500 Shares 8993 views

Jak dotrzeć na Plac Czerwony metrem z różnych stron

Dla kogoś, kto po raz pierwszy w życiu mieszkał w Moskwie, oczywiście chodzi o to, jak dotrzeć metrem do Czerwonego Placu. Niektórzy naiwnie szukają stacji metra pod nazwą "Plac Czerwony" w metra , zaskakująco odkrywając jego nieobecność. Musimy myśleć o tym, jak jechać samochodem do Placu Czerwonego. To pytanie jest szczególnie istotne przy ograniczonym rezerwie czasu, gdy kilka godzin przed pociągiem i chcę zobaczyć najważniejsze rzeczy.

Jak dotrzeć metrem do Placu Czerwonego?

Nie jest tak trudno to zrobić. Pomimo braku wyjść z metra do Placu Czerwonego, stacje metra w bezpośrednim sąsiedztwie nie są tak małe. Przede wszystkim jest to "Plac Rewolucji", którego jeden z przedsionków doprowadzi Cię do ulicy Nikolskaya. Skręcając w lewo, przejdziesz obok budynku GUM bezpośrednio do wieży Nikolskaya na Kremlu. Równie łatwo dostać się do placu z innych stacji metra, takich jak Okhotny Ryad, Teatralnaya i Kitai Gorod. Rozumiejąc, jak dotrzeć metrem do Placu Czerwonego, należy wybrać trasę z minimalną liczbą przeszczepów. Jest to szczególnie prawdziwe w godzinach szczytu, kiedy przejście między stacjami staje się trudne do pokonania i pokonanie ich zajmuje dużo czasu. Ale droga i stacja, która prowadzi cię na plac, zależy głównie od miejsca, z którego chcesz jechać do Moskwy. Oprócz wizyty na Placu Czerwonym, można również zrobić krótką wycieczkę po Moskwie. Aby to zrobić, po prostu dotrzesz do stacji metra "Lubyanka", która znajduje się na placu Lubyanka i idź wzdłuż jedynej w Moskwie ulicy, która zachowała średniowieczny wygląd – według Varvarki. Ta niewielka, unikalna ulica jest niemal ciągłym zabytkiem architektury i historii. Poprowadzi cię prosto do katedry św. Bazylego Błogosławionego. Ten krótki spacer będzie niezapomniany. Warto pamiętać, zastanawiając się, jak dotrzeć metrem do Placu Czerwonego. Nie mniej interesujące może być spacer do Placu Czerwonego przez Alexander Garden. W tym celu przejdź do stacji metra "Biblioteka im. Lenina". Pomimo tego, że jest to trochę dłużej, można uzyskać wiele ciekawych wrażeń z krótkiej wycieczki.

Główne atrakcje Red Square

Unikatowy kompleks architektoniczny Placu Czerwonego znajduje się w światowym dziedzictwie kulturowym, ten fakt jest oficjalnie certyfikowany przez dokument UNESCO. Tworzy bardzo żywe wrażenie na turystach z całego świata. Spasskaya i Nikolskaya wieże Kremla, katedra św. Bazylego, Muzeum Historyczne, kompleks GUM, pomnik Minina i Pozharskiego, Mauzoleum Lenina i przednie miejsce … Cała jest to historia Rosji urzeczywistniona w kamieniu.

Trzeba tu zwiedzić nawet krótki pobyt w stolicy. Szczególnie, gdy nie ma wiele czasu, musisz złapać najważniejsze rzeczy. W Moskwie jest to zdecydowanie Plac Czerwony. Nie jest trudne dojechać metrem.