883 Shares 9393 views

Żylaki miednicy małej

Przewlekły ból brzucha, – objaw wielu chorób, w tym jeden żylaków małych miednicy. Choroba przynosi nie tylko dyskomfort, ale także może powodować bezpłodność. To nie zależy od zmian związanych z wiekiem i może być zdiagnozowane w każdym momencie życia pacjenta, w młodości, wieku produkcyjnym i starości.


W tej chwili nie ma ostatecznej decyzji w sprawie charakteru choroby. Jego stopień rozwoju zależy od wielu czynników, które mają negatywny wpływ na hemodynamiki żylnej. Wśród nich są:

· Wiek pacjenta

· Liczba ciąż, poronień i porodów

· Niekorzystne warunki pracy, w tym stałej pracy siedzącej lub stojącej, i ciężkiej pracy fizycznej.

· Specyfika życia seksualnego. Może to być brak orgazmu lub przerywany stosunek jako metoda antykoncepcji.

· Dyspareunia

· Dziedziczna skłonność do żylaków

· Patologia tkanki łącznej

Żylaki miednicy zaczyna się rozwijać w okresie dojrzewania. W tym okresie życia są dość powszechne bezobjawowe formy choroby. Za pomocą różnych metod badawczych może zdiagnozować obecność zmian organicznych w układzie naczyniowym. Żylaki miednicy małej nastolatków sprawdzone w obecności skarg na dużym śluzu. W większości przypadków objaw ten prowadzi do nieuzasadnionych procedur mających na celu leczenia zapalenia pochwy.

Wraz z wiekiem, ból staje się znacznie silniejszy. Żylaków miednicy podczas ciąży dochodzi ciężka jak dotkniętych żył nie może poradzić sobie ze zwiększonym obciążeniem w czasie ciąży. W przypadku celowej charakteryzuje się bólem brzucha, który jest wzmacniany w drugiej połowie cyklu miesiączkowego.

Brak objawów, które pozwalają na SPV diagnozy, sprawia, że konieczne jest przeprowadzenie sondażu żyły znajdujące się w miednicy każdą kobietę w obecności bolesne brzucha zespołem. W celu dokładnej Diagnozy wymagane jest przejść rezonansu magnetycznego narządów miednicy. Badanie to będzie dostarczać wiarygodnych informacji o stanie żył w tym obszarze.

Leczenie tej choroby jest konieczne, ponieważ daje szansę na poprawę jakości i wydłuża żywotność pacjenta. Ale ma szereg trudności. Po usunięciu żylaków w miednicy jest problematyczne i nie zawsze prowadzi do pozytywnych rezultatów.

Jest to alternatywa dla chirurgii – leczenie zachowawcze. Skierowany jest kilka aspektów, które poprawiają kondycję całego układu żylnego. Leczenie SPV będzie składać się z następujących zadań:

· Normalizacja tonu żylnej.

· Poprawić krążenie krwi i przepływ limfy w miednicy.

· Doskonalenie procesów patologicznych we wszystkich tkankach i narządach miednicy.

Jest to niezbędne do przeprowadzenia nie tylko leczenie, ale także gimnastyki naprawczych, pływanie i wędrówki. Ćwiczenie jest procedura zapobiegania i protivoretsedivnoy. Leki powinny być stosowane tylko w okresie zaostrzenia. Należy również dostosować moc i obejmują produkty, które przyczyniają się do wzmocnienia ścian naczyń.

Do leczenia SPV stosowane leki kilka grup, które niekoniecznie obejmuje leki venotropnye flebotoniki i środki do terapii enzymatycznej. Podstawowych leków i dawkowanie wyznaczyć kontrolowanie swojego stanu lekarza. Przepisane leczenie ma na celu poprawę mikrokrążenia, a także normalizację hemorheology w różnych tkankach narządów miednicy.