852 Shares 7227 views

Afrykańskiego wzory, ornamenty i motywy.

Kultura ludu afrykańskich jest bardzo różnorodna, jak sam kontynent. Bogactwo dziedzictwa kulturowego przejawia się w muzyce, literaturze i sztuce. Jest interesujący dla jego tradycji Afryki przyciąga wielu turystów. Ten artykuł będzie mówić o afrykańskie wzory, ornamenty i motywy.

Jakie jest znaczenie symboli afrykańskich

W każdej rodzinie afrykańskiej ma tkaniny z różnych wzorów na każdą okazję. Teraz bardzo niewiele osób wie, jak czytać te wzory, ale każdy z nich reprezentuje coś. Przeplatanie linii, kolorów zaszyfrowane słowa i cienie, przysłów, a nawet całe wiersze. Znaki w całości tworzą cały system. W dawnych czasach z tkanki fok może sobie pozwolić tylko koronowane głowy. Z biegiem czasu, wzory afrykańskie rozłożone w całej Afryce Zachodniej. Do tej pory, prawie każdy może sobie pozwolić na zakup tkaniny ze znaków specjalnych. W materiałach modzie jasne kolory.

Wśród grup ludów Hakan przebywających w centralnych regionach Ghany, system stosuje się specjalne symbole, z których każda reprezentuje coś. Oto niektóre z nich:

  • "Palma". Oznacza to bogactwo, elastyczność, sprężystość i samowystarczalności.
  • "Heart". Jest symbolem cierpliwości. Wśród ludów afrykańskich uważa się, że tylko jedna osoba może być tolerowane, kto ma serce.
  • „Krokodyl”. Ten symbol wskazuje na zdolność do adaptacji. Wynika to z faktu, że życie Krokodyl w wodzie, ale oddycha powietrzem, to znaczy dostosowuje się do różnych warunków środowiskowych.
  • "Moon and Star". Charakteryzuje się miłości, harmonii i wierności w związku między mężczyzną a kobietą.

Afrykańskie wzory na ciele

ozdoby afrykańskie były szeroko stosowane do upiększanie różnych częściach ciała. Każdy rysunek nanosi się na skórę, miał swoją wartość i moc. Rytualne ozdoby, na przykład, chroni ludzi od złych duchów. Aby chronić żołnierzy z strzałkami i innych zagrożeń użyć specjalnego ornament. wzory afrykańskie wykazały również status społeczny danej osoby.

Duże znaczenie miał również barwny wzór. Na przykład, w Afryce Środkowej, czerwony symbolizuje życie i zdrowie. Uzdrowiciele często malować ciało czerwone wzory chory, więc szybko wyleczyć. Biały jest symbolem połączenia ze światem duchów, jak również środki czystości myśli i przyjaźni. Pewne kolory mogą być stosowane do korpusu tylko po osiągnięciu danej epoki. Na przykład, chłopiec, kiedy stał się młody człowiek, wolno było używać żółtego.

Wzorów tkanin

Plemiona żyjące w Afryce Zachodniej, zastosowano materiał wosk bawełny. Po jego zestaleniu na powierzchni tkanek zarysowania pewien wzór. Po tym, segment woskiem zanurzane w gotującej farby. Przy wysokich temperaturach stopiony wosk i materiał uzyskał rysunku.

afrykańskie ozdoby i wzory na tkaninach miał pewną wartość. W Nigerii, szczególnie popularne jaszczurki obraz zamknięty w geometrycznych kształtach. Maurów ozdoby wykorzystywane wizerunki zwierząt, ludzi i masek obrzędowych.

motywy afrykańskie we wnętrzu

Styl afrykański jest widoczna nie tylko w wzorów na ciele i tkanek. Dużą popularnością wśród miłośników przygody cieszyć afrykańskim stylu w projektowaniu wnętrz. On sugeruje zastosowanie w projektowaniu kolory pokoju, takie jak terakota, żółty piasek i czerwieni. skórzane meble, przedmioty wykonane z gliny, futro harmonijnie w obrazie. Twist uzupełniający widok perspektywiczny odznaki różne wzory, afrykańskich i pogrzebowy maskującego, na przykład, z mieszkańców IMAGE Savannah. Ten styl pozwala wyzwolić wyobraźnię z wystrojem wnętrz.