208 Shares 5227 views

Łosoś w domu: przepis

Ambasador łososia w warunkach domowych będzie mógł prowadzić prawie każdą kochankę. W tym celu wystarczy kupić świeże ryby i podzielić je prawidłowo.


Informacje ogólne

Zanim powiesz nam, jak ambasador łososiowy w domu, powinieneś nam powiedzieć dlaczego to powinno być zrobione w ogóle.

Łosoś to bardzo tłusta i pożywna czerwona ryba, często używana do gotowania potraw pieczonych, ciast, a także chińskich rolkach i sushi. Należy jednak zauważyć, że taki produkt jest dobrze wykorzystany do tworzenia przepysznych przekąsek. Ale w tym przypadku ryby powinny być solą wstępną.

Obecnie ambasador łososia w domu odbywa się na trzy różne sposoby:

 • Mokre;
 • Suche;
 • Mieszane.

Rozważmy szczegółowo wszystkie powyższe opcje.

Suszone łososia suche w domu (przepis krok po kroku)

Większość gospodyni domowych preferuje czerwone ryby w najprostszym sposobie. Zapewnia zwykłe spryskiwanie produktu solą stołową lub solą jodową. W tym celu łosoś nie musi być nawet cięty na filety. Wystarczy wyciąć ją wzdłuż brzucha. Ale o wszystko w porządku.

Tak więc, dla 1 kg świeżych ryb potrzebujemy:

 • Sól, gotowana lub jodowana – 3 duże łyżeczki;
 • Cukier biały – mała łyżeczka;
 • Przysmak dla ryb – 1 saszetka.

Przygotowanie produktu

Zanim będziesz mógł łososia soli w domu (patrz zdjęcie przekąski, które można zobaczyć w tym artykule), należy dokładnie umyć, wypatroszony, a także odciąć głowę i żebra. Nawiasem mówiąc, ostatnie składniki nie są zalecane do odrzucenia. W końcu mogą zrobić wspaniałe ucho.

Jeśli w ogóle nie chcesz w ogóle łososia, zaleca się przeciąć je na steki o grubości nie większej niż trzy centymetry.

Proces solenia

Przygotowując tę przekąskę, nie bój się czerwonej solonej ryby. W końcu jest bardzo tłusta i soczysta, w związku z tym nigdy nie będzie miała dodatkowej soli w sobie.

Tak więc, wszystkie wymienione przyprawy powinny być mieszane w jednej misce, a następnie kratować je plasterkami łososia ze wszystkich stron. Następnie produkt powinien być owinięty w bawełnianą serwetkę i umieścić w plastikowej torbie. W tej formie musi być przechowywany w lodówce przez cały dzień.

Prawidłowo podawane do stołu

Teraz wiesz, jak ambasador łososiowy w domu jest w dużych kawałkach. Po 24 godzinach ryba powinna być wyjęta z worka i uwolniona z serwetki. Jeśli produkt pozostawiony jest niezupełnie kryształów, można je usunąć nożem. W przyszłości solony łosoś powinien być pokrojony w cienkie plasterki i podany do stołu z plasterkami cytryny i chlebem z kanapek.

Ambasador łososia w domu w solance

Przygotowane w ten sposób ryby czerwone mają mniej sprężystą i gęstą konsystencję oraz bardziej korzenny smak niż łososia, solone w suchej metodzie. Dlatego wybór jednego lub innego przepisu ambasadora następuje według własnego uznania.

Podobnie jak w poprzednim przypadku, czerwone ryby mogą być solone jako całość, jeśli jest małe, a także w formie steków.

Więc jakie składniki są potrzebne, aby łosoś solony w domu? Przepis na tę przekąskę obejmuje:

 • Woda pitna (1 litr);
 • Sól gotowana (4 duże łyżeczki bez slajdu);
 • Cukier biały (mała łyżeczka);
 • Ocet, naturalny 9% (duża łyżeczka).

Przygotowywanie ryb

Łosoś na taką przekąskę powinien być przetworzony dokładnie w taki sam sposób jak w poprzedniej recepturze. Jeśli jest mała, lepiej lepiej go odebrać. W przeciwnym razie zaleca się cięcie ryb w stek o grubości 2 cm.

Przygotowanie solanki

Przed soleniem łososia w domu z dużymi kawałkami, należy zrobić pachnący marynarkę. W tym celu wlać wodę do picia do rondla, a następnie doprowadzić do wrzenia, dodać cukier i sól. Jeśli jest pragnienie, a następnie do cieczy można dodać słodkie pieprz i liść laurowy.

Po wszystkich opisanych czynnościach należy wyjąć pikaninę z talerza i dodać do niej ocet naturalny.

Solim czerwona ryba

Po czekaniu na całkowite ochłodzenie ostrej solanki należy ją odfiltrować i wlać do przygotowanych steków ryb. Na górze produktu zaleca się ścisnąć coś tak, aby nie wypłynęła na powierzchnię. W tej postaci pożądane jest, aby łososia wyrzucić do lodówki i odczekać około dwóch dni. Jeśli jesteś nie do zniesienia, możesz zjeść przekąskę następnego dnia. W tym przypadku otrzymasz ryby o niskiej zawartości soli.

Jak przynieść do świątecznego stołu?

Po łososie jest solone, musi być usunięty z solanki i zmoczony grubym papierowym ręcznikiem. Następnie należy je pokroić w małe plastry i włożyć na kawałek kanapki, co zaleca się wstępnie smarować miękkim masłem.

Solim czerwone ryby z przyprawami i cytryną

Ambasador mieszanego łososia zapewnia użycie pierwszej metody, a następnie drugiej. Dzięki tej kombinacji otrzymasz bardzo delikatną i smaczną rybę, którą można bezpiecznie wykorzystać do przygotowywania przekąsek.

Należy jednak zauważyć, że istnieje inny sposób solenia łososia. Zapewnia wykorzystanie cytryny i różnych przypraw. Zastanówmy się nad tym bardziej szczegółowo.

Potrzebujemy więc:

 • Cytrynowa mała – ½ owoców;
 • Cukier biały – 2 małe łyżeczki;
 • Sól gotowana – 5 dużych łyżek;
 • Suszone kminek – łyżeczka deserowa;
 • Kolendra – łyżeczka na deser;
 • Pieprz czarny pieprz – łyżeczka deserowa;
 • Lauruszka – 2 liście;
 • Dill i pietruszka świeżego – na gałęzi.

Przygotowanie czerwonych ryb

Łosoś dla takiego ambasadora jest lepszy do kupowania większego, ponieważ potrzebujemy tylko dużych steków. Alternatywnie można je nabyć już w przetworzonym formularzu. Chociaż cała ryba będzie Cię kosztować znacznie tańsze.

Łosoś soli w domu

Po otrzymaniu i przetworzeniu czerwonej ryby należy natychmiast udać się do ambasadora. W tym celu wymieszaj cukier biały, sól stołową, suszony kminek, kolendry i czarny pieprz. Potem powstała mieszanka musi zetrzeć wszystkie steki z ryb i umieścić je w pojemniku z pokrywką. Na ryby należy posypać sokiem cytrynowym, a także rozłożyć złamane liście laurowe i gałązki świeżego koperku i pietruszki.

W tej postaci łosoś powinien być szczelnie zamknięty pokrywką i pozostawić w temperaturze pokojowej przez 12 godzin. W przyszłości produkt należy usunąć do chłodni. Trzymaj ją w ten sposób jest zalecany przez kolejną pół dnia.

Jak mam służyć tabeli?

Po łososia całkowicie solone i wchłonięte wszystkie aromaty przypraw, należy je wyjąć z pojemnika i pokroić na kawałki. Serwuj taki pyszny i pachnący produkt do świątecznego stołu, a także kromki chleba lub tartlets.

Nawiasem mówiąc, łosoś w domu z wódką jest wykonywany dokładnie tak, jak w prezentowanej recepturze. Ale w tym przypadku, sok z cytryny należy zastąpić czterdziestoprocentowym napojem alkoholowym.

Podsumujmy wyniki

Nie ma nic łatwiejszego niż odebrać w domu czerwone ryby. Korzystając z powyższych przepisów, nigdy nie kupisz drogiego, słonej przekąski w sklepie. W końcu można to zrobić samodzielnie, używając tylko różnych przypraw i przypraw.