552 Shares 6997 views

Pierwsze czołgi pierwszej wojny światowej i początek pojazdów opancerzonych

W 1915 roku, po raz pierwszy pojawił się na polu bitwy czołgów. Pierwszej wojny światowej, nikt nie spodziewał się, nie jest gotowy na to, i to było trudniejsze do przewidzenia naturę przyszłych walk.

Zadanie – obrona przełom

Na jesieni 1914 roku, Swinton, brytyjski oficer armii, oddelegowany do Francji, zaczął zdawać sobie sprawę, że głównym problemem postępującej piechoty obejmie odległość między przednimi krawędziami ofensywnych i defensywnych sił. Przejdź do pełnej długości na wroga, ukryty za parapet wykopu pełny profil i uzbrojeni rapid-broni, jest to trudne, a koniec na drodze jakiegokolwiek zespołu pozostanie nie więcej niż połowa pracowników. Coś trzeba pokryć ciało żołnierza, a do wykonania tego zadania, zaproponował proste rozwiązanie. Musimy przyjąć zwykłą maszyn rolniczych, ciągników marki „Holt”, wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych, a także schować swoją zbroję. Co ciekawe, pierwsze takie zbiorniki wojny światowej zmuszone zostały odtworzone w 1941 roku, kiedy obrona Odessie, były one nazywane „NO” ( „przestraszyć”).

Pomysł nie był bardzo udany, ponieważ wymagania dla podwozia w projektowaniu maszyn rolniczych nie odpowiada złożoności terenu, na którym miał się przenieść w czasie ofensywy. Ale zadanie nie straci znaczenie, po prostu zdecydować powinno być inaczej.

Po pierwsze – English

Najważniejsze jest to, że projektanci wzięli pod uwagę Nesfild i Mekfi zaprojektowanie całkowicie nowy model sprzętu wojskowego – zdolność do przezwyciężania szerokie rowy i okopy. Znany z filmów o wojnie domowej, w kształcie rombu sylwetka pancernych potworów właśnie stał się manifestacją pierwotnej inżynierii myślenia brytyjskich wynalazców. Pierwsze czołgi pierwszej wojny światowej i były nazywane „Big Willie” i „Znak”, a ich charakterystyczną cechą, oprócz charakterystycznej trapezowym pancernej obudowie, stało się położenie ramion na boki, w specjalnych projekcjach. W tym samym czasie, i był tam nazwa nowego rodzaju zbroi ( „Tank” Eng.), Czyli „zbiornik” lub „VAT”.

Francja nie zrezygnuje!

Francuskie czołgi czasy pierwszej wojny światowej zostały zaprojektowane z myślą o szerokiej gamie rozwiązań technicznych i fantazji. Początkowo były one zamiar zbudować jako niskiej prędkości baterii mobilna artyleria mini, jego sylwetka broniącej piechoty i zapewniają wsparcie ogniowe. Wkrótce jednak projektanci doszli do wniosku, że budowa maszyn stosunkowo lekkie, zdolne do szybkiego manewru. „Reno – FT17” w największym zgodny z nowoczesnymi koncepcjami tej klasy broni stopniu choćby dlatego, że posiada wieżę artyleryjską obrotowy powyżej kadłubów. Podobne maszyny królewska armia rumuńska udział w ataku na Związek Radziecki w 1941 roku, kiedy dwa FT-17, zakonserwowane od spraw dawno stał eksponaty radzieckich muzeach.

Niemcy napierali

Co do cech bojowych posiadanych przez niemieckich czołgów I wojny światowej, ich charakterystyczną różnicą było potężne bronie artylerii, który później stał się znakiem rozpoznawczym niemieckich pojazdów pancernych. Głównym wzór, A7V, był ogromny, powinno iść w pociągach wagonów, przez drzwi. Podczas pracy silnika stale obserwował dwóch mechaników, z wyjątkiem wewnątrz nich sprawa była obliczenia artyleryjskie. Komandor, karabinów maszynowych i kierowca byli z nimi zatłoczone karetki. Maszyna była powolna i niskiej prędkości.

Typowe wady różnych wzorów

Wszystko z pierwszych zbiorników wojny światowej ma poważną wadę: są praktycznie niemożliwe, aby być długo z powodu silnego stężenia gazu i ciepła generowanego przez działania silnika, znajduje się w tej samej przestrzeni z załogą. Nie został jeszcze stworzony potężne silniki i technologia montażu nie oczekuje się od innych sposobów artykulacji częściach innych niż nitowania. Rezerwacja wytrzymać kulę czasami penetracji pocisku płuc, wszelkie działania kalibru artylerii polowej niż trzy cale wywieraną szkodliwy wpływ na sprzęt i personel.

Rosyjskie czołgi zaczęły budować później niż w innych krajach uprzemysłowionych, ale osiągnięto w tej sprawie jest bardzo poważne sukcesy. Ale to już inna historia …