187 Shares 7082 views

Jak zrobić naleśniki z kefirem kwaśny?

Co ciekawe, naleśniki z kefiru kwaśną okazują się nie gorzej niż zwykle. Jest to konieczne tylko w celu sporządzenia mieszaniny.

Najprostszym sposobem

Jeśli pakiet kefir zwlekał długo w lodówce, nie po prostu wyrzucić go. Nic nie powinno się zmarnować, zwłaszcza jedzenie.

Aby to sprawdzić, można spróbować gotować naleśniki z kwaśnego kefiru. Aby to zrobić, potrzebne są następujące produkty: torby pół litra starego jogurt, dwa surowe jajka, szklanki mąki, 50 g cukru, 6 g sody, szczyptę soli i trochę oleju roślinnego.

Przygotować to danie nie jest trudne. Konieczne jest jedynie:

 1. Wydajne połączyć jogurt, sól, cukier i dobrze wymieszać.
 2. W osobnej misce ubij surowe jaja, a następnie dodać je do całej mieszaniny.
 3. Przesiać mąkę i wlać do niej sodę.
 4. Łączyć produkty i dokładnie ubij z miksera lub konwencjonalnym korony. Ciasto powinien przypominać ciekłej śmietany. Jeśli mamy trochę gruby, to lepiej, aby dodać trochę wody.
 5. Placki z kefiru kwaśnym wypiekano je w taki sam sposób jak konwencjonalne. Wymagać to będzie tylko dobrze ogrzewane patelnię, masło puch.

Naleśniki uzyskuje się cienkie i bardzo aromatyczne. Jedzą także z miodem lub dżemem.

Jak lepiej zrobić?

Aby naleśniki z kwaśnego kefiru okazało się smaczne i apetyczne, konieczne jest, aby przestrzegać pewnych zasad. Etap fermentacji składnika mleka nie odgrywa szczególną rolę. Najważniejsze – do przyrządzenia ciasta prawidłowo. Sekretem jest bardzo prosta:

1. Należy pamiętać, że zastosowanie fermentowanego produktu mlecznego, powoduje, że ciasto bardziej płynne, a zatem placki okaże się dobrze.

2. Perekisshy jogurt promuje silniejsze gazowanie, a to z kolei prowadzi do powstania dziury w żądanym produkcie końcowym.

3. Nie zapomnij o sody. Jego obecność powoduje pojawienie się dodatkowego fermentacyjnego i dwutlenek węgla. To jest – jeszcze jeden powód, że pojawiają się w teście są takie same bąbelki.

4. Nawet jeśli konsystencja testu wygląda normalnie, trochę wody to nie boli. Zapewni to, że naleśniki są uzyskiwane cienkie jak to możliwe.

Gdy ciasto jest gotowe, cała uwaga jedzie do procesu pieczenia. Na tym etapie procesu jest głównym czynnikiem patelni. To powinno być czyste, bez zarysowań i najlepiej z powłoką nieprzywierającą. Ponadto, należy pamiętać, że ciastka powinny być wykonane dopiero po silnym podgrzać.

Interesujący wariant

Jest też inny sposób za pomocą którego można zrobić naleśniki z kwaśnego jogurtu. Przepis w tym przypadku jest nieco inaczej. Wymagane produkty w następujących ilościach: w szkle kefiru – ta sama ilość mleka, 75 g cukru, 1 jaj, łyżeczka soli i sody kaustycznej, kubek mąki i olej do gotowania.

Przygotowanie:

 1. Kefir lekko ogrzewa się, a następnie dodanie do niej połowy sody, przeznaczonego do mieszania. Po dokładnym wymieszaniu, można dodawać pozostałą ilość i zakończyć proces.
 2. Dodaj do kefiru jaj. Lepiej jest dostać go z lodówki, tak, że można go ogrzać się trochę.
 3. Teraz trzeba wypełnić mąkę, cukier, sól i mety wymieszanie.
 4. Osobno zagotować mleko i również dodać do masy całkowitej. Ten etap można uznać jako ostatni. Teraz ciasto jest gotowe do pieczenia.
 5. patelnia smarowane olejem roślinnym i dobrej rozgrzewki.
 6. Następnie wlać na nią trochę ciasta i przykryć pokrywką.
 7. Po paru minutach odwrócić naleśnik, ale pan nie jest już konieczne, aby położyć.

Wynikiem jest zaskakująco dobre i smaczne naleśnik. Jest możliwe, aby jeść. Tu zmieścić wszystko: masło, śmietana, dżem lub gorącą herbatę.

Zgodnie z planem

Nowicjusz kochanka mogą jeszcze nie wiedzieć, jak gotować naleśniki na kwaśny jogurt. Przepis ze zdjęciem w tym przypadku pomoże dokonać rzeczy prawo.

Można wypróbować następujące proporcje: ½ litra jogurtu, pół lub dwie filiżanki mąki, 4 jajka, łyżeczkę proszku do pieczenia, 50 g cukru i 15 g oleju roślinnego.

W poniższej sekwencji etapów:

 1. Kefir wlać do dużej miski.
 2. Stopniowo, w małych kawałkach, aby dodać do niej mąkę, mieszając powoli.
 3. Dodać jajka i nadal ugniatanie.
 4. Wprowadź pozostałe składniki bez przerywania procesu. Końcowy oleju wprowadzony.
 5. Teraz pozostaje tylko metodycznie, jeden po drugim, smażyć naleśniki z obu stron.

Tak otrzymany produkt może być zweryfikowane fotografii. Jeśli wszystko zostało wykonane prawidłowo, płyta będzie cienkie naleśniki, całkowicie pokryte małymi otworami. W przeciwnym razie, proces uczenia się powinien być powtórzony, ale bliżej.