100 Shares 4558 views

Warunki wejścia w Macedonii, kraju o unikalnej przyrodzie i architekturze

branży turystycznej Półwysep Bałkański rozwija się bardzo szybko, więc trasa w tym kierunku jest dobrym rozwiązaniem na wakacje. Podobnie jak w wielu krajach Europy Zachodniej, warunki wjazdu do Macedonii zależą od narodowości danej osoby. Przynależności do pewnego obywatela państwa dotkniętego tymi warunkami. Na przykład, rejestracja nie jest wymagana na wycieczkę z Rosjanami, ale okres karencji jest ograniczona do pewnego okresu.

Bezwizowego wjazdu

Zgodnie z decyzją rządu do działania 03/15/2016 preferencyjne zasady wprowadzić Macedonię dla Rosjan. Do przekroczenia granicy będą musiały posiadać ważny paszport i ubezpieczenie medyczne z ważność tylko przez cały okres podróży. Warunki te pozwalają na tranzyt przez kraj, aby odwiedzić krewnych, wziąć udział w wycieczki.

Okres, kiedy Rosjanie mogą być w zakresie ściśle oznaczona: nie więcej niż 90 dni w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Pod koniec sześciu miesięcy, można ponownie skorzystać z tego świadczenia (przy założeniu, że zostanie ona przedłużona na okres dłuższy niż planowano). I to jest dozwolone tylko jeden wpis w Macedonii dla Rosjan. Wtórny możliwy po okresie 6 miesięcy lub wizy.

Na wizycie dłuższy czas potrzebują wizy.

Schengen

Republika jest krajem strefy Schengen, co oznacza, że przepisy dotyczące wjazdu do Macedonii spotkać porozumienia europejskie. Tak więc, jeśli są dostępne na rękach istniejącej wizy podwójnego lub wielokrotnego kategorii C mogą być powtarzane, aby wjechać na terytorium Rzeczypospolitej. Dla sprawnego przekraczania władze celne muszą spełniać następujące wymagania:

 • ważność nie powinna kończyć się w ciągu pięciu dni po wyjeździe z kraju;
 • powinno być ważne na całym terytorium strefy Schengen;
 • kategoria powinna być podwójne lub wielokrotne (obecność pojedynczej wizy wjazdowej nie zezwala na wjazd na terytorium kraju).

Rejestracja wstępna

Ambasada Republiki Macedonii w Moskwie na ulicy Dmitrij Uljanow, dom 16, korpus 2 biuro numer 510. Telefon kontaktowy: +7 (499) 124 33 57.

Zezwolenia na wejściu w obcym kraju są w ambasadzie danego kraju lub ośrodka wizowego. Warunki wjazdu do Macedonii na dłuższą metę (edukacji, imigracji, biznesu, itd) wymagają wizy długoterminowej. Jego proces rejestracji może potrwać 10 dni roboczych, ale w niektórych przypadkach jest to możliwe, a okres 30 dni od rejestracji.

Będzie to wymagało złożenia elektronicznego wniosku, który powinien zawierać następujące informacje:

 • Imię i nazwisko, data urodzenia, obywatelstwa i stałego adresu rejestracyjnego z kodem pocztowym (rejestracji) wnioskodawcy;
 • informacje o pracy (rodzaj działalności, nazwę firmy, adres oraz numery telefonu kontaktowego);
 • czas i cel wizyty w kraju.

Ponadto należy podać informację o Wzywający: obywatel Republiki Macedonii lub osoby prawnej:

 • Imię i nazwisko, data urodzenia, adres stałego zamieszkania z kodem pocztowym osoby fizycznej;
 • imię i nazwisko, adres zamieszkania, numery telefonów kontakt z organizacją i kompletne dane osoby kontaktowej.

Aplikacja ma przypisany numer, przypisany datę i godzinę odbioru w ambasadzie.

Dokumenty i koszt

Przybywając w wyznaczonym czasie, trzeba będzie wypełnić jeden formularz i złożyć następujące dokumenty:

 • paszport;
 • 2 zdjęcia odpowiadające międzynarodowymi wymaganiami ICAO;
 • dowód uiszczenia opłaty wizowej;
 • ubezpieczenie medyczne, które dotyczy Schengen i posiadające minimalną sumę ubezpieczenia 30.000 EUR;
 • kopia rosyjskiego paszportu.

W przypadku odmowy wydania wizy do wnioskodawcy sumy wpłaconej opłaty nie podlega zwrotowi.

Warunki wejścia w Macedonii dla Rosjan przez długi okres potrzebują wizy, która może być wypłacona bezpośrednio w ambasadzie lub w centrum wizowym. Koszt zależy od czasu trwania tej decyzji. Dla standardowego terminu dokumentów kwota opłaty wizowej wynosi 35 Euro lub równowartość tej kwoty w rublach rosyjskich. Aby przyspieszyć ten proces w ciągu trzech dni będzie musiał zapłacić 70 euro.

Płatność z centrum serwisowego wiza nie określił jedynie wyjaśnienie: to nie może przekraczać 30 euro.

Prześwit przez Visa Application Center

Zaletą jest to, że leczenie menedżerów centrów przygotować siebie i podawane do dokumentów. Trzeba będzie tylko podpisać formularz zgłoszeniowy i dostarczyć im niezbędnych informacji. Ale ambasada nadal będą musiały odwiedzić „kapitulację” danych biometrycznych.

biometria

Faktem jest, że niedawno wprowadzono nowy system informacji wizowej (VIS), które są przetwarzane i przechowywane informacje odcisków palców od osób podróżujących do innych krajów. Zgodnie ze swoim statutem, że dane biometryczne powinny być co 59 miesięcy. Zatem, warunki wejścia w Macedonii sugerują obowiązkowe poddanie odcisków palców.

Istnieją dwie opcje, gdy obywatel jest zwolniony z odciskiem palca:

 • Nie minęło 59 miesięcy po ostatnim porodzie;
 • obywatel nie osiągnęła jeszcze 12 lat.

Warunki wejścia w Macedonii, podobnie jak w większości krajów bałkańskich półwyspu, stosunkowo lojalnych wobec naszych rodaków. Dlatego wspaniałe górskie krajobrazy, historyczne atrakcje i ciekawe dziedzictwo kulturowe kraju tak atrakcyjny dla rosyjskich turystów.