545 Shares 9651 views

Gdzie się udać w Ałmaty: wskazówki i opisy ciekawych miejsc

Piękne zielone miasto – Almaty. W inny sposób jest nazywany „Garden City”, a to nie jest na próżno. Szerokie ulice, piękne budynki, liczne parki, ogrody i fontanny – to wszystko jest otoczony zielenią. Podczas wizyty w Almaty wydaje się jak w bajce.


opis

Początkowo miasto było małe fortyfikacje wojskowe. Został założony w połowie 19 wieku i nazwano Wiernych. Przez ponad 60 lat, począwszy od 1927 roku, była to stolica Kazachstanu. I nawet wtedy, gdy kapitał stały Astana, miasto pozostało centrum kulturalnego kraju. Wciąż przyciąga turystów z całego świata, pomimo faktu, że dość drogie, a sytuacja na środowisko to jest dość skomplikowane.

Almaty można dostać się samolotem, ponieważ znajduje się w skrajnym południowo-wschodniej części Kazachstanu, około 4000 km od Moskwy. Pociągiem można również dostać się do miasta, jeśli się z obszarów przygranicznych.

Celowniki

Pomimo faktu, że wielu ludzi w mieście Ałmaty i Kazachstanu w ogóle jest związana z bezkresnych stepów, dość nowoczesne miasta z rozwiniętą infrastrukturą. Tutaj można znaleźć rozrywkę dla wszystkich gustów. Gdzie się udać w Almaty, jeśli jesteś tu nowy? należy zacząć zwiedzanie.

Oni są uderzające w ich urody i atrakcyjności. Więc gdzie się udać w Almaty, jeśli po raz pierwszy w tym mieście? Na wysokości 1100 metrów jest pagórkowaty teren z Kok-Tobe, który jest jednym z najbardziej ekscytujących atrakcji. Można się tam dostać na kilka sposobów: przez kolejki linowej, pieszo lub mikrobusem. Podróż kolejką linową do słynnego wzgórza może wynosić od stacji Dostyk alei dla kina Arman. Teraz jest jasne, gdzie się udać wędrówki w Ałmaty. W tej górzystej okolicy można zobaczyć wspaniałą panoramę miasta i gór. Kiedy noc jest włączone oświetlenie z kolorowymi światłami, z tego punktu widzenia można kontemplować piękna noc Almaty. Na samym wzgórzu widać fontannę pożądania, która jest w kształcie jabłka. Tam też można odwiedzić plac zabaw i ścianką wspinaczkową.

Fani legendarnego zespołu The Beatles mogli kontemplować muzyków pomnik, jedyny w swoim rodzaju.

Pomnik Chwały, Walk of Pamięć i Eternal Flame w Parku są 28-Panfilov, który znajduje się po drugiej stronie ulicy od „Otrar” hotelu. O bohaterach, którzy zginęli w czasie II wojny światowej w bitwie pod Moskwą, nie należy zapominać. Ich pamięć jest uwieczniony w postaci 28 pomników, które są zainstalowane na Alei pamięci. Aby uczcić pamięć zmarłych przychodzą do wszystkich: zarówno lokalnych jak i turystów. Zawsze w pobliżu pomnika widać świeże kwiaty.

Katedra Świętego i Meczet Wniebowstąpienia

Najbardziej wyjątkowy zabytek jest Holy Ascension Orthodox Cathedral, który został zbudowany w 1840 roku. A. Zenkov skonstruowano. Jego główną cechą jest to, że został zbudowany bez jednego gwoździa. Wspaniałe malowidła ścienne i bogate wnętrze rolety swoim pięknem. Jest też dziwnego, że w bardzo silnym trzęsieniu ziemi, katedra przetrwała.

Największy meczet w Kazachstanie znajduje się w centrum Ałmaty. Jest przeznaczony dla 7000 gości. Meczet Centralny został otwarty w 1999 roku. Gdzie mogę udać się do Ałmaty do turystów, jeśli nie w Centrum Islamskiego Kazachstanu.

Strzał Valikhanov i jego zespół został zbudowany z niczym porównywalnej strukturze, która jest klejnotem tego obszaru. Oswojone skrzydlaty lamparta kontrolowane złoty człowiek wznosi się majestatycznie na niebie południowym kapitału.

muzea

Malowanie fanów czekających w Państwowym Centralnym Muzeum Republiki Kazachstanu oraz Muzeum Sztuk Kasteev. Oto okazja, aby zobaczyć najbardziej bogate zbiory różnych artystów. Dowiedz się więcej o sztuce jubilerskiej Kazachstanu może w złoto i metale szlachetne muzeum. I miłośnicy sztuki znajdą w tym mieście znajduje się wiele galerii sztuki.

Lodowisko „Medeo”

Wokół kilkadziesiąt kilometrów od miasta znajduje się szczelina, która jest najbardziej znana góra lodowisko „Medeo”. Został zbudowany w 1972 roku „Medeo” nie jest na próżno jest uważane za najlepsze lodowisko w świecie, bo tu natura stworzyła najlepsze warunki: łagodny klimat, optymalny poziom promieniowania słonecznego, dobrej pogody i lodu, który jest wykonany z krystalicznie czystą wodą.

Kompleks Highland stoi na arenie, która znajduje się na płycie żelbetowej, a pod nią położył 170 km rur na lód nie topi. Gdzie się udać w Ałmaty w lecie, jeśli chcesz przeżyć zimę i jeździć na łyżwach? Oczywiście, lodowisko „Medeo”!

Chimbulak

Od 1954 roku odkryto turystycznej najwyższy narciarskiego, która znajduje się w dolinie Chimbulak na wysokości 2200-2500 m. Jest slalomowy długość nachylenie 1500 m, a długość w dół od 3500 m, którego pochodzi Talgaskom przejścia. Lista różnorodne rozrywki Chimbulak sprawia, że jest idealnym miejscem na rodzinne wakacje.

Fontanny Almaty

Inną cechą południowej stolicy – ogromna liczba fontann, które można znaleźć w całym mieście. Największy jest w Pierwszego Prezesa parku, który został zaprojektowany, aby spokojnie spędzić wakacje w przyrodzie. Obchody odbywają się tu różne imprezy zbyt. Możliwe jest również, aby zaradzić brak pozytywnych emocji, po prostu działa lampiony w parku. Jeśli wszystkie testowane zwiedzanie i Kazachstan kuchnia, to gdzie się udać w Ałmaty z przyjaciółmi? organizacja piknik w parku Pierwszego Prezesa – co jest potrzebne do dywersyfikacji resztę.

Circus oraz Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych

Gdzie się udać w Ałmaty z dziećmi? Oczywiście, cyrku. Aby dostać się do wspaniałego i piersiach świata może przyjść do cyrku. Reprezentacja w takim miejscu – zawsze fantastyczne magiczne dla dzieci. Nawet dorośli będą absorbować świąteczną atmosferę z muzyką, jasne stroje i szczególnego cyrku.

A fani muzyki mogą odwiedzić Państwowe Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych. Powstał w 1980 roku. Ze wszystkich zakątków świata zostały sprowadzone i eksponowana w Muzeum kazachski instrumentów ludowych. Grali barda i kompozytorów. Gdzie jest muzeum? Odkrywa, że jest dość prosta. Przejdź do adresu Zenkova, 24. Znajduje się w drewnianym budynku zbudowanym w tradycyjnym stylu rosyjskim.

Podziemne centrum handlowe

Jeśli chcesz zobaczyć coś niezwykłego, pierwsze podziemne centrum handlowe w Ałmaty zadziwiać. Można go znaleźć na skrzyżowaniu Satpayev i Furmanowa. Dla miłośników chodzić po centrach handlowych, które będą w sam raz. Ten kompleks jest ogromny. Tam sześć wyjść awaryjnych, pokoje dla schronienie od ognia i wszystkie niezbędne urządzenia w przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnej. Wszystkie pomieszczenia kompleksu zlokalizowane są na obszarze 25 tysięcy metrów kwadratowych.

Teatr Opery i Baletu im. Abay: opis

Miłośnicy sztuki i pragnących przyłączyć się do kultury innych ludzi, jak w balecie teatr i opera im. Abay.

Polityka kulturalna Kazachstanu ma być dołączone do sztuki zarówno lokalnych jak i turystów. Dlatego tutaj są organizowane i prowadzone występy w teatrze, które mają na celu podniesienie poziomu kultury narodów Kazachstanu. Bilety są dość przystępnej cenie można nabyć w kasie. Miasto opracował specjalny program państwowy, którego celem harmonijnego wychowania i rozwoju osobistego, a także edukacji młodzieży poprzez inicjowanie na świecie Opery i Baletu klasyki.

Miłośnicy Teatr przyniesie wiele pozytywnych wrażeń. Ten zakład został otwarty w styczniu 1934 roku. Teatr znajduje się na ulicy Kabanbay Batyr, dom 110.

Wystawa w Ałmaty

Gdzie się udać dla turystów, którzy kochają sztukę i podziwia obraz? W "Atakent-Expo". Kompleks został zbudowany w czasach Związku Radzieckiego i był wcześniej znany jako sowieckiej epoki. W „Atakent” zestaw budynków, z których część jest używana do biur handlowych. Na miejscu znajduje się sala balowa „Bakshasaray”.

Inne ciekawe miejsca

Inną atrakcją jest sportowy Ski Jump Complex „Sunkar”. Piękny budynek jest widoczny z daleka.

Dla wszystkich miłośników gry w golfa otwarty ośrodek golfowy Zhailau od 2006 r.

Metropolitan Almaty działa niedawno. Został on otwarty w grudniu 2011 roku. Ale bardzo piękna architektura podziemia sprawia jeszcze inną piękną atrakcją południowej stolicy.

Roma Caffe

Gdy już zwiedzania i wszystko, co chcę została zakończona – to po prostu odpocząć w miłej atmosferze, powstaje pytanie: gdzie się udać w Ałmaty wieczorem? Oczywiście, w dobrej restauracji lub kawiarni.

Roma Caffe otworzył stosunkowo niedawno. To jest bardzo nietypowe dla lokalnej restauracji. Włoski akcent w menu czyni go jeszcze bardziej niezwykłe dla zwiedzających. Został on opracowany bardzo eklektyczne menu, gdzie można znaleźć domowy makaron i medaliony cielęce. A jeśli wieczorem jest bardzo trudno wybrać, gdzie iść do Almaty, niezwykłe i nowa lokalizacja będzie bardzo przydatna. Będąc tu raz, to na pewno tu wrócić.

„Terytorium wino”

Gdzie się udać w Almaty? W ostatnich latach wiele z nich jest zainteresowany w rozwoju kultury dobrego konsumpcji wina w Kazachstanie, więc jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat można znaleźć w „wina terytorium”, które zostaną zorganizowane kursy mistrzowskie i degustacja aromatyzowane napoje. Bardzo ciekawe miejsce z niezwykłym wnętrzu. Instytucja znajduje się w centrum ciężkim stole, o wadze 120 kg. Wisiał na linach i daje wrażenie latania. Lampy wykonane w postaci butelek pozostawi niezatarte wrażenie tej instytucji.

Kawa Wielka Kawa: Opis

Innym miejscem, gdzie można pójść w Ałmaty, zwana Wielka kawy. Warto także odwiedzić. To kawiarnia, w której się przełamać stereotyp, że w takich instytucjach nie jest wysokiej jakości i smaczne jedzenie. W tej kawiarni, znajduje się w centralnej części miasta, można cieszyć się obfite śniadanie i oryginalne.

Ale głównym atutem tego miejsca – to szeroki wybór kawy, o najwyższej klasie. Tutaj można zaspokoić smak miłośnika kawy najbardziej wykwintne, na przykład, można zamówić cappuccino z czarnej porzeczki.

Bar „Pinta” – dobra instytucja odpocząć teraz

Gdzie się udać w Almaty, jeśli chcesz odpocząć duże i hałaśliwe towarzystwo? Istnieje kilka zakładów dla wszystkich smaków.

Warto odwiedzić to bardzo popularny bar „Pinta”, która zadowoli nie tylko smaczne alkohol, ale wspaniała atmosfera.

Trudności związane z brakiem dostępności mogą pojawić się w ciągu dnia, a jeśli chcesz siedzieć do późna, to lepiej wcześniej zarezerwować taksówkę, aby nie dostać się do domu na piechotę.

wniosek

Więc widać, że Ałmaty – bardzo wszechstronny miasta, które przyciąga turystów z całego świata. Czy to ludzi, rodziny, grupy hałaśliwych turystów jedno – wszystko znaleźć miejsce do smaku. A co najważniejsze, to wspaniały krajobraz pozostanie w pamięci na długi czas południowej stolicy, chcemy tu ponownie i ponownie.