350 Shares 3951 views

„Nurofen” ból głowy: instrukcje użytkowania i sprzężeniem zwrotnym

Leki przeciwbólowe są teraz prezentowane na kupującego w dużej ilości. Wielu z nich są sprzedawane bez recepty i nadają się do użytku indywidualnego. Leki wytwarzane w postaci maści, żelu, proszku do wstrzyknięć, czopków itd. Jednak statystyki pokazują, że bardziej wygodne dla konsumentów stać tabletek, kapsułek i syropów. Dzisiejszy artykuł będzie powiedzieć, czy można pić „Nurofen” ból głowy. Dowiesz się o tym, jak lek i zapoznania się z jego funkcjami.


Kształt i skład uwalniania leku

Lek „Nurofen” ból głowy jest uznawany za jeden z najbardziej skutecznych i bezpiecznych leków. Jego składnikiem aktywnym jest ibuprofen. W jednym tabletka zawiera 200 lub 400 mg leku. Sieć aptek można kupić w każdej formie „Nurofen”: kapsułki, tabletki lub pigułki z zawartością cieczy – co lubisz najbardziej. Koszt leku wynosi od 100 do 300 rubli.

Kupić leki bez recepty może być. Ale lekarze nie zalecają używać własnego lek przeciwbólowy na dłużej niż pięć dni. Jeśli ból nie ustępuje dłużej niż jeden dzień, powinien udać się do lekarza i uzyskać dalsze informacje.

Wskazania do stosowania leków

Lek „Nurofen” odnosi się do nie-steroidowe leki przeciwzapalne. To łagodzi gorączkę ze względu na efekt przeciwgorączkowy i eliminuje ból. Działając na choroby paleniska, lek ma działanie przeciwzapalne. Świadectwem jego instrukcji opisuje takie sytuacje:

 • bóle stawów i mięśni;
 • wysoka gorączka;
 • okresowy ból u kobiet;
 • kontuzje sportowe, skręcenia;
 • zapalenie stawów i choroba zwyrodnieniowa stawów;
 • nerwoból i zapalenie.

Pomaga leczyć „Nurofen” bólu głowy spowodowanego następujących powodów:

 • Stres i depresja;
 • zmęczenie;
 • długotrwała praca umysłowa, nadmierne napięcie;
 • Grypa i przeziębienia;
 • chorób ośrodkowego układu nerwowego;
 • brak snu;
 • uraz głowy;
 • migrena.

Działanie leku rozpoczyna się natychmiast po jego użyciu. Zauważalny efekt obserwuje się w ciągu 15-20 minut. Ile działa „Nurofen”? Działanie leku trwa od 6 do 12 godzin. Ale coraz częściej staje się okres ośmiu godzin. Lek zmniejsza produkcję prostaglandyn przez hamowanie jego enzymu – cyklooksygenazy.

Należy pamiętać,

przypadki, w których nie zaleca się stosowania leku opisane w instrukcji obsługi. „Nurofen” nie dotyczy wysokiej czułości do składników, włączając opcjonalne, takie jak laktoza, sacharoza, ditlenek krzemu, cytrynian sodu i tym podobne. W zależności od formy, mogą zmienić lek. Zabrania się korzystania z znieczulający w astmie oskrzelowej, niektóre rodzaje alergii (pokrzywka, katar). Dzieci poniżej 6 lat medycyny jest powoływany tylko w postaci zawiesiny i czopków doodbytniczych. Lek jest przeciwwskazany w trzecim i pierwszym trymestrze ciąży. Nie powinno się go używać w czasie laktacji.

„Nurofen” (kapsułka lub inne formy leku) nie są przeznaczone do długotrwałego użytkowania. W takich przypadkach prawdopodobieństwo skutków ubocznych. Są objawia się następującymi objawami:

 • zaburzenia układu pokarmowego (nudności, bóle brzucha, biegunka);
 • zaburzenia układu nerwowego (zawroty głowy, szumy uszne, zawroty głowy, ból głowy);
 • zwiększenie ciśnienia i zaburzenia rytmu serca;
 • choroby nerek i wygląd obrzęku;
 • alergia.

Jeśli w trakcie leczenia bólu głowy występują jeden lub więcej z następujących objawów, należy zawsze skonsultować się z lekarzem.

„Nurofen” dorosły: jak leczyć ból głowy?

Pacjentów po 12. roku życia i dorosłych medycyny powołuje 200-400 mg ibuprofenu na recepcji. Wiesz już, że jedna tabletka zawiera 200 lub 400 mg. Zwróć uwagę na te informacje, to jest zawsze podana na opakowaniu. Nocą można powtórzyć 3-4 godziny, ale nie spożywać więcej niż 1200 mg leku.

„Nurofen” dla dorosłych, w postaci kapsułek o zawartości ciekłych szybko sprostać głowy. Można także wziąć lek – żeński „Nurofen ekspresowe Lady” zawiera 400 mg ibuprofenu. Aby zmyć leki potrzebne do wody bez miażdżenia pigułki.

Stosowanie u dzieci

Jak używać „Nurofen” od bólu głowy u dzieci? Jeśli dziecko ma 6 lat, może on zostać podany lek w postaci specjalnych (dzieci) tabletek. Jednym z takich tabletka zawiera 200 mg ibuprofenu. Wielość zastosowań nie powinna przekraczać trzy razy.

W tym przypadku, gdy masa ciała dziecka mniejsza niż 20 kg, to jest konieczne, aby nadać pierwszeństwo zawiesiny i doodbytnicze czopki. Ich wielkość jest obliczana w zależności od wieku i masy ciała dziecka. W wyznaczonym czasie od 5 do 10 mg ibuprofenu na 1 kg wagi ciała. Oznacza to, że waga 10 kilogramów, trzeba podać swoje dziecko 50-100 mg leku. Ta ilość wynosi do 5 ml zawiesiny, 1 lub czopka doodbytniczego. Jeśli po zażyciu leku po pewnym czasie na dziecko znowu, ból głowy, to nie jest konieczne przeprowadzenie ponownego wykorzystania. Skonsultować się z lekarzem.

Jak radzić sobie z migreny?

Czy sprawa narkotyków z migreny? Po tym wszystkim, to jest na tyle twardy, aby zatrzymać ból. Producent oferuje kupić oddzielny rodzaj leku – „Nurofen Multisimptom”. Jest on przeznaczony do leczenia migreny. Preparat składa się z dwóch aktywnych składników: ibuprofen i paracetamol. W tym połączeniu pigułka szybko ulżyć niepokojący objaw. Ważne jest, aby wziąć lek na początku migreny. Jeśli kiedykolwiek do czynienia z nim, to już wiesz, że ból zaczyna się wraz z pojawieniem się aury.

Dawkowania „Nurofen Multisimptom” jest 1 tabletka na odbiór. Wielość użycie – 3 razy. Zebrane preparat korzystnie przed posiłkiem lub 2-3 godzin po posiłku.

opinie użytkowników

Konsumenci twierdzą, że oznacza „Nurofen” (ból głowy) jest dość skuteczny. W większości przypadków nie wymagają wielokrotnego stosowania leku. Tabletki są szybko i całkowicie pozbyć się nieprzyjemnych objawów. Wielu pacjentów ma lekarstwa na ich domowej apteczce. Po ból głowy pojawia się w najbardziej nieodpowiednim momencie. Po użyciu, kapsułek i tabletek, „Nurofen” można wrócić do swojej działalności w ciągu pół godziny. W tym czasie, lek całkowicie złagodzić ból.

Statystyki pokazują, że oznacza „Nurofen” jest jedną z najbardziej popularnych w leczeniu kaca. Rzeczywiście, taka praktyka istnieje. W przeciwieństwie do znanego paracetamolu opisano lek nie jest szkodliwy wpływ na wątrobę. W związku z tym, można go przyjmować rano po burzliwej święto. Ale nie nadużywać tej metody. Nie zaleca się również, aby wziąć pigułkę natychmiast po alkohol. Taka profilaktyka jest uznawane za nieskuteczne i niebezpieczne. Użyj leki tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Konkludując

Jeśli masz nagły ból głowy, a następnie uporać się z dyskomfortem pomoże lek „Nurofen”. Lek jest skuteczny, niedrogi i bezpieczny sposób. Przy właściwym stosowaniu, a zgodnie z tym ustawienie dawki leku, nie powoduje skutków ubocznych. „Nurofen”, tabletki i kapsułki są uznawane za jeden z najbardziej powszechnie przepisywany. Żyć bez bólu z „Nurofenom”!