480 Shares 7255 views

Moc: Co jest mierzone jest używana formuła obliczania

Jaka jest siła i moc? Co mierzymy za pomocą jakich urządzeń i jak wymienione wielkości fizyczne są w praktyce, przyjrzymy się w dalszej części tego artykułu.


moc

Świat jest fizyczny charakter ciała zaczynają poruszać się w mocy. Gdy jego działanie, z dołączoną do korpusu lub w przeciwnym kierunku ruchu, praca jest wykonywana. Zatem w organizmie wpływa żadnej siły.

Tak, rower ruszy przez ludzkie siły nóg i trenować siłę lokomotywy trakcji elektrycznej. Podobny efekt występuje przy każdym ruchu. Siła robocza – jest to wartość, która jest mnożona przez moduł zasilania modułu przesunąć swój punkt przyłożenia i cosinus kąta między wektorami tych wskaźników. Wzór jest w tym przypadku, jak następuje:

A = F · s · cos (R, S)

Jeśli kąt pomiędzy tych wektorów nie jest zerowa, operacja jest zawsze wykonywana. W tym przypadku może mieć zarówno pozytywne jak i negatywne. Na korpusie nie będzie siła działająca pod kątem 90 °.

Rozważmy na przykład wózek ciągnięty przez siły mięśniowej konia. Innymi słowy, praca sprawia, że ciąg w kierunku ruchu wózka. Ale siła grawitacji, w dół lub prostopadle do, praca nie (swoją drogą, moc – jest mierzona przez co moc silnika).

Siła robocza jest skalarny i jest mierzona w dżuli. Może to być:

  • Uzyskaną (pod wpływem różnych sił);
  • niestabilny (następnie oblicza się z integralną).

moc

W jakim stopniu tę wartość? Aby zacząć rozbierać, że reprezentuje. Zrozumiałe jest, że ruch ciała zaczyna powodu mocy, czynił pracę mechaniczną. Jednak w praktyce, oprócz tego, że jest konieczne, aby wiedzieć dokładnie, jak to się robi.

Prace można wykonać w różnych momentach. Na przykład, ten sam efekt można zrobić silnik małe lub duże silnik elektryczny. Pytanie tylko, jak długo będzie on produkowany. Wartość, która jest odpowiedzialna za to zadanie – to jest moc. Co to jest mierzone, jak wynika z definicji – jest to stosunek pracy na określony czas do jego wartości:

N = A / At.

Przez operacji logicznych otrzymujemy następujące równanie:

N = K · v

jest wytworem sił na wektory prędkości – i ma moc. Co to jest mierzone? Według systemu SI, ta wartość jest jednostką miary 1 wata.

Watt i inne jednostki napędowe

Watt jest moc, która jest wytwarzana w drugiej pracy w dżuli. Ten ostatni został nazwany na cześć Anglika Dzh.Uatta który wynalazł i zbudował pierwszą maszynę parową. Ale w ten sposób użył inną wartość – moc, jaka jest używana do dziś. Jeden moc jest w przybliżeniu równa 735.5 watów.

Tak więc, oprócz Watt, siła mierzona jest w metryczną KM. I na bardzo małą wartość służy jako Erg, równa dziesięciu minus siódmej potęgi Watt. Możliwe i pomiar jedną jednostkę masy / energii / m na sekundę, co jest równe 9,81 watów.

moc silnika

wartość nazwany jest jednym z najważniejszych w każdym silniku, który jest bardzo różne pojemności. Na przykład, golarka elektryczna ma kilka setnych kilowata, a rakietę kosmicznym w milionach.

Na zmianę obciążenia wymagają różnej mocy, aby zaoszczędzić pewną prędkość. Na przykład, samochód będzie cięższy gdyby położyć większy ładunek. Następnie siła tarcia na drodze wzrośnie. Dlatego, aby utrzymać tę samą prędkość jak w stanie nieobciążonym, to wymaga dużo energii. W związku z powyższym, silnik zużywa więcej paliwa. Fakt ten jest znany wszystkim kierowcom.

Ale przy dużej prędkości jest ważne, a bezwładność maszyny, która jest wprost proporcjonalna do jego masy. Doświadczeni kierowcy wiedzą o tym fakt stwierdzenia podczas jazdy najlepszą kombinację paliwa i prędkości do opieki benzyny mniej.

prąd zasilający

Jaki jest obecny zmierzona moc? W tej samej jednostki układu SI. Można ją mierzyć metodą bezpośrednią lub pośrednią.

Pierwszy sposób jest realizowany za pomocą miernika mocy, zużywa znaczną energię i jest bardzo ciężki źródłem prądu. Dzięki niemu, mierzona od dziesięciu lub więcej watów. Metoda pośrednia służy do pomiaru małych wartości, jeśli to konieczne. Urządzenia tego są amperomierz i woltomierz podłączony do konsumenta. Formuła w tym przypadku mieć postać:

P = U · I.

Ze znanym rezystancji obciążenia, pomiar prądu płynącego przez niego i znaleźć wartość mocy w następujący sposób:

P = I 2 Rn.

Według wzoru P = I 2 / R N może być vycheslit pojemność prądową.

Co to jest mierzone w zasilaniu trójfazowym też nie jest tajemnicą. Aby to zrobić, należy użyć znanego urządzenia – Miernik mocy. I rozwiązać problem niż mierzonej energii elektrycznej, można korzystać z jednego, dwóch lub nawet trzech urządzeń. Na przykład, na czteroletnią zainstalować wymagane trzy urządzenia. Przez trzy-wire przy asymetrycznym obciążeniu – dwa.