397 Shares 9843 views

Jak obliczyć owulację?

Kiedy świadomy planowania ciąży jest ważne nie tylko starać się normalizować swoją codzienną rutynę, wyspać, tak dalece jak to możliwe, aby rzucić palenie, picie i szkodliwe jedzenie, ale również wiedzieć o procesach fizjologicznych, które występują w każdym miesiącu w organizmie kobiety. Po tym wszystkim, bezskutecznie starają się o dziecko dziecko w ubogiej za ten okres może być dłuższy niż jeden miesiąc.


Biorąc pod uwagę fakt, że ciąża jest możliwe tylko w ciągu 24 godzin po uwolnieniu komórki jajowej, ważne jest, aby wiedzieć, jak obliczyć owulację. Oczywiście, z dobrym aktywności ruchowej plemników i środowiska sprzyjającego ich w macicy, mogą żyć w nim przez około 5 dni, przy zachowaniu zdolności do zapłodnienia. Dlatego uważa się, że kobieta może zajść w ciążę tylko przez kilka dni w połowie cyklu miesiączkowego.

Najlepiej, gdy w cyklu 28-dniowym, jajo musi opuścić jajnika w 14 dni, licząc od pierwszego dnia wystąpienia ostatniej miesiączki. Ale dla wielu dziewcząt nie jest tak łatwo obliczyć dni owulacji: pewnego – nieregularny cykl, podczas gdy inni – ponieważ uwolnienie komórki jajowej trwa 14 dni, w sposób opisany w podręcznikach i 10. W celu wyjaśnienia, kiedy jeszcze ten proces odbywa się, istnieje wiele sposobów, jednak każda z nich ma inną ważność. Aby pomyślny dzień obliczyć ciąży można wykonać testy na owulację, obserwować szyjki macicy, z charakteru i intensywności absolutorium, mierząc temperaturę podstawową, a nawet regularne diagnostyki USG. Nawiasem mówiąc, ta ostatnia metoda jest jedną z najbardziej wiarygodne: za pomocą ultradźwięków można określić wielkość pęcherzyków i zobaczyć na endometrium sugerować datę pęknięcia dominującego pęcherzyka i owulacji.

Ale większość, aby obliczyć dni owulacji, mierząc temperaturę podstawową. Główną wadą takiego świadectwa jest to, że w momencie uwolnienia komórki jajowej, dowiesz się kilka dni po zdarzeniu. Tak więc, zanim pęcherzyka pęknie, temperatura może nieznacznie spadać, a po owulacji ostro idą w górę. Że skok BT mówi uwolnienie faktu jaj. W czasie podnoszenia temperatury, od dawna lewy jajnik, i, najprawdopodobniej, nie jest gotowa do zapłodnienia. Ale jeśli pomiary są przeprowadzane przez kilka miesięcy codziennie, możliwe jest, aby mieć mniej lub bardziej wiarygodnie przypuszczać, że powinna wzrosnąć temperaturę podstawową. Owulacja nastąpi przed upływem tego popołudnia.

Kombinacja codziennych pomiarów porannych z badań, w których pasek testowy zostaje oświetlony kontrolę na 1-2 dni przed wydaniem jaja, może dać wiarygodne wyniki o przewidywanym terminem ewentualnego poczęcia.

Oczywiście, można spróbować obliczyć dni owulacji, bez użycia jakichkolwiek dodatkowych dowodów lub badań, lecz właśnie ta może być dokonana jedynie w regularnym cyklu. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę, że od tego momentu aż do następnej miesiączki zazwyczaj trwa od 10 do 14 dni, okres ten trwa wiele 12 dni. W ten sposób można dowiedzieć się przybliżoną dzień owulacji i aktywnie starają się począć dziecko w tej chwili. Jednak korzystanie z takiej kalkulacji dla zapobiegania ryzyku.