321 Shares 2280 views

„Dulkolaks”: instrukcje użytkowania. Tabletki, czopki i krople „Dulkolaks”: opinie

Problemy trawienne często są poważną przeszkodą w normalnym życiu człowieka, zwłaszcza jeśli jest to związane z zaparciami. Oprócz dyskomfortu, zjawisko to może spowodować zatrucie, wpływa na stan skóry, włosów i paznokci. Dobry do łagodzenia zaparcia wypróżnianie jest „Dulkolaks”. Czopki, tabletki i krople pod tą nazwą są aktywnie reklamowane, ale są one skuteczne? Aby zrozumieć wszystkie zalety i wady leków przeczyszczających, należy dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi i opinii na jej temat.

formy dawkowania

Przeczyszczający „Dulkolaks' Oceny które zostaną omówione później, są dostępne w różnych postaciach dawkowania:

 1. Tabletki powlekane powłoką jelitową.
 2. Drażetki dla Hour ustnej.
 3. Czopki doodbytnicze.
 4. Krople do podawania doustnego.

Jako składnika aktywnego tabletek, czopków i „Dulkolaks” Instrukcja obsługi połączenia związku bisakodylu. Jedna tabletka powlekana dojelitowo lub konwencjonalna powłoka (drażetki), zawiera 5 mg substancji czynnej. Ilość świecach takiego związku jest 5 lub 10 mg. Krople mają w swoim składzie innej substancji czynnej – monohydrat pikosiarczan sodu, których zawartość w preparacie wynosi około 7,5 mg / 1 ml (15 kropli).

„Dulkolaks” tabletki są zaokrąglone, bez zadrapania, koperta jest zabarwiony na żółto-pomarańczowy. Są one umieszczone w nieprzezroczystej biały kontur pakietu paski 10 sztuk każda. Opakowanie zawiera: 20, 30, 50 i 100 tabletek.

Świece „Dulkolaks” Instrukcja opisuje jak Valium, biały lub lekko szaro czopków bez charakterystycznego zapachu. Są one umieszczone w wyprofilowanym opakowań z tworzyw sztucznych białe 6 sztuk każda. Jedno pudełko może pomieścić 6, 12 lub 18 świec.

Krople oczywiste, ich barwa zmienia się od żółtego do żółto-brązowego. Są one pakowane w butelki wykonane z przezroczystego tworzywa sztucznego lub szkła, wyposażona w dozownik. Objętość kropli w jednym opakowaniu znajduje się 30, 50 lub 75 ml.

Wskazania krople, tabletki i czopki

Wśród wskazań do leku „Dulkolaks” Instrukcja wywołuje zaparcie (hipotoniczne lub atonicznych), spowodowane przez błędy w diecie, zmiany związane z wiekiem, a także pojawiły się w pooperacyjnych i po urodzeniu okresach. Ponadto, wszystkie postacie dawkowania mogą być stosowane jako środki zapobiegające powstawaniu zbyt twardy stolec w obecności hemoroidów, szczeliny odbytu w otworze oraz w odbytnicy.

Lek „Dulkolaks” (świece, krople i tabletki) zaleca się stosowanie do szybkiej i bezpiecznej ewakuacji jelita podczas przygotowywania pacjenta do zabiegu, X-ray lub instrumentalnego badania jamy brzusznej.

Mechanizm działania

Jak to działa lek? Substancję czynną w postaci dawkowania przy kontakcie z przewodu pokarmowego osiąga jelito niezmienione. Pod działaniem bakterii jelitowych spada do metabolitów, które mają działanie przeczyszczające. Po pierwsze, bisakodyl pochodną drażnić receptorów jelitowych znajdują się w okrężnicy, prowadzące do zwiększonej produkcji śluzu wielokrotnie. Po drugie, związki te wpływają na wchłanianie cieczy kału kosmków jelitowych. I po trzecie, pod ich wpływem przychodzi wzrosła perystaltykę.

Który mówi o czasie wystąpienia efektu po użyciu „Dulkolaks” instrukcji przygotowania do użytku? Świece skuteczne w przybliżeniu jedną godzinę po podaniu. Aktywne peletki i krople występuje nieco później, po około 6 godzinach. Jeśli lek jest przyjmowany doustnie przed snem, efekt jest widoczny po 8-12 godzin.

Tak bisakodylu i jego metabolity nie są wchłaniane w jelicie, ale praktycznie nie wchodzą do krążenia ogólnego, a nie znajdują się w wątrobie i żółci. Wyświetlane leku przez przewód pokarmowy.

Metody stosowania i dawkowanie

Schemat dawkowania i sposobu przyjmowania leku „Dulkolaks” instrukcji zaleca budowy, w zależności od wieku pacjenta i formy dawkowania będą używane. Tabletki rano zaleca się przyjmować co najmniej 30 minut przed pierwszym posiłkiem lub wieczorem przed snem. Dzienna dawka dla dzieci i dorosłych, w tym samym czasie są obliczane w następujący sposób:

 • od dwóch do siedmiu lat – 5 mg dziennie;
 • od ośmiu do czternastu lat – 1 lub 2 tabletki dziennie;
 • ponad czternaście lat – od 1 do 3 tabletek w jednym zamachem.

Żuć ani kruszyć lek „Dulkolaks” (tabletki) pouczenie nie jest zalecane. Nie można też pić wodę mineralną medycyna alkaliczną lub mleko. Zdaniem specjalistów, to właśnie te chwile, często naruszane pacjentów, powodując szereg działań niepożądanych ze strony jelit.

Jak przyjmować inne formy dawkowania „Dulkolaks” oznacza? Instrukcje użytkowania świec zalecanych w następujących dawkach:

 • dorosłych i dzieci w wieku od czternastu – 1 lub 2 świece (10-20 mg) raz na dobę;
 • Dzieci w wieku od ośmiu do czternastu lat – 1 czopek (10 mg) na dzień;
 • dzieciom w wieku od ośmiu – 1 (5 mg) i 1/2 (10 mg), czopki dziennie.

Po wprowadzeniu czopków ekspertów zaleca również, aby zrezygnować z konsumpcji mleka i przetworów mlecznych w celu uniknięcia wystąpienia skutków ubocznych.

Postać płynna „Dulkolaks” leków (kropli) oświadczenie zaleca krótko przed snem. U dzieci w wieku poniżej czterech lat dawkę oblicza się na podstawie masy ciała i 1 kropli na 2 kg. Dzieci w wieku poniżej dziesięciu lat mogą wziąć nie więcej niż 10 kropli dziennie. Dzieci ponad dziesięć lat i dorosłych zaleca się rozpoczęcie leczenia zaparć w dawce 10 kropli. Jeśli brak efektu można stopniowo zwiększać ich liczbę. Maksymalna dawka nie powinna przekraczać 20 kropli dziennie.

Działania niepożądane

Stosunkowo otrzymaniu wszystkich postaciach dawkowania przeczyszczające „Dulkolaks” pouczenie o raportach, że istnieje ryzyko wystąpienia efektów ubocznych. Na tle stosowania leku, pacjent może pojawić się skurcze lub bóle brzucha, którym towarzyszą wzdęcia. Ponadto, nie ma informacji na temat reakcji alergicznych na składnik leku wyrażona w wyglądzie wysypka, swędzenie w odbycie (przy użyciu czopków doodbytniczych) i tym podobne.

Ponadto, może być Biegunka kontynuując odbiór dowolnych postaci dawkowania leku „Dulkolaks” może być utrudnione przez odwodnienie, obniżenie ciśnienia krwi, osłabienie mięśni, skurcze mięśniowe.

Jak wspomniano powyżej, wszystkie reakcje uboczne mogą pogorszyć z jednoczesnym odbiorem środków przeczyszczających i produktów mlecznych.

Przedawkowanie Objawy i leczenie

Przy dłuższym stosowaniu lub niezgodności z zalecanym schematów leku godzina „Dulkolaks” (oceny zostaną opisane poniżej), może pojawić się przedawkowania. Objawy tego zjawiska może być długi nieprzerwany biegunka, atonia jelita grubego i odwodnienie. Badania laboratoryjne mogą ujawnić hipokaliemię i ogólne zakłócenie równowagi wodnej i elektrolitowej. W przypadku przedawkowania pacjenci „Dulkolaks” często cierpią z powodu poważnego osłabienia i zawrotów głowy.

Leczenie powyższych okolicznościach odbywa się na podstawie istniejących objawów. Zazwyczaj pacjent jest wystarczający, aby przerwać przyjmowanie środków przeczyszczających i zacząć pić dużo płynów.

Przeciwwskazania

Wśród przeciwwskazań do stosowania postaciach leku „Dulkolaks” Instrukcja wspomniane choroby, takie jak zapalenie narządów jamy brzusznej w ostrej fazy, włączając zapalenie otrzewnej, niewydolność nerek i wątroby, krwotoki maciczne, odbytnicy i hemoroidów w ostrych formach, jak również spastyczny zaparcia. Ponadto, istnieją przeciwwskazania dla każdej postaci dawkowania:

 • Tabletki nie są zalecane do stosowania w stanach zapalnych pęcherza moczowego (zapalenie pęcherza moczowego) u dzieci w wieku do siedmiu lat, w czasie ciąży i laktacji;
 • Świece są przeciwwskazane z raka w jelicie grubym i podczas ciąży;
 • spadki nie powinny być podejmowane przez tych, którzy mają nietolerancję fruktozy istnieje.

Przed rozpoczęciem przyjmowania leków powinny zapewnić ma przeciwwskazań powyżej.

interakcji

Szczególną uwagę podczas przyjmowania leku „Dulkolaks” należy zwrócić się do kombinacji z nim różnych leków. Możliwe szkodliwe efekty w przypadku łącznego stosowania wielu leków. Jak wspomniano powyżej, tabletki i krople nie mogą pić wodę mineralną i mleko. Chodzi o to, że taka kombinacja powoduje zwiększoną produkcję gazu i, w konsekwencji, silny ból w jamie brzusznej.

Leki zobojętniające także pożądane, aby wziąć ze sobą środek przeczyszczający „Dulkolaks”. Tabletki, których stosowanie instrukcja stwierdzono wcześniej, w tym przypadku rozpuszczalnej w żołądku i mogą mieć nieznośno działają na błonie śluzowej ciała. Reszta leku komponuje się z wieloma lekami.

Przestrogi

Co jeszcze warto wiedzieć klientów przed rozpoczęciem przyjmowania środków przeczyszczających „Dulkolaks”? Recenzje, pigułki, które pojawiają się najczęściej pokazują zjawiska w ich recepcji jak zawroty głowy. Dzieje się tak często z powodu rozwoju w przywspółczulnego pacjentów odpowiedzi. Z powodu nadmiernego parcia podczas przechodzenia do zawrotów głowy toaletowego może być tak silne, że dochodzi do utraty przytomności. W związku z tym podręczniku zaleca stosowanie środków przeczyszczających , aby zachować szczególną ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i mechanizmów zarządzania.

Szczególną ostrożność należy zachować w wyznaczeniu przeczyszczających tabletki i czopki dla kobiet w ciąży i karmiących. Stosunkowo bezpieczne w tym zakresie są uważane upuść „Dulkolaks”, jednak i one nie powinny być podejmowane bez konsultacji z lekarzem.

Nie zaleca się stosować środek przeczyszczający „Dulkolaks” jako lek do utraty wagi. Co do zasady, w którym sprawa będzie musiała trwać długo, a to może mieć negatywny wpływ na stan prawie wszystkich narządów.

opinie

Jednym z najbardziej wiarygodnych źródeł na temat wykorzystania i częstości działań niepożądanych podczas stosowania środek przeczyszczający „Dulkolaks” – opinie. Tabletki, czopki i krople, sądząc po reklamach, bezpiecznie i skutecznie łagodzi zaparcia. Jak jest naprawdę? Według badań przeprowadzonych przez wszystkich postaciach dawkowania leku faktycznie pomóc pozbyć się trudności w wypróżnieniu. Duża liczba konsumentów wskazany do tabletek użyteczność lub spada w godzinach wieczornych. Krzesło w tym przypadku pojawia się w godzinach porannych.

Około połowa pacjentów z przewlekłym zaparciem mają zwrócić uwagę na fakt, że gdy przyjęcie dwóch tabletek na raz (to dawkowanie przewidziane instrukcje użytkowania) może rozwinąć się ciężka biegunka. Dlatego eksperci zalecają leczenie wyjścia na zaparcia z jednej tabletce dziennie. Jeśli dawka ta nie przynosi oczekiwanego rezultatu, następnego dnia może zostać zwiększona do dwóch tabletek. Eksperci doradzają przed przyjęciem leku odłożyć ważnych wyjazdów i spotkań, jako odpowiedź organizmu w każdym przypadku indywidualnie.

Aby wyeliminować zaparcia u dzieci, lekarze zalecają stosowanie świec, ponieważ są one bardziej miękkie i nie może wpływać na stan żołądka i dwunastnicy. Ponadto ocena wskazuje, że prawie nie powodują reakcji alergicznych czopki „Dulkolaks”. Świece opinii konsumentów są nazywane również najbardziej odpowiednie środki do eliminacji awaryjnego zaparcia. Potwierdzają one, że efektem tych występuje w ciągu jednej godziny. W tym przypadku należy zauważyć, że lepiej jest używać w ciągu dnia, a nie w nocy. W przeciwnym razie nie będzie mógł spać.

Otrzymuje leki i negatywne opinie. Na przykład, wiele jego działań wydawało się zbyt trudne. Tak więc, o piętnaście procent ogółu respondentów wskazała na bardzo silny ból brzucha po zażyciu tabletek „Dulkolaks”. Około połowa z nich jedną z głównych przyczyn bólu nazywa wzdęcia.

Cena przeczyszczający „Dulkolaks” wielu konsumentów znaleźć przystępne. Na przykład, paczka dwudziestu tabletek kosztuje około 150-180 rubli. Ta ilość leku może trwać przez dłuższy czas, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że w rzędzie wziąć go więcej niż trzy dni nie jest zalecane.