235 Shares 2373 views

Większość ras owiec. Hissar Rasa: Opis i zdjęcia

Od czasów starożytnych, a do tej pory jednym z głównych działalności człowieka nadal jest hodowla. Aby wyjaśnić ten fakt dość prosta: to od człowieka zwierzę otrzymuje cenne mięsa, mleka, wełny i skóry, a także innych rodzajów surowców.


Różne kraje mają różne zwierzęta hodowane historycznie do zaspokojenia potrzeb ludności, ale często jest to najczęstsza owce. Wynika to z wysokich „operacyjnych” cech tych zwierząt: są one bardzo skromny w warunkach żywienia i hodowli. Hodowla owiec od czasów starożytnych zaangażowanym w tych obszarach, gdzie inne rodzaje zwierząt po prostu nie mógł znaleźć odpowiednią ilość paszy w wolnym wybiegu.

podstawowe skały

Istnieją różne rasy owiec: Hissar, Romanov, słonina bielik … wszystkie gatunki i nie pamiętam! Każdy z nich jest dobry na swój sposób.

Niektóre rasy produkować dużą ilość wysokiej jakości mięsa, niektóre z nich są znane z ciąży mnogiej i wysokiej jakości skóry, podczas gdy inne są hodowane ze względu na smaczne tłuszczu, który jest masowo używany do gotowania pilaw i innych kulinarnych przysmaków. Przyjrzyjmy się, jakie gatunki są podzielone wszystkie zwierzęta tego typu (klasyfikacja jest rodzajem wełny):

  • Fine-owiec wełna. Najbardziej cenne, ponieważ od nich uzyskać doskonałą jakość runa, z których zrobić doskonałe tkanin wełnianych oraz przędz. Ten ostatni, nawiasem mówiąc, jest również produkcja słynnych perskich dywanów, które ozdobienia domu tylko najbardziej zamożnych ludzi na całym świecie.
  • gatunek Polutonkorunnyh. Również zapewnić dobrą jakość wełny, ale jej grubość jest już wyższa i tekstury – szorstkie. Ale różnią się one dobrą afektację i dobry smak mięsa.
  • Grube wełny owiec rasy (Hissar i Romanov). Najczęściej są one hodowane w trosce skór i mięsa, tak jak właściwości wełny nie są zbyt wysokie. Jeśli mówimy o mięsie, jest szczególnie popularny pierwszy rodzaj, ale płodny i jakości skóry wygrywa „Romanovka”. Wszystkie owce w tej kategorii jest szczególnie korzystne rozmnażać, zwłaszcza, że są one skromny.

Weźmy pod uwagę najbardziej znaczące i korzystne warunki dla treści bramkowe ras owiec. Zdjęcie i nazwę każdego z następujących warunków są również obecne w materiale.

Romanov rasy

Po pierwsze będziemy rozmawiać o tych legendarnych zwierząt, które rozwijają się i rozmnażajcie się nawet w centralnej Rosji, co nie jest prawdą innych ras owiec. Powstawanie tego gatunku wystąpiło w to, co jest teraz region Jarosław, tak że dla naszego klimatu zwierzęta są przystosowane idealnie.

Dane dotyczące wydajności

W przeciwieństwie do niektórych historycznych legend, tworząc rasę wyłącznie chłopów. Przez długie wieki żmudnych hodowli w swoich podwórkach były dość duże zwierzęta. Siłowniki masa osiągnie 100 kg, kobiety ciężar – 70 kg.

Maksymalna wydajność mięsa z tuszy 47%. Za rok, aby usunąć baranów około trzech kilogramów grubej wełny, z królowych – półtora do dwóch razy mniej. Każdy nosi kobiece przynajmniej dwa baranki na raz, ale nie tak przypadki narodzin pięć palców są rzadkie! Nic dziwnego, że te zwierzęta cudzoziemcy chcący nabyć w celu poprawy mnożność własnej owiec. I kolejny ważny punkt. W przeciwieństwie do innych swoich kuzynów „Romanovka” często rodzą się dwa razy w roku, co dodatkowo zwiększa ich wartość.

Edilbaevskaya rasy

Te zwierzęta w naszym kraju nie jest powszechna, a nie zbyt dobrze znane, ale są one zdecydowanie warto do nich wiedział więcej ludzi, którzy są zainteresowani w hodowli owiec. Co jest tego powodem? Teraz powiemy wszystko!

Podobnie jak to zostało opisane powyżej, rasa ta należy do grubej wełny. Owce mają tendencję mięsa tłuszczu ustanowiona przez „selekcji krajowej” na terytorium Kazachstanu. Wybraliśmy tylko te zwierzęta, które ze swej konstytucji i innych parametrów najlepiej nadaje się do rygorów koczowniczego życia miejscowej ludności. Muszę powiedzieć, że to podejście jest po prostu fantastyczne rezultaty!

Edilbaevskie owce są równie dobrze tolerowany w zimie zimnej i letniej suszy, doskonale wytrzymują długie marsze, a także posiada unikalną zdolność do jedzenia poza skromne pasze suszone, solone pastwiska.

Waga z najlepszych owiec sięga pół kwintali! Macicy takie wybitne wyniki nie wykazują, ale nadal można zadowolić 80-90 kilogramów. Jagniąt w jednym tylko z pierwszym miesiącu życia może paść do 17 kg, a w wieku sześciu miesięcy (w warunkach normalnych karmienia) czasami osiągnąć waga 50 kg.

Ponadto edilbaevskaya skała wyróżnia się spośród wersji mięsa oraz tłuszcz ich produkcji mleka. Każda królowa daje około 150 litrów mleka rocznie, ale niektóre owce można zadowolić ich właścicieli 200 litrów. Produkt charakteryzuje się doskonałymi smakowe lub odżywcze, a zatem jest powszechnie stosowany w kuchni.

Hissar rasy

W tym gatunku, omówimy bardziej szczegółowo. Należy zauważyć, że wśród różnych rodzajów Hissar rasy owiec stoi samotnie. Na świecie znane są jako największego zwierzęcia rozważamy „rodzina”. Jednak po kolei.

Uważa się, że zwierzęta tej rasy jest również wiodącym-out z wysokiej jakości mięsa i tłuszczu. Ponadto, mają doskonałą wytrzymałość i doskonale rozwiniętą odporność. Wreszcie Hissar rasy owiec doskonale nadaje się do całorocznego otwartych treści w trudnych warunkach górskich pastwiskach. Oczywiście, mają żadnych problemów tolerują długich odcinkach z pastwisk letnich na zimowy i odwrotnie. Przy okazji mówiąc, jednym z takich przejściowy może również przechodzić do 500 km.

Ponadto Hissar rasy owiec, jest podobny do tego z ich krewnych Romanowski, jest często używany jako „dawców”, aby poprawić inne gatunki zwierząt. Ojczyzna „hissars” Tadżykistan, uznawana jest, ale są one aktywnie hodowane w Uzbekistanie, Kazachstanie i południowych regionach naszego kraju. W przeciwieństwie do innych ras, te owce są podzielone na trzy podtypy. Spójrzmy na każdy z nich oddzielnie.

mięso

Główne cechy tego rodzaju owiec:

  • Wygląd dość rozpoznawalny, ponieważ nie ma ucieczki ogon gruby: wyciągnął w górę, a u niektórych osób i nie rozwinięte.
  • Zwierzęta charakteryzują się doskonałą dziennego zysku w młodym wieku.
  • W porównaniu z dwoma innymi gatunkami, Hissar rasy owiec ten podtyp daje stosunkowo mało tłuszczu.

Mięso i odmiany tłuste i tłuste

Owce są one różne, wyróżnia się ogon tłuszczu, co w większości przypadków jest ciągnięta do grzbietu. W przypadku bardzo tłustej odmiany, on przypomina duża torba, która posiada wybitne przedstawicieli rasy zajmuje około jednej trzeciej całego ciała.

Zauważ, że rasy owiec Gissar w Rosji jest reprezentowana głównie przez pierwszą kategorią, ponieważ tłuszcz z ogonem w naszym kraju nie jest zbyt popularny, a do karmienia tych zwierząt karmić wystarczającą ilość węglowodanów jest wymagane, co sprawia, że zawartość w naszych warunkach nie jest zbyt lukratywny.

Podstawowe informacje na temat wydajności

Zwierzęta mają silną, dobrze rozwinięty szkielet. Wysokość w kłębu siłowników często przekracza 85 centymetrów od królowych ta mieści się w zakresie od 75-80 cm (co jest również dużo). Co jeszcze różni Hissar rasy owiec? Zdjęcia pokazują, że mają się zastanawiać długo suche kończyny (które są nieco podobne do koni wyścigowych). Ponadto, zwierzęta wyglądają bardzo imponujące ze względu na jej podłużnym korpusie, który kontrastuje z silnej i szerokiej piersi.

Udaj ich szorstką, orli nos. Wszystkie zwierzęta są hornless (tj rogi mają, co do zasady). Szyja jest dość krótki, uszy – długie, „puszysty”. gatunki masy ogon tłuszczu w łojowych można osiągnąć około 40 kilogramów. barany waga może osiągnąć jakieś 190 kg. Macicy ważyć mniej, ale owce, które byłoby łatwiejsze do 80 kilogramów, jest trudne do znalezienia.

powodować problemy

Po pierwsze, Hissar rasy daje bardzo skromne „żniwa” wełny. Co więcej, nawet w przypadku owiec tłuszczu rozkładem, jest bardzo twardy i szorstki. Nawet roczna strzyżenia owiec mniej niż 1,5 kg (w najlepszym wypadku), macica nie daje więcej niż kilogram. Ponadto, u kobiet wełna zawiera bardzo wysoki procent martwych sierści i szczeciny (18 do 34%) u samców liczba ta wynosi 11 do 24%. Nie jest zaskoczeniem, że surowiec jest wyłącznie do produkcji grubego filcu. Z reguły Hissar owiec jest czarny lub ciemny czerwono.

W ciągu ostatniego ćwierćwiecza rasy po raz pierwszy znacznie się zmniejszyła. Tak więc, na początku lat 90-tych ubiegłego wieku było 497,084 zwierząt, z czego ponad 90% z nich zostało całkowicie czystej krwi. Do tej pory, owce tej rasy istnieje około 460 tysięcy, a hodowcy jest bardzo zaniepokojony faktem, że z roku na rok coraz więcej mieszańców, t. E. nie czystej krwi zwierząt.

Ponadto, owce Hissar (przedstawiony w artykule zdjęcia) wyraźnie trzeba „zakończyć”, mający na celu zwiększenie plenności i jakości wełny, ale aby to zrobić (po upadku ZSRR) był po prostu nikt, ponieważ instytucje zwierzęce zostały zniszczone. Obecnie jedyną nadzieją dla indywidualnego owce, które nie dają ostateczny mix rasy z innych gatunków owiec, utrzymując czystość ich puli genowej.

Jednak niektórzy naukowcy twierdzą, że w żadnej poprawy (pod względem wydajności) owiec Hissar w Rosji i innych krajach nie potrzebują. Ta opinia opiera się na fakcie, że ta rasa – nie hodowlanego przez dziesięciolecia, a utworzone w wyniku wielowiekowej selekcji kierunkowej. Ten punkt widzenia ma prawo do życia, ale jeśli sytuacja nadal będzie niekonsekwentny kazirodztwa, do niczego dobrego nie będzie.

Żyzność i produktywność

Między innymi, macica nie posiada wysoką płodność, dwóch jagniąt w miocie nie widać. Jednakże okoliczność ta jest całkiem przyzwoita wydajność mleka kompensowane: 1,8-2,3 litra tłuszczu mleka dziennie. Zaledwie kilka miesięcy, niektórzy wybitni przedstawiciele tej rasy może dać maksymalnie 200 litrów wymienionego produktu.

Podstawowe informacje na temat treści zwierząt

Niezależnie od przynależności do określonego podtypu zawierają ten sam owiec. Należy zauważyć, że nie tylko im się podoba, mniej lub bardziej głęboki śnieg, a zatem powinno być z dużym wyprzedzeniem, aby zmienić pastwiska wraz z porami roku. Ponadto, trzeba być ostrożnym z mokrej karmy. Podobnie jak inne rasy tłuszczu bielik, zwierzęta te wolą suchy pokarm i nie mniej suche pastwiska.

W zasadzie, jak dotkliwe zimno nie są straszne, ale wskazane jest, aby mieć przynajmniej prosty baldachim pod którym zwierzę mogło ukryć przed najsilniejsze podmuchy wiatru. Zauważ, że owce tej rasy jest ściśle przeciwwskazane przeciągi. Na ogół mają one inne funkcje.