285 Shares 7219 views

Jak zrobić rzut rożny SDA w przedszkolu

Nie wszyscy rodzice udelali należytej uwagi do zasad ruchu drogowego. Nawet jeśli dzieci dom wyjaśnić ich powtarzanie – matką nauki, więc trzeba się uczyć dzieci w wieku przedszkolnym, na przykład poprzez wydawanie róg SDA w przedszkolu.


Narożne elementy przeznaczone do przepisów ruchu drogowego

Jakie elementy powinny być wykorzystywane do projektowania składu? Niektóre z informacji zawartych w zakresie przepisów ruchu drogowego w przedszkolu, ręce wyciągnąć jest prosta. Na przykład, kolorowe plakaty z różnych sytuacji na drodze, że nie powinno być dużo, tak aby nie przeciążać uwagę dzieci. Jak bohaterowie szkice powinny być dobre kreskówki, znaków bajki i zwierzęta. Po dzieci czegoś nauczyć, można dać im okazję do przedstawiania takich postaci sami.

Wymień główne elementy, z których pożądane jest włączenie do obszaru SDA w przedszkolu:

  1. Wraz z sytuacyjnych obrazów na oddzielnej części ścianie, stojaku lub inna odpowiednia powierzchnia musi być ilustracje pokazujące lokalizację dla pieszych i pojazdów dróg na ulicy, szczególnie na skrzyżowaniu, światła drogowe i oznaczenia zebra zbliżenie rodzajów transportu, typy maszyn z różnych stron.
  2. Karta ze znakami drogowymi, lalki w postaci inspektorów DPS, zabawki modeli pojazdów, sygnalizacji świetlnej, jezdni. Szczególną uwagę należy zwrócić na zabezpieczenie trasy od przedszkola do domu.
  3. Kolorowy papier i wszystko, co jest potrzebne do pracy z nim, pozwoli nauczycielom na tworzenie i aplikacje dziećmi o różnym stopniu złożoności, od światłach na zielone i czerwone kółko i wykańczania layouts jezdnię i kolejowego.

PDD Szkolenie powinno być w formie gry

dzieci procentowe w nauce SDA – klucz do ich bezpieczeństwo na jezdni w przyszłości. Dlatego, aby utrzymać uwagę i dobre przechowywanie informacji wymaga podejścia grę, zwłaszcza w okresie przedszkolnym. narożnik SDA w przedszkolu pomogą stworzyć zabawne i pouczające w tym samym ustawieniu czasu. Jego funkcja powinna wyjaśnić w zabawny sposób zasady zachowania się na drodze, w części dla pieszych i torów kolejowych.

Jak sprawić, by obszar SDA w przedszkolu w planie gier? Istnieją dwa podstawowe sposoby grania sytuacji na drogach:

  1. Kostium pokaz z udziałem samych dzieci. To wystarczy, aby niektóre z atrybutów inspektor DPS (CAP pręt i gwizdek), jako oznaczenie maszyny dopasowanie koła, zebra mogą być utworzone z pasków białego papieru i niech układ kontroli ruchu został jeden z chłopaków.
  2. gry planszowe z wykorzystaniem dróg, znaków, liczb i / lub projektanta. Niektóre elementy mogą być wykonane ręcznie, ale lepiej jest kupić tylko wielki układ wielkość ulic do skrzyżowania dróg dla pieszych i jezdni. Opracować poprawną zachowanie dzieci w śródlądowych F / A zagra z kolei zabawki z objawami, mostów, skrzyżowań lub dworca kolejowego, peronie.

Można też uszyć lub kupić kurtki dla dzieci z wizerunkiem różnych rodzajów transportu. Wciągająca gra jest wersja pytań i odpowiedzi. Taki test wiedzy dzieci są sprzedawane jako gotowy produkt lub nieformalny sondaż przeprowadzono ustnej, na przykład, na temat: „Co to jest znak.”

Nowoczesne gry uczyć dzieci zasad ruchu drogowego

zachowanie uczenia bardziej interesujących zabaw na jezdni pieszego i pozwolić, aby nowoczesne technologie: animowane slajdy, krótkie fragmenty, gier komputerowych na podobnym tematem, zelektryfikowanych podstawki lub panel LED z wyłącznikiem, aby wybrać konkretny charakter.

Przepisy ruchu drogowego dla dzieci

Narożnik SDA w przedszkolu powinny mieć kilka funkcji, w zależności od wieku dzieci. W młodszej grupie do dzieci powinna być przekazana wiedza na temat najczęstszych objawów i środków transportu o przedmioty materialne, zdjęć i gier fabularnych. Nie od razu oferują zaawansowane metody e-learningowe, które mogą uczynić nieciekawe dla dziecka carving obiektów z kolorowego papieru, formowane z gliny i tak dalej. W starszym wieku przedszkolnym liczba multimedialnych metod treningowych może być zwiększona.

Dzieci powinny również wyświetlić informacje o trudnych przejściach drogowych, rodzaje specjalistycznych pojazdów (pogotowie ratunkowe, policja samochód), szerszy zakres znaków (dzieci, przejścia lub podróży rowerem jest zabroniona, a także podziemnego i przejście dla pieszych, oznakowanie element ustawienia, itp).