584 Shares 7223 views

Co wybrać, czy boks tajski boks? Zasady różnice, wady i zalety

Coraz częściej tradycyjny zestaw ćwiczeń mających na celu zestaw wagi, rozciąganie i wzmacnianie mięśni, ustępując sztukach walki. W ostatnich latach popularność zyskał ogromny różne rodzaje sztuk walki. Najbardziej istotne, boks i boks tajski, lub, jak nazywają go sport, Muay Thai. Skuteczność sztuk walki jest dziesięć razy większe niż korzyści z klasycznych ćwiczeń fitness. Strażacy palić ogromne ilości kalorii pracują prawie każdy mięsień. A ludzie wybierają dla siebie sztuki walki, przeszkolonej i zdrowia psychicznego.


Boks i boks tajski: Podstawowe informacje

Bardzo często początkujący zaniepokojony pytaniem: co wybrać – czy boksu tajskiego boksu? Aby odpowiedzieć na to pytanie, konieczne jest zapoznanie się z rodzajami walki ściślejszego. Główne podobieństwo między tymi dwoma rodzajami sztuk walki jest walka technologii. Opiera się ona na uderzeniach. I boks, boks tajski i optymalnie nadaje się do obrony w świecie rzeczywistym. Po tym wszystkim wieje nie wymagają zachowania wroga, a tym samym zapewnić mobilność. Ponadto, oba typy wymagają prawidłowej postawy wobec wroga. Rywale są zakazane od używania werbalnych i fizycznych sposobów obraza nie tylko przed iw trakcie zawodów, ale również po nim. Jest kodeks honorowy, zgodnie z którym mężczyźni są zobowiązani do przestrzegania przepisów i tradycji kraju, w którym konkurs, aby być przykładem uczciwości i hojność.

Styl prowadzenia pojedynku: czy jest jakaś różnica?

Pomimo podobieństw w boksie i Muay Thai sztuką walki, istnieją znaczne różnice. Na przykład, w boksie można tylko uderzyć ręce, łokcie i ramiona atak jest surowo zabronione! Ze względów bezpieczeństwa, należy użyć specjalne rękawice bokserów. Nawiasem mówiąc, guzki wahają się zbyt ograniczone – mogą być stosowane tylko w górnej części ciała przeciwnika. Hak poniżej pasa – bezpośrednią ścieżkę do dyskwalifikacji. Ponadto bokser nie może:

 • naciskać;
 • gryzienie;
 • uderzyć z tyłu głowy;
 • bić na nerki.

Zakazać postępowania drgawki i boks i boks tajski. Różnice tkwią w tym, że w Thai Boxing „pokojowego odległości” między sportowców znacznie zmniejszone. Muay Thai jest bardziej sztywny rodzaj sztuk walki. Poza krzywek, tajski boks może uderzyć swoje kolana, łydki, kolana, stopy. W Stanach Zjednoczonych Muay Thai z powodu swojej bezwzględności i sprawności nazywany jest „śmiertelna walka.” Po wszystkich ciosów, które powodują, że każdy inni wrogowie, potężne i szybkie, są bardzo trudne do nie tylko do bloku, ale nawet zobaczyć!

Inną unikalną cechą sztuki walki Muay Thai – muzyka. Specjalne walki rozrywki daje niesamowitą kombinację flet i bębnów, muzyki tradycyjnej tajskiej.

Aby sprostać tajski boks i boks?

Sztuki walki dostępne dla osób w każdym wieku. Jednak, aby rozpocząć karierę najlepiej w wieku od siedmiu do dziesięciu lat. Bardzo często rodzice są przekonani, że boks – synonimem wysokiej kontuzji, ale warto zauważyć – nauczyciele umiejętnie budować proces szkolenia, przy jednoczesnym minimalizowaniu ryzyka. Zrezygnować z działania, co uzasadnia obecności nadmiaru masy, to nie jest to konieczne. W trakcie zatrudnienia przez boks lub Muay Thai jest bardzo łatwo postawić się w kształt.

Podobnie jak w innych sportach, boksu i Muay Thai nie nadają się dla każdego. Do uprawiania sztuk walki wymaga nie tylko zdrowego umysłu, ale także zdrowe ciało. Istnieje wiele przeciwwskazań. W boksie tajskim klubie nie będzie akceptować ludzi:

 • miażdżyca naczyń mózgu;
 • padaczka;
 • zaburzenia rytmu serca;
 • choroba niedokrwienna serca;
 • choroby serca;
 • astma;
 • gruźlica;
 • choroba wrzodowa;
 • białaczki;
 • niedokrwistość;
 • hemofilia;
 • cukrzyca;
 • zapalenie stawów.

Warunki sztukach walki

Jeśli zdecydujesz, że boks tajski boks lub po prostu potrzebujesz, jest zapoznanie się z podstawowymi zasadami i regułami tego sportu i jego historii.

Muay Thai jest znana ludzkości od czasów starożytnych. Historycy twierdzą, że tajski boks pojawił się ponad dwadzieścia lat temu! Boks dużo młodszy – jako sport, został uznany dopiero w XVIII wieku. I tylko pierwsze zawodowe walki zaczęły się odbyć w 1892 roku.

Federacja boksu tajskiego Rosji w 1996 roku przyjęła pierwsze zasady konkursu. Kto pracuje piątą zmianę zasad przyjętych dziesięć lat później, w 2006 roku. Wszelkie zmiany przepisów zostały wykonane zalecenia odpowiednio największą organizacją na świecie od WMF Muay Thai.

W konkursie amatorskich bokserów trzeba mieć sprzętu. Kask, ustnik, ochraniacze, chroniące kolana i muszle w pachwinie mogą być zapisywane z poważnymi obrażeniami. Jednak korzystanie z opcjonalnego wyposażenia dla profesjonalnych tajskich wojowników. Amatorskich walk często odbywają się na ringu pięć-sześć metrów, specjaliści wymagają spotkanie pierścienia jest więcej – około siedmiu metrów. Jest boks tajski podział na kategorie wagowe. Na zawiłości zasad początkującego zawodnika, który przyszedł do klubu z tajskim boksie, wprowadzi trener, który ma duże doświadczenie. Na przykład, tylko profesjonalnym będą mogli dowiedzieć się, jak trzymać pięść do strajku. Trener może powiedzieć o tym, dlaczego Muay Thai jest nazywana sztuką osiem kończyn, lub „octopodiformes bokserskie”.

Bokserki, zarówno profesjonalnych i amatorskich trenerzy bokserskie i weterani jednoczy Amateur Boxing Federation of Russia. Była to organizacja w 1992 roku. Głównym celem jej – popularyzacja boksu i jego rozwój w populacji naszego kraju. Że Federacja Amateur Boxing Rosji jest organizatorem zawodów bokserskich na wszystkich poziomach, jest zaangażowany w rozwój zawodowy sportowców i trenerów.

Reguły konkurencji ograniczyć ważkie bokserów. Najważniejszym warunkiem – jedna kategoria wagowa. Ponadto zawodnicy nie wolno odwracać się od wroga i pokonać go z czymś innym niż zaciśniętej pięści. Wentylatory wieku, udział w międzynarodowym konkursie, nie może być mniejsza niż 17 i więcej niż 34 lat. Ale ograniczenie do profesjonalnych bokserów może być tylko stan fizyczny.

Wyposażenia bokser i tie-bokser

W zależności od tego, co wybrać – boks tajski boks lub należy rozważyć wybór wysokiej jakości sprzęt. Kilka wieków temu, „Thais” potrzebne były tylko dwa paski skóry koni. Ich wojownicy nawinięta na pięści. Dzisiaj, w celu uniknięcia poważnych obrażeń, sportowcy używać cały arsenał środków ochronnych. Zapisz język i zęby pomaga czapkę, rozciągający się od kostek uratuje kostki golfowych. Nie będzie źle i pachwina, wykonany z metalu. Podkładki i nakolanniki – pogoda podczas sparing. Ponadto, początkujący będą musiały bandaże, pomagając utrzymać prawidłową pozycję strony oraz lekkie rękawiczki. Tajski boks przewidywać zajęcia lekkiego buta i tajskich szorty.

Podobny zestaw potrzebujących i tych, którzy wybrali boks: czapka i band-shell, wygodne obuwie i odzież sportowa, bandaże i rękawice. Wstrząsnąć i rozwarstwienia bokser chronić specjalny hełm. Specjalne buty – bokserki – prawdziwym zbawieniem od skręcenia i zwichnięcia.

First Aid Kit bokser

Sportowcy, którzy wybrali dla boksu tajskiego boksu, lub ze skłonnością do różnych urazów. Dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiednie leki. Pierwszą rzeczą, aby kupić – Bandaże, wata, bakteryjne bandaże samoprzylepne, nadtlenek wodoru. Nie jest to zbędne jest jod, amoniak, ogrzewając i kremów chłodzących i spraye. Przeciwnowotworowe i przeciwbólowe mogą być również użyteczne.

Jak stać się mistrzem: 7 porad dla początkujących

Boks – jest siłą, ale prędkość jest inna tajski boks. Plusy i minusy tych dwóch sztukach walki każdy definiuje dla siebie. Ale zawodnicy, którzy od kilku lat poświęciliśmy walki może dać wskazówki dla początkujących:

 • warto skorzystać zwodniczą ruch, a następnie ataku;
 • sprowokować przeciwnika do ataku i ostro atakując go;
 • nie wystawiać głowę wroga iz powrotem;
 • nie być ustalone tak, aby przeciwnik nie udało się znaleźć słaby punkt;
 • zmienić rytm walki i stanowiska, że przeciwnik nie był przyzwyczajony do niego;
 • mieszać długich i krótkich ataków;
 • monitorowanie zewnętrznych przejawów bólu i zmęczenia, a w każdym razie ich nie pokazać.

Nie słaba płeć: Kobiety w boksie i „tae”

Coraz częściej wybierane są sztuki walki przedstawicieli drobnego połowa ludzkości. Przyczyn tego jest wiele: po pierwsze, boks i boks tajski – to dobry cardio. Dzięki regularnej praktyce, można schudnąć, uporządkować układ sercowo-naczyniowy.

Po drugie, kobiety są przyciągane natychmiastowy efekt: mięśnie niemal natychmiast uzyskać ulgę i dokręcone. No i po trzecie, szkolenia w boksie i Thai-boxing pomaga rozwijać reakcję i nauczyć się podstaw samoobrony. Podstawowym warunkiem dla kobiet – stosować ochronę klatki piersiowej, wykonane z elastycznego materiału z zszytych plastikowych kubkach.