735 Shares 8071 views

Wlot powietrza na „Niva” na masce: instalacji. "Pole-21214"

„Pole” – krajowy SUV, dzięki czemu nie tylko do poruszania się w ruchliwej ruchu miejskim, ale także być bywalcem wyjazdów podmiejskich. Każdy kierowca wie, wyjazdy co polu: nierówności, dziur, przeszkód wodnych. W przypadku drobnych nieprawidłowości łatwo przezwyciężyć praktyczny samochód, przeszkody wodne pomoże instalacyjnego dysku fajki.

Jaki jest wlot powietrza lub nurkować?

Nazwa „fajka” został użyty po raz pierwszy w czasie II wojny światowej. Na okrętach podwodnych zainstalować specjalny sprzęt, który zwiększa czas ich pobytu pod wodą. Główną wadą tego wynalazku było brak czystego tlenu w tablicy ze względu na niemożliwość produkcji dwutlenku węgla.

воздухозаборник на "Ниву" представляет собой трубу, которая поднимается вдоль корпуса автомобиля к капоту. Nowoczesne powietrza wlotowego „Niwa” jest rura, która wznosi się wzdłuż nadwozia pojazdu do okapu. Celem zastosowania systemu to przepływ netto powietrza do pojazdu silnikowego, a także chroni go przed uderzeniem w wodzie.

Jak działa urządzenie?

Układ wlotowy powietrza urządzenia jest bardzo prosta. Jest cylindryczna rurka, której podstawa jest zamocowana na filtrze powietrza i wznosi się do góry kaptur i szyby.

Zadania nurkowania:

Очищение и охлаждение воздуха, поступающего к двигателю. 1. Oczyszczanie i chłodzenia powietrza doprowadzanego do silnika.

Предотвращение попадания мусора и грязи в двигатель. 2. Zapobieganie zanieczyszczeń i brudu do wnętrza silnika.

Изменение места забора воздуха. 3. Zmiana wlot powietrza.

Защита двигателя от попадания воды. 4. Ochrona silnika przed wnikaniem wody.

Tak więc, każdy fan off-road należy rozważyć swój obowiązek chronić SUV z młotkiem poprzez system wlotu powietrza.

Sposoby nabycia i instalacji

Jeżeli właściciel samochodu był zdecydowany poprawić SUV, można to zrobić na dwa sposoby:

Купить готовый продукт в магазине. 1. Zakup gotowego produktu w sklepie.

Самостоятельно собрать шноркель. 2. Osobiście nurkować.

Pierwsza opcja jest najbardziej wygodne i proste. Poprzez zakup sprzętu wysokiej jakości, nie należy się martwić o jej sprawne funkcjonowanie i wygląd samochodu skorzystają i stają się bardziej złożone i brutalne. Główną wadą takiego zakupu jest cena, ponieważ jakość produktu nie może być tanie. Dobry wlot powietrza na „Niva” będzie kosztować około 15 000 – 20 000 tysięcy rubli.

Modele i ceny

установить? Bardzo często kierowcy zastanawiają się, jaki rodzaj wlotu powietrza jest lepiej „Niva” set? LLDPE . Najbardziej popularnym modelem jest LLDPE. гарантирует вам длительный срок эксплуатации и качественную работу. Ta fajka gwarantuje długą żywotność i wysoką jakość pracy. Wlot powietrza konstrukcja sprawi, że wygląd samochodu jest tylko ciekawy. LLDPE Jedyną wadą jest jego wysoki koszt.

Dla tych, którzy chcą, aby go zapisać zaleca się zwrócić uwagę na markę F-Dising. Urządzenia te są bardzo popularne. Są łatwe w montażu i mają wysoką jakość.

Zwolennicy produktów krajowych nie można się martwić o koszty, ponieważ wlot powietrza dla rosyjskiej roboty samochodu „Niva-21214” można odebrać już 3000 tysięcy rubli.

Opcje instalacji

крепится на боковой стороне внедорожника и поднимается вверх до уровня лобового стекла. Wlot powietrza „Niwa” jest przymocowana z boku SUV i wzrasta do poziomu szyby. Istnieją dwie możliwości instalacji sprzętu:

Поворот носика по ходу движения автомобиля. 1. Obrót kierunku wylewką samochodu.

Поворот носика против движения. 2. Włączyć dyszy przed ruchem.

Spread wylewka w dół strumienia powietrza jest bardziej precyzyjne. To umożliwia swobodny przepływ powietrza przez rurkę, oczyszczania go z zanieczyszczeń i kurzu.

W drugim przykładzie wykonania, instalację do oczyszczania powietrza odbywa się gorsze. засорения всей системы. Śmieci, wylatujące spod kół pojazdu, może powodować zatykanie całego systemu.

Niewłaściwy sposób mocowania sprzętu i przekręcić końcówkę w kierunku szyby. W tej sytuacji ryzyko uderzenia hydraulicznego jest zwiększona, ponieważ blisko nosa do szyby. Taki obrót możliwe jest tylko przy przejściu gęsty las, aby zapobiec uszkodzeniu rurkę siatki.

Niuanse samodzielnego montażu

Najbardziej wiarygodne i najprostszy sposób, aby zainstalować nowy sprzęt jest odwołanie się do stacji specjaliści samochodu. Jeśli zdecydujesz się, aby procedura siebie, trzeba znać zasady i niektóre niuanse.

ухозаборник на "Ниву" , в комплекте всегда можно обнаружить правила его установки и эксплуатации. Zakup uhozabornik jakości powietrza do „Niva”, wykonaj zawsze można znaleźć zasady jego montażu i eksploatacji. Nie zaniedbuj prostych wskazówek, to znacznie łatwiejsze procedury.

Wymagane narzędzia:

Герметическое средство. 1. hermetyczny sposób.

Электрический лобзик. 2. układanki elektryczny.

Дрель. 3. Wiertarka.

Фломастер. 4. Znacznik.

Скотч. 5. Scotch.

Do instalowania urządzeń niezbędnych do zrobić kilka otworów w tylnej części samochodu: na dźwigara i błotnika.

Proces instalacji

включает в себя следующие этапы: Instalacja wlot powietrza na „Niva” obejmuje następujące etapy:

Поднятие края автомобиля с помощью домкрата. 1. Podnoszenie krawędzi samochodu z gniazda.

Снятие защиты крыла. 2. Usunięcie chroniąc skrzydła.

Удаление колеса и бака с воздушного фильтра. 3. Usunięcie koła i zbiornik z filtrem powietrza.

Подготовка места для разреза. 4. Preparat w miejscu nacięcia. Zastosowanie taśmy klejącej na proponowanym miejscu.

Разметка линии разреза при помощи фломастера . 5. Oznaczenie linii cięcia za pomocą znacznika.

Установка трубы от воздушного фильтра в высверленное отверстие. 6. Rury instalacyjne z filtrem powietrza w wywierconym otworze.

Подготовка площади для сверления на стойке: нанесение скотча и разметки. 7. Przygotowanie obszaru wiercenia na stojaku: zastosowanie taśmy klejącej i oznaczenia.

Крепление заклепки и нанесение герметического средства. 8. nity mocujące i hermetyczny środek powlekający.

давно стал необходимым атрибутом, ведь проходимость данного внедорожника позволяет ему преодолевать самые сложные препятствия. Wlot powietrza na „Chevrolet Niva” od dawna jest niezbędny atrybut, ponieważ przepuszczalność SUV pozwala mu przezwyciężyć najtrudniejsze przeszkody.

Niektóre dodatkowe niuanse

Dodatkowo można wybrać się pewne zasady, że każdy powinien wiedzieć właściciel samochodu, który zdecydował się fajka dla SUV:

При выборе оборудования обратите внимание на диаметр трубы. 1. Przy wyborze urządzenia należy zwrócić uwagę na średnicę rury. To nie musi być już w miejscu wiązania sekcji wlotu powietrza. Może to być przyczyną, że silnik wejdzie mniejszą ilość czystego powietrza.

После установки оборудования необходимо проверить герметичность крепления. 2. Po instalacji należy sprawdzić szczelność mocowania. W tym celu należy umieścić w opakowaniu nos nurkowania. Powinna ona pęknąć.

Не стоит думать, что после установки воздухозаборника на автомобиль ("Нива-21214") он станет «амфибией». 3. Nie należy myśleć, że po instalacji wlotu powietrza w samochodzie ( „Pole-21214”), będzie on „amfibia”. Pozostają niezabezpieczone komponentów elektronicznych pojazdów, które wymagają dodatkowego wyrafinowania.

wniosek

– это практичное решение для любителя экстремального отдыха на природе. Zatem montaż czerpni – praktyczne rozwiązanie dla ekstremalnej rekreacji na świeżym powietrzu.