584 Shares 1265 views

Wodnista wydzielina podczas ciąży – jak niebezpieczne to jest?

Jest to ważne dla każdej kobiety okresie ciąży () nie jest bez doświadczenia. Ciało przechodzi poważną restrukturyzację – to nie martw się, bo to często przyszła mama nie wie, jakie zmiany w jej zdrowia są normą, a co – odchylenie. lęk jest często całkowicie nieuzasadnione, a objawy – naciągane. Aby nieprzyjemne emocje nie są zepsute ten okres to lepiej zapoznać się z informacjami na temat naturalnych zmian w organizmie kobiety ciężarnej. W tym artykule będziemy dotykać na pytanie, które często przeszkadza mamom. Szczegółowo opisują normy i odchylenia wydzielinie szyjki macicy: Dlaczego wodnista wydzielina w czasie ciąży, jeśli nie są one problemem lekarzy, aw niektórych przypadkach, należy natychmiast szukać pomocy medycznej.


Jaki jest śluz szyjki macicy

Najpierw musisz dowiedzieć się, co w ogóle jest śluz szyjki macicy. Termin ten nie odnosi się tylko do upławy. Śluz produkowany jest przez działanie hormonów płciowych. Chroni narządów rozrodczych u kobiet jest naturalną barierę dla rozwoju i wzrostu różnych bakterii i grzybów. Ponadto śluz szyjki macicy pełni funkcję smarowania podczas stosunku płciowego.

Konsystencja śluzu zmienia się w zależności od dnia cyklu miesiączkowego kobiet. Zmiany te są wyjaśnione przez pracę hormonów, których funkcja, z kolei, jest stworzenie najbardziej komfortowe warunki do poczęcia i niosąc dziecko. Wodnista wydzielina podczas ciąży w drugim trymestrze, nie towarzyszą dodatkowe objawy są uważane za normę dla tego jednego.

Co to wybór jest prawidłowy?

W ciągu pierwszych dni po menstruacji i połowy cyklu, kiedy występuje owulacja, rozdzielanie zwykle przezroczyste i stosunkowo płynny, śluzowych. W tym środowisku plemniki mogą swobodnie dostać się do komórki jajowej. Bezpośrednio przed owulacją, pod wpływem hormonu luteinizującego zwalniające wzrost objętości i stać się jak biały surowe jajko.

W drugiej fazie cyklu miesiączkowego, ilość krwawienia jest ograniczona, zmieniając ich strukturę i barwę. Podczas tego okresu, śluz szyjki macicy może być białawej i bladożółty kremowego wyglądu. Ale jeśli nastąpiło poczęcie, a następnie pod wpływem hormonów kobiety można zauważyć nietypowe dla tego okresu, jasne, wodnista wydzielina. W ciąży, warunek ten nie wymaga leczenia.

Norma wydzieliny w czasie ciąży

Jeśli nastąpiło poczęcie, następnie organizm kobiety zaczyna wytwarzać hormony aktywnie „ciążowy” progesteron. Jego działanie jest skierowane do implantacji komórki jajowej do macicy. Na tym tle, cała pierwsza połowa ciąży jest lepki śluz przezroczysty kolor.

Począwszy od drugiej trymestrze, wydzieliny z pochwy w stan ciekły pod działaniem estragon hormonów. Obserwowano wodnista wydzielina podczas ciąży w trzecim trymestrze ciąży. W niektórych dać może być łagodny, przezroczysty lub białawe, podczas gdy w innych wydzielin dużą ilością, zapewniając stałą wilgotność uczucie.

Jeśli kobieta ma bogate wodnista wydzielina podczas ciąży, często przyszła mama zaczyna używać codziennie podpasek. Ale lekarze nie zalecają stosowanie takich środków higieny, zwłaszcza w okresie ciąży. Od wilgotnego ciepłego otoczenia – najlepszą pożywką dla patogenów. Kobiety w ciąży zaleca się częste zmiany ubrań i higienicznych procedur czyszczących.

Warto zauważyć, że nie jest jasne ramy reguł tajemnicą – cecha nie jest rzadkością, na przykład, skłonność do stawienia się na żółto lub przezroczysty, ale wodnisty. Ale niektórzy nie mają śluzu szyjkowego nie należy w żadnym wypadku, szczegółowo opisane w odpowiedniej sekcji tego artykułu.

Może być wodnista wydzielina w pierwszej połowie ciąży?

Wodnista wydzielina we wczesnym okresie ciąży – jest normą i odchylenie? A czy jest jakiś powód do niepokoju? Ustalone kryteria medyczne rozpatrywane w pierwszym trymestrze alokacji nie powinien być wodnisty. Ale jeśli nie ma skarg i objawów żadnego innego pacjenta, jest prawdopodobne, ten stan – cechą charakterystyczną kobiecego organizmu. Jeszcze lepiej, jak to mówią, pewności i zdać nieplanowane kontrole w dostarczaniu niezbędnych analiz.

nieprawidłowości

Co wodnisty uznane odchylenia od normy? To wymaga dodatkowej diagnostyki i leczenia szyjki macicy wydzieliny obfity, któremu towarzyszy:

 • ból brzucha;
 • zmiana koloru;
 • świąd;
 • obrzęk;
 • zaczerwienienie zewnętrznych narządów płciowych;
 • pojawienie się zabarwienia lub blizn;
 • rozładowania nieprzyjemny zapach;
 • podwyższenie temperatury ciała;
 • bolesne odczucia podczas oddawania moczu.

Zwykle w czasie ciąży wodnisty przezroczysty, czasami biały lub żółtawy (ze względu na odrzuca komórki nabłonka) barwy. Jeśli zauważysz, że śluz szyjki macicy nabyć poniżej nietypowe dla normalnej funkcji ciąży, trzeba szukać pomocy medycznej w nagłych wypadkach:

 1. Śluz wyraźne żółte zabarwienie z płatków lub pianką.
 2. Biały nierówne.
 3. Brązowy.
 4. Krwawa.

Ten kolor upławów może wskazywać na obecność infekcji, stanu zapalnego i grozi aborcji.

Możliwe przyczyny odchyleń

Powody, dla których może być nieprawidłowy wodnego rozładowania w okresie ciąży, bardzo różny, ale wszystkie one sprowadzają się do rdzenia – zmniejszeniem odporności, tak że kobieta jest narażona na niekorzystne czynniki zewnętrzne, w tym chorób infekcyjnych, chorób przenoszonych drogą płciową. Ponadto, zmiany w produkcji wydzieliny może powodować stres, brak higieny, zaburzenia hormonalne, nadmierny wysiłek fizyczny i podnoszenie ciężarów.

Kapanie wody ptactwo

Wodnista wydzielina w czasie ciąży może być oznaką przedwczesnego wycieku płynu owodniowego. Zazwyczaj warunek ten występuje po 38 tygodniach. Jeśli termin ten jest przezroczystą cieczą o specyficznym zapachu około pół litra wyciekły – nadszedł czas, aby zebrać w szpitalu, walka ma się rozpocząć.

Ale jeżeli wyciek nastąpił na wcześniejszym etapie (niż dotychczas – bardziej niebezpieczne), jest to patologia. Ponadto, należy zauważyć, że na początku wycieku wody mogą stać niemal niezauważalnie – kilka kropli dziennie. Zawiadomienia i bez dodatkowych badań w celu określenia patologii jest często trudne nawet dla lekarza. Ta sytuacja jest bardzo niebezpieczne zarówno dla dziecka i dla matki. Wysokie prawdopodobieństwo powikłań septycznych. Pilna potrzeba wezwać karetkę i zbierają się w szpitalu.

Diagnozę nieprawidłowego wyładowania

Aby potwierdzić lub zaprzeczyć wstępną diagnozę, lekarz zaproponuje pacjentowi zdać standardowy rozmaz, według zeznań mają zostać zbadane w celu określenia, które są chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Wodnisty rozładowania w okresie ciąży, w początkowych stadiach mogą doprowadzić do lekarza podejrzanego o wyciek płynu owodniowego. Jeszcze przed udaniem się do lekarza (w przypadku braku objawów wymagających alarmowy pogotowia) może być przeprowadzone badanie w domu za pomocą systemu szybkiego. To nie jest trudne do kupienia w aptece. Należy zauważyć, że większość z tych testów diagnostycznych określane również brak lub obecność choroby zakaźne.

Jak korzystać z systemu szybkiego określić wyciek płynu owodniowego?

Zastosowanie szybkiego testu w domu nie jest trudne. System wygląda jak podpaska higieniczna. Po gruntownej reorganizacji genitaliów i rąk, które chcesz wydrukować opakowania i przyklej taśmę do bielizny. Spodziewać się trzeba wyraźny układ test immunologiczny lub sprawdzić go po 12 godzinach. Analizować wyniki trzeba od razu. Jeśli uszczelka nie zmieniła kolor – patologia nie został znaleziony. Ale gdyby nie było plamy niebieskie i zielone, niezależnie od ich intensywności i prawidłowości, to wynik testu jest pozytywny, należy natychmiast szukać pomocy medycznej.

Leczenie i rokowanie

Im szybciej kobieta udał się do lekarza, co zostało potwierdzone przez diagnozowania, leczenia, wyznaczonym korzystniejszym rokowania ciąży. Ważne jest nie tyle ilość i konsystencja tajemnicy, jak jego nieuzasadnionych zmian. Na przykład, biała wydzielina wodnista podczas ciąży mogą wskazywać na zapalenie jajników lub kandydozy, żółty, brązowy i zielony – z dystansem lub uszkodzenia łożyska, podszyte krwi – może być ryzyko poronienia.

Do tej pory opracowanych procedur istnieją różne leki, które mają minimalny negatywny wpływ na płód jako skutecznego sposobu zwalczania czynników zakaźnych.

Niestety wykrycie awarii powoduje nieprawidłowe wyładowania może powodować poważne zaburzenia płodu lub poronienia.

środki zapobiegawcze

Wodnista wydzielina podczas ciąży jest trudne do przewidzenia i zapobieżenia. Ale jest to możliwe i konieczne jest, aby zwracać szczególną uwagę na higienę narządów płciowych, unikać stresu i wysiłku fizycznego, zmniejszyć czas przebywania w zatłoczonych miejscach, aby zapobiec infekcji wirusowych infekcji dróg oddechowych, wykonaj plan diety i odpoczynku prawidłowo.

W czasie ciąży, kobieta jest odpowiedzialna nie tylko dla własnego zdrowia, ale także dla dobra przyszłego dziecka. Dlatego też, gdy jakakolwiek zmiana w wydzielinie szyjki macicy należy skonsultować się z lekarzem do dalszej analizy. Zdrowie dla Ciebie i Twojego dziecka!