnie przeniósł się z pokoju wszystkie meble. Wyjątkiem może być szafa, wbudowana kuchnia, zamocowane na stałe urządzenia. Usunąć stare tapety z sufitu. Jeśli planujesz zastąpienie pripotolochnogo cokoły, usuń ją także. Postaraj się, aby śmieci pokoju gromadzi.

Zdjąć cokół podłogowy. Przynajmniej usunąć podłogi.

Okna i drzwi

Jeśli planujesz wymienić stolarki okiennej i drzwiowej, zdemontować stary jest lepszy na tym etapie. Być może trzeba bułgarskim, młotek, łom. Rozpocząć pracę lepiej ze starego parapetu i po przystąpieniem do klatek. Jeśli w trakcie demontażu można znaleźć wsparcie ze ścian gipsowych – obniżyć ją natychmiast. Zamocować kawałek zawalonych ścian zawiedzie bezpiecznie obniżyć wszystko co jest motania.

Zazwyczaj okna i bloki balkonowe jest ustawiona natychmiast. Jeśli w tym przypadku pomagają profesjonalistom, zwykle dostaniesz okno i parapet z wykończeniem będzie musiał dbać o siebie.

Podobnie występuje i demontaż zespołu drzwiowego. Wyjąć drzwi z zawiasów, a następnie z łomem i poncz do rozbicia ramek. Za nimi, usuń ościeżnicę. Starają się działać ostrożnie, tak aby nie uszkodzić ściany lub sufitu, ale wszystko się kruszy, usuń pewnie. Po zakończeniu prac rozbiórkowych ma sens, aby czyszczenie i wietrzenie.

powierzchnia podkładu

Po zakończeniu prac przygotowawczych zostanie zakończona, zanim masz pytanie o nowym, że pierwszy zrobić: podłogi, ściany, sufitu lub na stoku? Specjaliści zalecają warstwie podkładu wszystkie powierzchnie, nawet jeśli niektóre z nich chcesz ukryć za FCL. Zacznij od góry, a następnie przejść do ściany. Ważne jest, aby wiedzieć: cała projekcja okiennej i drzwiowej obwodzie piany powinny być starannie przycięte spłukiwania budowę nożem i zagruntować.

Tynk i jastrych

Pierwszy otynkowane ściany lub podłogi zrobić? Nie może być dwie opcje. Tynkowanie uważany ścierania, zanieczyszczenie nieuniknione. Roztwór powinien być zepsuć każdą wykładziny, nawet najbardziej opornych, więc nie podejmowania ryzyka, umieścić Dekoracyjne prace na później.

Start z Windows. Istnieje wiele sposobów, aby zorganizować stoki: płyty gipsowo-kartonowej, kafle, plastik, gips. Jeśli planujesz tynku, należy to zrobić w pierwszej kolejności. Tynkowania pęknięć w suficie, należy siatkę maskującą – zapobiega jego pękania. W przypadku, gdy krzywizna ścian jest znaczne, a różnica pomiędzy wgłębieniami i uderzeniami osiąga kilka centymetrów jest wymagane do rozdrabniania zahvatki powierzchni i zainstalować sygnalizacyjne. Użyj poziom!

A co zrobić z poległych na rozwiązanie blots podłogowe? Postaraj się zebrać je z łopatką, aż zamarł. W przeciwnym razie ich usunięcie będzie musiał majstrować. Gdy ściany są gotowe, można przystąpić do podłogi za pomocą wylewki wyrównującej.

praca płyt gipsowo-kartonowych

Planuje uprościć zadanie wyrównywanie ścian lub stacked're się elementy zawiłe w wystroju? Wszystko to można zrobić przy użyciu GCR. To nie ma sensu za dużo bałaganu tynkiem którym jest zainstalowany płyt kartonowo-gipsowych. Przykręcić profil bezpośrednio do ściany lub kwadratowy dziennika skrzyni korzystających poziom.

I co robią wcześniej – na suficie lub ścianie gipsowo-kartonowych? Ogólnie rzecz biorąc, nie ma żadnej różnicy, wielu specjalistów połączyć je. Może ze względu na wygodę i dostęp do różnych częściach pomieszczenia.

sufity napinane

Jeśli pomyślany taki przebieg projektu, zaplanować pracę tak, że sufit jest podciągany do ścian i podłogi. Po pierwsze, do montażu na profilu trzeba pewnej przestrzeni. Odległość pomiędzy ramą nośną a suficie w zależności od obecności i rodzaju oprawy – musi być nieco większa niż wysokość pojemnika. Nie ma ryzyka, szacowanie ich własne najlepsze szacunki powierzyć zespół profesjonalistów, którzy będą zamontować płótnie. Nawiasem mówiąc, opalarki, które przynoszą do domu, może to spowodować uszkodzenie podłogi – i jest to kolejny argument na rzecz priorytetów prac.

Powierzchnie uszczelniające, wyrównanie

Warto wspomnieć o tym rodzaju pracy. Co zrobić pierwszy – podłoga lub ściana? Pomyśl jeszcze raz upadłych blots, które wnikają w fakturze laminatu lub linoleum, ruina dywan, uszkodzenia podłogi. Shpaklyuyte przed wolą seks.

malarstwo

Jeśli trzeba malować grzejniki, podsufitki, sufity, cokoły pripotolochny – na tym etapie, że nadszedł czas. To nie ma znaczenia, czy kilka kropli spadnie na podłogę. I cała brudna praca do tego czasu zakończone pył osiada na świeżej farby.

Linoleum i laminat

Typowo, materiał ten jest dostępny w rolkach o szerokości porównywalnej z typowej wielkości pomieszczenia. Pamiętaj, że trzeba położyć linoleum w otynkowane i otshpaklevannuyu pokoju, który jeszcze nie pokleit tapety lub malowanie ścian jest wykonany. Inaczej krawędź wykładziny podłogowej uszkodzić warstwę dekoracyjną podczas toczenia się.

To samo zalecenie dotyczy laminatu, inżynieria i drewna litego. Jego stylistyka jest związany z pewnym wpływem mechanicznego na powierzchni, a ponadto ta praca jest dość zakurzone. Na tym samym etapie, drapiąc i lakierowania stary parkiet.

tapeta

Kiedy podłoga jest gotowa, można rozpocząć dekorowanie ścian. Oczywiście, ma to sens, aby chronić nową podłogę, jeśli istnieje ryzyko uszkodzenia. Na przykład, jeśli używasz drabinie, starannie umyć im nogi i umieścić je pod ich ochroną.

A co zrobić pierwszy – podłogi lub ściany, jeśli nie używać konwencjonalnych tapety rolki, i, na przykład, ciecz? Jeśli jesteś pewny swoich możliwości, należy zastosować rozwiązanie po zakończeniu prac nad podłogą. Ale jeśli pracujesz z takiego materiału po raz pierwszy, to lepiej zmień te dwa etapy w niektórych miejscach.

dachówka

Naprawy w kuchni, łazience i innych pomieszczeniach, w których stosowana jest płytka, ma swoje własne cechy. Jest to szczególnie istotne, gdy planuje się pokrycie posadzek lub ściany. Sekwencja jest taki sam: najpierw zbadano z poziomymi powierzchniami podłogi i po montażu.

ogrzewanie podłogowe

Obecnie istnieje wiele technologii, które mogą być podgrzewane podłogi. Niektórzy nawet wyeliminować potrzebę stosowania radiatorów, będący doskonałą alternatywą dla centralnego ogrzewania. Jest niezawodne, trwałe i efektywne kosztowo wystarczy. Większość technologii opartej na zastosowaniu rur lub gorącą wodą, lub podłączenia do sieci elektrycznej. W każdym razie, odpowiadając na pytanie, co zrobić w pierwszej kolejności – ogrzewanie podłogowe lub ścienne, zacznij od podłogi. Instalacja systemu – nie jest łatwe. Być może trzeba zrobić kabel Stroebe lub rury. Ale nie w tej samej warstwie dekoracyjnej Bruzdownica pójdzie? Zatem w stanie tynkiem ściany musi jedynie po podłodze wylewa się na górę instalacji grzewczej jastrychu.

przypadki szczególne

Jest to niemożliwe, aby objąć różnorodność materiałów, które mogą zostać wykorzystane do produkcji nowoczesne renowacji. Czy pierwsze piętro, na ścianach? Od czego zacząć pracę? W jakim celu zorganizowania procesu? Decyzje w tych sprawach często muszą dokonać na podstawie konkretnej sytuacji. Aby uniknąć błędów, zawsze użyć prostego algorytmu. Wybór między tymi dwoma materiałami wykończeniowymi, przede wszystkim za pomocą trwałe, co jest łatwe do mycia. Za nim pracować bardziej kruche lub marki. Tutaj, podobnie jak w medycynie, praworządności, „Nie szkodzić”. Mając to na uwadze, można łatwo zorganizować kolejność prac podczas remontu domu.