491 Shares 2187 views

Kutuzow, krótka biografia feldmarszałka

Wśród prominentnych ludzi, którzy poświęcili swoje życie w służbie Ojczyzny, osobowość Mihaila Illarionovicha Kutuzova jest autentyczne zainteresowanie. Człowiek, któremu udało się nie tylko walczyć, ale również w pokonaniu jednego z największych geniuszy spraw wojskowych Napoleona, po prostu nie może nie wzbudzać podziw i szacunek potomnych. Dla tych, którzy nie wiedzą, kto Kutuzow, krótka biografia feldmarszałka będzie bardzo przydatne i pouczające.

Dzieciństwo i młodość

Michaił Kutuzow urodził się w rodzinie inżyniera wojskowego. Od najwcześniejszych lat chłopiec wykazywał głód wiedzy. Jego ulubione zajęcia są matematyka i języki obce. Rejestrując się w szkole artylerii Gentry, Kutuzow szybko wykonane siebie w domu, a wkrótce stał się jednym z jej najlepszych studentów. W wieku 16 lat służby zaczyna Kutuzowa adiutant Revel gubernatora generalnego. Jednak sześć miesięcy później w randze chorążego, kontynuuje swoją karierę w czynnej służbie wojskowej. Przenoszenie wystarczająco szybko w szeregach, w 1864 roku, Kutuzow był kapitanem przypada w Polsce.

rana

Kutuzow, krótka biografia, która nie jest w stanie pomieścić wszystkie niebezpieczne chwile swojego życia w walce z tureckich żołnierzy w pobliżu Ałuszta został ciężko postrzelony w głowę w sierpniu 1774 r. Lekarze nie wierzyli, że Kutuzow był w stanie przetrwać, ale młody organizm szybko poszedł na naprawić, a leczenie w Austrii osobistym dekretem Katarzyny II powrócił do zdolności młodzieńca służenia ojczyźnie. Po raz drugi, Kutuzow został ranny w głowę podczas oblężenia Ismail w 1788-m, gdzie kula powalił go na oku.

aktywność dyplomatyczna

Kutuzow, który ma krótką biografię i mało znane fakty, był także dobrym dyplomatą. W 1793 roku został powołany na stanowisko ambasadora w Konstantynopolu. Poza tym, on później rozkazał armii w Finlandii, aw 1802 roku został gubernatorem generalnym Petersburgu.

Kampania zagranicznej 1805

Nominalnie prowadząc kampanię w 1805 roku, Kutuzow (krótka biografia feldmarszałka zawierać takie dane) po raz pierwszy stanął twarzą w twarz z militarnego geniuszu Napoleona. Nie wiadomo, w jaki sposób wojna skończyłaby jeśli armia naprawdę dowodził Kutuzow, ale nadmierne ambicje Aleksandra I doprowadził do klęski i podpisania upokarzającego traktatu z Tylży.

Turecka wojna 1806-1812 lat

W środku wojny w 1809 roku wojska rosyjskie nie podjęły tureckiej twierdzy Braila, odgrywa strategiczną rolę. Winnym nieudanym ataku na uznanej Kutuzowa, a on został usunięty z wojska.

Wojna 1812 roku

Po nieudanym początku wojny , Aleksander I został zmuszony do powołania nowego szefa armii rosyjskiej. Zostali Michaił Kutuzow. Krótka biografia dowódcy wskazuje, że decyzja króla była w pełni uzasadniona. Nadanie francuskiego decydującą bitwę pod Borodino, wojska rosyjskie zostały zmuszone do poddania stolicy – Moskwy. Jednak dzięki starannie obliczonej planem, Kutuzow, wróg został zmuszony do odwrotu, a odwrót zamienił się haniebnej ucieczki.

Śmierć dowódcy

Zajmując resztki armii Napoleona 13 kwietnia 1813 w Bunzlau na granicy Polski i Niemiec, armia rosyjska poniosła wielkie straty – zginęło naczelny Kutuzowa Mihail Illarionovich. Krótka biografia dowódcy powiedział, że trumna z ciałem feldmarszałka generalnego żołnierzy przewożonych na rękach przez Moskwę. Mihail Illarionovich Kutuzow został pochowany w katedrze w Kazaniu w Moskwie.