106 Shares 1974 views

Metalowy hangar szkieletowej montaż: projekty, budowa

Potrzeba rzetelnych i prefabrykowanych budynków dla celów rolniczych, magazyny, warsztaty i zakłady produkcyjne doprowadziły do tego, że projekt został stworzony – metal hangaru, z których cena może być równa 20 tysięcy rubli. Popularność takich budynków rośnie, możemy już zobaczyć ich jako prywatnych garaży, obiektów sportowych, budynków biurowych i systemów chłodniczych.


Na rynku istnieją firmy, które specjalizują się w produkcji hangarów. Jednak w pewnych warunkach można stworzyć podobny projekt na własną rękę, to wymaga jedynie, aby móc korzystać z funkcji i utworzyć projekt prawidłowo.

projekt

Metalowy hangar muszą być zaprojektowane w pierwszym etapie. Bez tego nie będzie można zbudować strukturę zakupu materiałów i uzyskania niezbędnych pozwoleń. W ramach projektu będzie można wyświetlać obliczenia obciążeń na konstrukcji, która jest ważna dla metalu prefabrykowanych budynków. Jeśli zbadamy najczęstsze typy hangarów, można zauważyć, że wielokątny i łuk są najtrudniejsze.

Hangar metalowe, których cena może pozwoli Ci dokonać wyboru na rzecz konkretnego modelu, przewiduje konieczność umiejętności i wiedzy projektowej. Ale namiot ściana jednostronne i hangary ze szczytowych konstrukcji dachowych będzie łatwiej budować, ale tutaj jest to pożądane, aby mieć pewne doświadczenie w projektowaniu. Projektowanie i tworzenie projektu przeprowadzone przez pewnego algorytmu. Pierwszym etapem jest opracowanie podstawy, a następnie – do ramy i konstrukcji ściany nośnej, jak również system dachowy. Ważne jest, aby projektowania i inżynierii systemów, takich jak:

  • wentylacji;
  • okablowanie;
  • wodę;
  • drenażu.

wiaty z metali lekkich mogą być zamontowane na monolitycznym, taśmy i podstawy słupowo taśmy. W zależności od planowanej wielkości i ładunku należy dobrać materiał na tusz może być kanałem, rura z kwadratowym profilem, belki dwuteowe lub profilu sigmaobrazny. Związek wszystkich elementów powinna być prowadzona za pomocą wysokiej jakości śruby i łączenia fasonok.

Trochę o wartości

Warto pamiętać również, że w metalowej hangarze będzie musiał wydać pewną kwotę. Na przykład, na podłodze, ale ciepły hangarze niska cena będzie niższa w porównaniu ze strukturą, która ma taką samą wysokość, ale dwa piętra i pokoje wewnątrz.

Odległość pomiędzy słupkami podtrzymującymi łuków szkieletu jest równa około 3 m, przy czym długość wieszaka może być wielokrotnością tej czynności.

Budowa hangaru: fundacja

Przed utworzeniem metalowy hangar, trzeba zbudować fundament. Grunt na budynku jest wyrównana, a następnie można rozpocząć budowę. Podstawa może być taśma, stos lub monolitycznej płyty. Proces budowy fundamentu zostaną omówione na przykładzie płyty bazowej, ponieważ jest uważany za najbardziej czasochłonne w budynku. Projekty obejmują odniesienia do powierzchni konstrukcji Hale metalu, w związku z czym konieczne jest dostosowanie tego obszaru, w rogach i w kolumnach nośnych do 20 cm, otwór do montażu pala. Po wnętrze jest wypełnione warstwą piasku, a następnie – ramę wzmacniającą na każdej podporze. Długość powinna być taka, że pręty ponad powierzchnią widoczne były w przybliżeniu 50 cm. Rama jest wypełniona betonem, a następnie pozostawiono do zestalenia.

Kiedy zbudowano metalowy hangar, następnym krokiem jest stworzenie szalunku obwodzie. Jej wysokość będzie równa grubości płyty. Po usunięciu podkładu jest usuwany wierzchniej warstwy gleby i ponownie przez 15 cm warstwę piasku. Jego ubita, kruszony kamień warstwy układa się na wierzchu. Warstwy są porównywane i skondensowane, i jest ona utworzona z żwiru. Grubość warstwy powinna wynosić w przybliżeniu 5 cm poniżej poziomu zerowego gruntu.

Teraz można tworzyć ramę wzmacniającą w obszarze specjalnej złożoności w tym najważniejsze – leżał pod elementy ramy z kamienia lub cegły, do barów znajdujących się w pewnej odległości od górnej warstwy. Dodatkowe elementy zbrojenia ramy są cięte tak, że nie są one wystające z piwnicy, przeprowadzonej po betonu wylewa się, a podstawa jest pozostawiony do utwardzenia przez miesiąc.

Montaż i instalacja rama

Jeśli zdecydujesz się zbudować metalowej szopy, następnym krokiem będzie stworzenie ramkę. Rozpoczęcie prac niezbędnych do montażu i mocowania podporą. Powinny one być umieszczone na obwodzie, a odległość między nimi musi być równa kroku między ramkami tuszy. W powierzchni betonu zaznaczone punkty na otwory do montażu kotew, muszą być wiercone na zewnątrz. Po zakończeniu pięty są rozmieszczone w miejscach, przymocowana do betonowego fundamentu za pomocą śrub.

Następnym etapem będzie montaż i montaż kolumn. Najprostszym przykładzie wykonania zespołu dostarcza związek o dwa kanały razem. Wewnątrz zaciśnięcia części nośnej pięty. W celu uproszczenia montażu i podnoszenia kolumny, jego części są połączone z ziemią i przymocowane do pięt jednej śruby. Na tym etapie gzyms łączący zamontowane oprawy, a po mocno zamocowane. Kolumna wznosi się pionowo i jest stałe, a na ziemi będzie w gospodarstwie z belek stropowych. To nie zwalnia z dźwigiem, który będzie podnieść pozycje w górę. Muszą być przymocowane do słupów konstrukcyjnych.

Metodologia pracy

Podczas wykładania prefabrykowanych szopy, belek dwuteowych mogą być obecne w strukturze. W tym przypadku, elastyczna podkładka jest przyspawany do podstawy, pionowe montaż i mocowanie przeprowadza się za pomocą żurawia. Rama może być zamontowany na płaskiej powierzchni, a to składa się z hodowli i dwie kolumny. Z pomocą dźwigu będą musiały podnieść i umieścić elementy na swoim miejscu. Gdy wszystkie ramki, w której mają być podnoszony i instalowany dodatkową sztywność można uzyskać za pomocą pionowych łączników i przebiega poziomo.

rama panele

Prefabrykowane wiaty musi mieć skórę która jest ustanowiona przez jednego z istniejących metod. Najprostszym rozwiązaniem – jest zimno poszycia za pomocą arkuszy tektury falistej. Każdy następny arkusz zostanie ułożone kierunku do góry od dna z niewielką zakładką w poprzednim. Arkusze wzmocnione za pomocą śrub do metalu. Hale metalu konstrukcja przeprowadzono według tej samej procedury i w stropie, to arkusze są zainstalowane wrzenia formowania grzbiet.

wniosek

Nieruchomość hangarów metalowych bycia i innych technologii, które obejmują instalację ciepłej metodzie materiał obshivnogo. Korzysta z płyt warstwowych. Technika ta jest bardzo proste, możliwe i korzystne, ponieważ pozwala, aby utworzyć strukturę w minimalnym czasie.