250 Shares 3102 views

Meble łączniki. Podłączanie do mebli

Wykonanie i montaż mebli nie jest możliwe bez użycia łączników. I podczas gdy kupujący nie zawsze zwracać uwagę na takie drobiazgi, ustalające meble nie tylko wpływa na wygląd produktu, ale także na trwałość i jakość.


Podłączanie do mebli

Mocowania do mebli pojawił się stosunkowo niedawno. W dawnych czasach, kiedy pracuje z drewna stosowanych blokad – kolce, kliny, kołki i klej. Od stolarki umiejętności zależy od urody i niezawodności produktów z drewna. Obecnie istnieje wiele specjalnych elementów złącznych mebli. Sprzęg do mebli różni się od sposobu ustawienia, przeznaczenia, niezawodności i wreszcie kosztów. Odmiany mocowania wiele szczegółów. Najbardziej proste i podstawowe z nich – to gwoździe i śruby. Wszystkie rodzaje więzi – bardziej wyrafinowane łączniki meblowe, zdjęcie przedstawia tylko niektóre z nich. Mocowania łączące elementy mebli zapewnienie współdziałania ze sobą.

Zastosowanie łączników

Podczas montażu mebli najczęściej jako łączniki ślimakowy, śruby i gwoździe. Do tapicerki lub skonsolidować płyty pilśniowej na tylnej ściance obudowy wykorzystywane paznokcie. Jako ozdoby używane gwoździe z dekoracyjnymi czapki. W procesie wytwarzania poszczególnych częściach mebli, płyta wiórowa, sklejka lub drewna połączonych ze sobą za pomocą śrub. Są one wykonane ze stali i powleczone białą cynku. Wyposażony w rzadkich rzeźb i tępą końcówką. Z łbem sześciokątnym ma szczelinę, w ramach których przewidziany specjalny klucz. ŚRUBA stałe panel w głównym oknie mebli i półek. Śruby normalnie przymocować uchwyty, haki, pasy i inne elementy dekoracyjne. Mocowania mebli – zakamarkach i pokrycia, używane podczas łączenia głównego łożyska i elementy konstrukcyjne do ich mocowania. Półki i blaty również często mocowane za pomocą mebli rogach. I choć obszar ten jest używany coraz mniej ze względu na fakt, że części mocujące są widoczne, aby budować tanie meble jest całkiem do przyjęcia.

Inne rodzaje zapięć mebli

Jeden z najstarszych typów połączeń – kołek. Ten wysokiej jakości, niezawodny i niedrogi montaż. Po zmontowaniu jest całkowicie przezroczysta. Aby połączyć części musiał kołków, wiertarka, młotek i PVA klej. Instalacja wymaga jakiś element umiejętności i dokładności oznakowania.

Jastrych ekscentryczny ledwo zauważalne i zapewnia wytrzymałość spoiny. Producenci podają różne nazwy na ten rodzaj wylewki: minifiks, rafiks, rondofiks. Składa się z wału mimośrodowego i wyposażenia. Różnica pomiędzy łącznikami jest średnica mimośrodu.

Śruba jastrychu lub beczki składa się z dwóch elementów. Beczka ma wewnątrz nakrętki. Mocno dokręcić śruby, która tworzy siłę i pewność mocowania. Łeb śruby na powierzchni bocznej może być zamknięty zatyczką. Jastrych jest trudny w instalacji i wymaga precyzji w częściach przecięcia.

Śruby i wkręty – Mocowania meblowe w przybliżeniu taki sam kształt. Różnią się one od końcówki, szczelinę oraz rodzaju gwintu. Są one wykonane z materiałów o wysokiej jakości z powłoką odporną na korozję. Używane bez zszywania materiałów pre-wiertniczych, które przyspiesza sam proces instalacji.

montaż szkła

Godny uwagi jest coraz częściej używane meble ze szkła i luster. Ten magazyn, służąc i stoły. Stoły, stojaki i kwiat stojaka. Szafy, lady i bary. Szkło – materiał kruchy. Okucia do takich mebli powinny mieć duży margines bezpieczeństwa, aby być estetyczne i oryginalne. Są one wykonane z metalu, są wyposażone w gumowe uszczelki lub silikonu. Akcesoria montażowe dla produktów szklanych jest podzielony na przyklejony i prisverlivayuschuyusya. Najłatwiej jest zainstalować łączniki, które są najpierw dołączone do kleju, a następnie śrubę zaciskową. Ale jest limit wagi – nie więcej niż 25 kg. Mocowania meblowe wymagające wiercenia, w stanie pomieścić wiele elementów wagi mogą być podłączone. Dla otworów użyć specjalnego zestawu ćwiczeń. Zestaw takich łączników jest wystarczająco szeroki dla mebli szklanych: zawiasy, klamki i zamki, zatrzymuje zamykania drzwi, wsporniki, wsporniki półek, nogi i wsparcie dla tabel i wiele, wiele więcej.

Akcesoria do łóżek

Istnieje wiele mechanizmów transformacji do łóżek, krzeseł i rogu sofy kuchennych. Pozwalają one określić / rozkładać miękkie meble, zapewniając pokój pełen łóżka. Podstawowe elementy złączne do łóżka – to krawaty lub haków. Jako elementy łączące stosowane są śruby, kątów styków. kształtki łączące mogą być wykonane ze stali chromowanej stali, cynku, ocynkowane. Istnieje wielka różnorodność kształtów i rozmiarów elementów złącznych. Mechanizm transformacji stosowanych w pościeli, daje możliwość wnoszenia śpiącego pionowo w górę, albo z jednego z boków. Pod nabrzeżu można zaopatrzyć pojemnik na pościel. Podczas montażu żadnych złączne budowlane Meble sztuk Ważną rolę dla trwałego i bezpiecznego połączenia.