378 Shares 6321 views

Tbilisi muzea: przegląd, funkcje, ciekawostki i opinie

Tbilisi muzea przyciągają wielu turystów z różnych krajów. Muzea nie jest tak dużo, że trzeba zaopatrzyć się w wystarczająco dużo czasu, aby mieć czas, aby zobaczyć wszystko. Ale jeśli się na kilka dni i nie będzie miał dużo czasu na zwiedzanie kraju, i chcesz zobaczyć jak najwięcej, oferujemy Państwu listę najciekawszych i najbardziej popularnych muzeów w stolicy Gruzji. Zacznijmy naszą wirtualną wycieczkę.


Najważniejsze muzea – 9 Tbilisi

Dla wygody szkół wyboru, podjęliśmy liście rankingowej, po przeanalizowaniu wielu opinii w Internecie. Ale jeśli ulubione muzeum w Tbilisi nie weszli do niego, to jest w porządku. Nie zapominaj, że gusta ludzi może być zupełnie inna.

dziewiąty

W dziewiątym miejscu na liście jest Państwowe Muzeum gruzińskiej literatury, która nosi imię wielkiego poety narodowego Giorgi Leonidze. Znajduje się on w samym sercu miasta, więc łatwo jest dostać się do, istnieje prawie wszystkie autobusy. Bezpłatny wstęp do muzeum, ale jeśli chcesz wziąć pomocy przewodnika, wówczas koszt zależy od liczby osób, jak dla grupy ponad dwudziestu ludzi są rabaty. Tutaj można znaleźć rzadkie teksty, rękopisy i inne artefakty X-XX wieku.

ósme miejsce

Georgian State Museum teatru, muzyki, kina i choreografia rankingu ósmy. Zawiera około 200 tysięcy eksponatów, które mówią o rozwoju sztuki gruzińskiej. Wśród nich są audio, wideo, plakaty, kostiumy, rękopisy, fotografie, a nagrody wybitni aktorzy gruzińskie. W zbiorach muzeum jest stale aktualizowana. Znajduje się na ulicy Kargareteli, 6. harmonogramem pięć dni: od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 17 lat.

siódmy

Muzeum pieniędzy Narodowego Banku Gruzji został otwarty w 2001 roku. Znajduje się on 3 pokoje. W pierwszych zwiedzających można zobaczyć historię rozwoju obiegu pieniądza, począwszy od 6 wieku pne. e. a kończąc nasze dni. W drugim pokoju, można zobaczyć starożytne monety zebrane z całego świata, jest też kopia monety David IV budowniczego. Aw ostatnim uwagę zostaną zaprezentowane nowoczesne pieniędzy, które są podzielone na grupy na różnych kontynentach.

W muzeum znajduje się przy ulicy Leonidze 3/5. Jest on pracuje 5 dni w tygodniu, z wyjątkiem soboty i niedziele od 9.00 do 18.00. Cena biletu wynosi 5 GEL (lub 115 rubli), zniżki dla dzieci są świadczone.

Na szóstym miejscu

Pirosmani Muzeum w Tbilisi, szóste miejsce. Dedykowana jest do życia słynnego malarza Niko Pirosmani Georgia (Pirosmanishvili). Muzeum zostało otwarte w 1984 roku decyzją Pierwszego Sekretarza Komitetu Partii miasta.

Ten artysta nie jest znany tak jak byśmy chcieli. W młodym wieku stracił rodziców i przeniósł się do Gruzji, gdzie chwycił umiejętności rysowania. Ciekawostka: dokładne miejsce jego pochówku zostało znalezione.

Muzeum mieści się w małej piwnicy, gdzie spędził ostatnie lata życia Pirosmani, i zawiera tylko kilkaset sztuk. Jego adres to: Pirosmani ulica, 29. Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku 11.00 do 19.00. Wstęp 3 żel.

piąte miejsce

Muzeum Sztuki w Tbilisi ma ponad 150.000 kopii rzadkich dzieł sztuki. Najbardziej unikalne eksponaty były krzyż królowej Tamary, ikoną Zbawiciela nie stworzony przez ręce i złoty puchar Bagrat III. Również tutaj można zobaczyć wiele obrazów przez rosyjskich artystów takich jak Ilja Repin, Ivan Aivazovsky, Walentin Sierow, Wasilij Surikov i innych mistrzów europejskich.

Jest to nie tylko obrazy, ale także figurki, naczynia, dywany i szale. W muzeum znajduje się przy ulicy Gudiashvili 1. Wstęp jest wolny, ale uwaga: w poniedziałek zamknięte, a muzeum od 10.00 do 17.00.

czwarte miejsce

Najbardziej interesujące dla dzieci muzeów Gruzji (Tbilisi) będzie Muzeum Lalek, który został otwarty w 1937 roku. Niestety, w latach 90-tych został okradziony i zamknięte przez 15 lat. Odrestaurowany i uzupełniane, otwarto dopiero w 2008 roku.

Teraz w muzeum – około 3000 lalek z całego świata i materiałów. Są absolutnie wspaniałe eksponaty: Mechaniczna słoniowej, muzyka i wiele innych. Brak limitu zachwyci dzieci, kiedy przychodzą tutaj. Pozostaje określić adres: Ulica Shavteli 12.

trzecie miejsce

Zajmuje Tbilisi Muzeum Etnograficzne. Znajduje się na otwartej przestrzeni. Celem muzeum – pokazać indywidualną architekturę każdego regionu kraju. To zebrano 8.000 egzemplarzy czternastu regionów, tak że przypomina wioskę, stworzony z różnych budynkach. Oprócz różnic geograficznych, eksponaty są nawet i historia. Wiek najstarszego z nich sięga V wieku pne. Można również zobaczyć różne budynki pomocnicze: Kuźnia, piwnice (Marani), stodoły i stajnie. A w zwykłych pokojach – ciekawych przedmiotów codziennego użytku czasu.

Godziny otwarcia – od 10:00 do 20:00, a ostatni sprzedaż biletów odbywa się na pół godziny przed zamknięciem. Bilet kosztuje 1,5 GEL i dla uczniów i studentów, a jeszcze mniej – 0,5 GEL. Zaleca się, aby wziąć pomocy przewodnika do badania muzeum lub niektórych rzeczy po prostu nie można zrozumieć.

Znajduje się przy drodze do Turtle Lake, 1. Przed muzeum można dojechać taksówką lub przystanku „Bagebi” w autobusie.

drugie miejsce

Tbilisi Muzeum Okupacji Sowieckiej jest częścią sieci muzeów w kraju. Dzielić chwałę, otrzymał ze względu na dobrą reklamę podczas rozwoju antyradzieckiej nastrojów w Gruzji. Pomimo polityki muzeum, jest to bardzo ciekawe i pouczające. Kompleks został założony 26 maja 2006 roku, ale niemal natychmiast został zamknięty do naprawy. I tylko 5 lat później, był znowu otwarty dla zwiedzających. W muzeum odzwierciedla historię okresu sowieckiego, Georgia. Posiada nowoczesny wystrój i zaciemnione ścianach, jak i akompaniament.

Po wejściu do pokoju, widać część samochodu, gdzie rebelianci zostali nakręcony w 1924 roku. Ekspozycja powinna być sprawdzane w kierunku wskazówek zegara. Tutaj duża liczba dokumentów i różnymi historycznymi fotografiami. Znajdują się tam eksponaty z lat 20. i 30. ubiegłego wieku. I w centralnej części widać biurko komisarza, za którą można nawet siedzieć.

Informacje, które mogą być pomocne: Tbilisi Muzeum Okupacji Sowieckiej zawarte w kompleksie Muzeum Narodowego, więc czas pracy, lokalizacji i ceny biletów są takie same.

Muzeum Narodowe w Tbilisi

On zajmuje pierwsze miejsce. Jest to cała sieć muzeów, który obejmuje również 13 szkół w całej Gruzji. Jego drugie imię – Georgian National Museum. Podczas swojego istnienia kompleks przeszedł wiele badań: w 1921 roku został przeniesiony do Europy i tylko wrócił w 1945 roku, muzeum również doznał w 1991 roku w trakcie zmiany władzy i podczas poważnego pożaru w 1992 roku.

To muzeum jest interesujący, ponieważ jest w pełni połączony z kulturą Kaukazu. Jest w pełni mieści się na pierwszym piętrze, gdzie zbiór gruzińskich Antyki – mianowicie, monet, broni, ceramiki i biżuterii, których wiek pochodzi z II wieku pne. I tam montowane fascynującą kolekcję kamieni z wygrawerowanym napisami Urartu.

Informacje, które mogą być pomocne: Pan Rafik pracy dla wszystkich muzeów w tym samym kompleksie – od 10:00 do 18:00. Tydzień roboczy składa się z sześciu dni, ale wyjście na poniedziałek. Cena biletu dla osoby dorosłej na kampusie waha się od 3 do 5 lari, a dla użytkowników poniżej 18 roku życia są rabaty. W muzeum znajduje się przy alei Shota Rustaveli, 3, w pobliżu stacji metra „Plac Wolności”.

opinie

muzea Tbilisi są godne popularny wśród turystów z całego świata. Mile zadowoleni, że ich ceny są bardzo rozsądne, godziny pracy dostępna dla każdego. Jeśli to konieczne, pracownicy muzeum odbędzie się ciekawe i pouczające wycieczkę, podczas której wiele nowych i ciekawych rzeczy można się dowiedzieć nie tylko o odwiedzanej instytucji, ale także z Gruzji.

Duża liczba zwiedzających mówi z entuzjazmem o Muzeum Etnograficzne. Co jest tak atrakcyjny dla nich? Jest otwartym powietrzu i istnieje realne stare domy. Kiedy zdajesz sobie sprawę, że być może w takim życiu i swoich przodków, po prostu zawiesza się na powagę chwili. Dzieci uwielbiają być uważane budynków rolniczych: kurniki, obory, wiaty i wiele innych. Czas leci, a ty nawet nie miał czasu do wglądu i zbadania połowę. Dlatego wielu z tych, którzy przychodzą tu po raz pierwszy, należy wrócić.

zamiast wniosku

Tbilisi Muzeum – To ma być odwiedzane dla wszystkich zainteresowanych w historii tego kraju, jak również tych, którzy lubią wszystko co nowe i nieznane ciekawy, przyzwoite miejsca. Ale należy pamiętać, że od poniedziałku – dzień w wielu muzeach w Tbilisi.