370 Shares 2698 views

Dieta dla gastroduodenite

Choroby przewodu pokarmowego pokarmowego cierpi więcej mieszkańców winylowe naszej planecie. Najczęstsze dolegliwości to zapalenie błony śluzowej żołądka i wrzodu. Nieżyt żołądka – chorobą zapalną błony śluzowej żołądka. Jeśli żołądka jest nieleczona choroba będzie się rozwijać i może rozprzestrzeniać się do dwunastnicy. Jest to gastro.


Przyczyny choroby

Najczęstszą przyczyną wszystkich chorób układu pokarmowego jest źle żywności. Naruszenie diety może prowadzić do ostrego wrzodu i nasilenia chorób przewlekłych. Przez gastroduodenitah powoduje nadużywanie alkoholu, palenie tytoniu, częste spożywanie pikantnych potraw. Objętościową, jak również bardzo niskich lub bardzo wysokich żywności mają również negatywnego wpływu na przewód pokarmowy.

Przyczyną wrzodu mogą stać się nieregularne i nierówne jedzenie, jeść zimne jedzenie w długich odstępach czasu. Nasilić stres. Niedawne odkrycie naukowców twierdzi, że zapalenie żołądka jest często spowodowane przez bakterie z rodzaju Helicobacter pylori. Choroba może powodować infekcje jelit, jak również infekcje jamy ustnej i gardła. Na przykład, ubytków zębów i przewlekłe zapalenie migdałków z ropnych kamienie migdałkowe otworzyć drogę dla patogennych bakterii w żołądku, w dół.

objawy

Zapalenie żołądka, wrzodu trawiennego, jak wtedy, gdy człowiek przeszkadzać bóle w górnej części brzucha, rumowisko. Kiedy może wystąpić ból gastroduodenite i poniżej towarzyszy uczucie pełności i wzdęcia. Pacjent może być zaniepokojony nudności i wymioty nawet. Mogą być również obecne niestrawność.

rodzaje chorób

Gastroduodenit mogą towarzyszyć wysokiej i niskiej kwasowości. Zapalenie błony śluzowej żołądka i wrzodu z kwasowością zwykle towarzyszy zgaga, zarzucanie kwasu, nudności. Choroba może być ostry lub przewlekły. Jeśli tam jest przewlekłą wrzodu, dieta powinna być głównym narzędziem w utrzymaniu normalnego zdrowia. Funkcje typy choroby mają wielkie znaczenie w wyborze leczenia. Jednak dieta z gastroduodenite dowolnego typu ma w przybliżeniu takie same zasady i strukturę. Głównie staje sparing dietę i ułatwiają trawienie, wybierając produkty miękką teksturę i nie zawiera włókna grube.

Warto zauważyć, że leki, oczywiście, bardzo ważne w leczeniu tej choroby, ale jest w gastroduodenite dieta jest najważniejsza.

Posiłki w gastroduodenite

Dieta na gastroduodenite powinny być skonstruowane według kilku podstawowych zasad.

Zaleca się jeść często, służąc jednocześnie powinien być mały. Ważne jest, aby przekąskę, nawet wtedy, gdy uczucie głodu łatwo uniknąć kwasowości. Żywności powinna być mielony w sposób mechaniczny. Bardzo ważne jest, aby dokładnie żuć jedzenie. W procesie przetwarzania żywności żucia i śliny rozpoczyna się proces fermentacji. W ten sposób, wylot obejmuje pierwszy etap trawienia.

Gotowane ziemniaki lepiej jest wolą tłuczone ziemniaki zamiast kawałka mięsa mięsa gotować souffle lub parowe kotlety. gruba żywności należy unikać, jak również produktów, które składają się z grubej błonnika. W związku z tym jest to, aby ograniczyć spożycie świeżych owoców i warzyw oraz kapusty i papryki, na przykład, powinny być całkowicie wyłączone, aż stan się ustabilizuje. Temperatura żywności powinna być zbliżona do temperatury ciała, w taki sposób, aby nie powodować uszkodzenia już podrażnionej błony śluzowej żołądka i dwunastnicy. Kiedy gastroduodenite ważne, że większość produktów, które przeszły obróbkę termiczną. Na przykład, surowe jabłka trzeba wymienić ciastka, warzywa jeść tylko gotowane lub duszone. Oczywiście, zapraszamy do gotowania na parze.

Stopień surowe diety w wrzodu, określa stadium choroby i stopnia objawów.

Kiedy gastroduodenite zabrania picia alkoholu, ostrych przypraw, smażonych potraw ikopchenye, mocna herbata i czarną kawę, grzyby, kapusta, rzodkiewka, cebula, czosnek, tłustych mięs i ryb, silnych buliony.

Podstawą diety powinny być razvaristye owsianki, zupy warzywne, gotowane ryby odmian o niskiej zawartości tłuszczu, mięso, gotowane lub w suflet i parowych kotlety, wczorajszy chleb, jajka, gotowane i palonej warzywa, owoce, mleko i niskotłuszczowe twaróg. Przydatne woda mineralna, ale tutaj trzeba wizytę u lekarza i zrozumienia, jaki poziom kwasowości towarzyszy chorobie.

Dieta w okresie zaostrzenia

Podczas zaostrzenia choroby, jak również w tych okresach szczególnie wyraźny zespół bólu, zwłaszcza konieczność przestrzegania ścisłej diecie. Z listy produktów należy wykluczyć mleko, przetwory mleczne, kwaśne owoce, nawet poddane obróbce cieplnej, chleba i produktów mącznych. W ciągu 7-8 dni trzeba jeść 6-8 razy dziennie, głównie owsianka na wodzie przegotowanej przed klejącą podobnego stanu. Dopuszczone gotowana cukinia, ziemniaki, marchew w postaci puree i suflet z kurczaka, królika i chude ryby.

Zgodność z sparing diety i diety może doprowadzić do całkowitego zaniku objawów wrzodu. Właściwa dieta w ciągu całego życia nie pozwoli choroba wrócić i złapać z zaskoczenia.