415 Shares 6559 views

Światła przeciwmgielne: Cechy i zalety

Obecnie coraz więcej właścicieli samochodów podczas zamontowane na ich świateł przeciwmgielnych pojazdów wykorzystujących diody LED. To znacznie postępowy krok, ponieważ technologia ta jest częścią systemu oszczędzania energii nabiera tempa. Dobrym przykładem mogą być uniwersalne światła przeciwmgielne z diod LED. Mogą być również wykorzystane w ciągu dnia, co dzień z włączonymi światłami. W tym zastosowaniu światła przeciwmgielne są dodatkowym źródłem bezpieczeństwa biernego.


światła przeciwmgielne LED 10-krotnie zmniejszyć zużycie energii, a tym samym zwiększyć żywotność. Ponadto Niewątpliwą zaletą jest niski poziom ciepła znacząca zakres kolorów. Wiarygodność takich lamp potwierdza wysoki popyt wśród kupujących. Plamka świetlna ma wyraźną granicę, stąd wiązka światła przeciwmgielne pojedzie wzdłuż wzdłuż drogi. Dokładnie taki sam kierunek strumienia świetlnego będzie w innych trudnych warunkach, takich jak deszcz, śnieg, i tak dalej. Należy również zauważyć, że światła przeciwmgielne i tylne światła przeciwmgielne mogą być jednocześnie włączone tylko w kilku przypadkach: gdy mgły i ograniczonej widzialności i niskiego.

światła przeciwmgielne wykorzystujące diody LED mają znaczne zalety i przednie reflektory ksenonowe, ponieważ nie oślepiać kierowców nadjeżdżających pojazdów. W świetle powyższego, możemy śmiało powiedzieć, że światła LED – uniwersalna.

W jaki sposób można zainstalować światła przeciwmgielne?

Ważnym czynnikiem będą zasady ruchu drogowego, w którym ustalonymi zasadami montażu takich świateł. Na tak zwanych „lekkich pojazdów” mogą zainstalować tylko dwa „protivotumanok”, które są wyposażone w elementy odblaskowe żółty lub biały. Takie oświetlenie powinno mieć symetryczne rozmieszczenie wzdłuż osi podłużnej jest nie większa niż 400 mm od bocznych świateł sygnalizacyjnych i nie mają być umieszczone poniżej 250 mm od poziomu drogi. Ponadto, lampy przeciwmgielne nie mają zapobiec rozprzestrzenianiu się światła od innych świateł pojazdu.

Schematyczne „protivotumanok” Schemat połączenia muszą być w stanie włączyć jednocześnie ze światłami parkingowych oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Równie ważny jest kąt, pod którym zostanie zainstalowany reflektor. Dlatego instalacja świateł lepiej jest powierzyć wykwalifikowanym profesjonalistą, który będzie ustawić najwygodniejsze a nie w przeciwieństwie do świateł pozycyjnych SDA.

Jednak trzeba pamiętać, że nie wszystkie diody LED zamontowane w zderzaku można nazwać świateł przeciwmgielnych. Wielu kierowców mylone prawdziwe „mgłę” z reflektorów światła dziennego, które mogą być instalowane obok siebie, a czasem zamiast lampy przeciwmgielne. Takie lampy są świetne odnieść się do maszyny na powierzchnię drogi w ciągu dnia, jednak są one mało przydatne w warunkach słabej widoczności.