751 Shares 7505 views

Brytan: opis rasy, charakterystyka zawartości. Rasy psów bojowe

W wyniku krzyżowania pit bull terrier z neapolitański Mastif psa rasy został opracowany, zwany brytan. Został on stworzony pierwotnie jako wojownik, jak również jej przedstawiciele często były tak wielkie Strażnicy i myśliwi.


Opis gatunków

Jest to dość duże psy – więdnie może osiągnąć wysokość 73 cm i średni ciężar – 65 kg. Muskularne ciało składa się proporcjonalnie wyciągnął brzuch, klatka piersiowa dobrze rozwinięta. Przejście do pyska jest bardzo wyraźna. Nos jest zwykle czarny, lecz może być obecność plam zależności sierści zwierzęcia.

Małe, lekko skośne oczy brązowe sadzone daleko od siebie. Uszy w wyniku zwolnienia mają trójkątny kształt.

Śledząca ogon, zwężający się koniec, przypominający wytrzymałej naprężonej liny. W stanie wzbudzonym, jest ona podniesiona.

Płaszcz jest krótki, szczelne, może być biała, czarna lub nakrapiana płaszcz. Częste są również kolory czerwony lub brązowy. Na nogach często mają białe plamy.

Historia wystąpienia

Pierwsze wzmianki o bandogah odnosi się do początku XIV wieku – tzw ogromny mastifoobraznyh psy, które dzień siedział na łańcuchu, a nocą obszarów chronionych. Były bardzo agresywne i niebezpieczne ataki zwierząt obawiają się jedyny w swoim rodzaju. Zakłada się, że pochodzą od psów, które uczestniczyły w walce z bykami. Potężne dzikie psy łzawienie liny, pędzi do walki. To jest pochodzenie nazwy – słowo „pies podwórzowy” oznacza w tłumaczeniu „psa łańcuchowego”. Gdy krew i rozrywka z psem walki byków zostało zakazane, brytan znalazły zastosowanie jako ochrona przed inwazją gospodarstw borsuki i lisy.

Na początku lat 70-tych przyniósł weterynarza Swynford nowoczesną bandogov. Co ciekawe, brytan nie jest czystej krwi psa. Jest to wynikiem skrzyżowania mastifa i pit bull terrier. W tym przypadku potomstwo zawsze pozostawia wiele do życzenia. Hybrydyzacja bandogov ze sobą wyniki w drobniejszej potomstwa.

Obecnie psy te wykorzystywane są głównie do agencji ochrony lub ścigania.

Charakter i zachowanie

Pomimo faktu, że brytan – bardzo inteligentne zwierzę, ma dość silnej woli charakter. Nie zaleca się rozpocząć rasy psów niedoświadczonych hodowców – wymaga stałej uwagi i szkolenia. Ale przy odpowiednim wychowaniu bandoga uzyskano doskonałą opiekuna i protektora. On jest bardzo nieufny wobec obcych, więc kto przyszedł odwiedzić osiąga swoją uwagę. Z innymi zwierzętami i dzieci brytan stanie znaleźć wspólny język, ale nie toleruje znajomości. Wybierając jeden lider wielu innych członków rodziny, będzie po prostu przetrwać.

Te psy są w stanie wykryć ruchy człowieka z jego intencjami. Gdyby zdecydował się grać – z przyjemnością przyjmuję zaproszenie i igraszki. Ale widząc ludzką ruch lub niebezpieczeństwo agresji i będą bronić. Brytan stanowi poważne zagrożenie dla złodzieja, t. Aby. On nie warczeć, po prostu nagły atak, pozbawiając czasem weszły do domu złodziei dowolną część ciała.

zawartość

Te psy są bezpretensjonalne i jest potrzebne żadne specjalne opieki. Czesanie wełny zaleca się raz w tygodniu, aby usunąć martwe włosy i do celów higieny. Aby to zrobić, należy użyć specjalnego pędzelka gumowego lub grzebień. Często kąpać psa nie jest to konieczne, to zwykle odbywa się tylko w przypadku silnego zanieczyszczenia.

Podobnie jak wszystkie inne rasy, bandogu niezbędnych procedur higienicznych. Konieczne jest, aby regularnie sprawdzać i czyścić uszy wacikiem. Psy te często rozwijają się wraz z wiekiem, chorób oczu i układu mięśniowo-szkieletowego. Dlatego konieczne jest okresowe wizyty z kliniki weterynaryjnej dla zwierząt. Terminowe wdrożenie środków zapobiegawczych może pomóc uniknąć poważnych problemów zdrowotnych. Gdy zawartość psów w mieszkaniu zwierzakiem jest konieczne, aby zapewnić długotrwałe i aktywne spacery.

zasady żywienia

Jak w przypadku każdego psa bojowego, brytan (opis rasy klasyfikuje to było do tej grupy) potrzebuje dobrego odżywiania uzupełnić swoją utraconą energię. Ponadto, właściwe podawanie jest bardzo ważny w zapobieganiu różnym chorobom.

Główną część diety powinna być mięso (wołowina pożądane). W tym celu może być dodawany do produktów mięsnych, zbożach (szczególnie użyteczne gryczana, mąka owsiana, ryż), produkty mleczne, gotowanego jaja. Warzywa powinny być obecne w diecie tego psa, ale w małych ilościach.

Edukacja i szkolenia

Pies jak pies przywiązany do łańcucha, trzeba doprowadzić do pierwszych dni szczeniaka w domu, tak aby mógł podjąć wszelkie wymogi jako część ich życia. W tym przypadku, niedoświadczony hodowca psa najlepiej jest skorzystać z pomocy profesjonalnego kinologów. Ważne jest, aby znaleźć wspólną płaszczyznę z psem w tym samym czasie stała się dla niej prawdziwym liderem i autorytetem. W przeciwnym razie, straszna historia może się zdarzyć, takich jak te czasem błysnął w mediach, opisując przypadki ataków na ludzi walczących psów.

Całkowicie niedopuszczalne przeciwko bandoga kary fizycznej. Trzeba stale komunikować się z nim, rozwijając go nie tylko fizycznie, ale również intelektualnie.

Zakup szczeniaka

Nabywać psa tej rasy powinien być dobrze sprawdzonej hodowli lub zaufanego hodowcy. Zdarza się, że bandogov hodowane ludzi z niewielkim doświadczeniem. Należy pamiętać, że szczeniak dobrze absorbują z rodzicami nie tylko pozytywne, ale również negatywne cechy. Więc to ma sens, aby wrócić więcej niż jeden raz, aby hodowcy, aby zapoznać się z nim i rodziców szczeniaka. Wiadomo, że stabilność psychikę psa zależy od stopnia purebreeding. To nie jest wyjątkiem i brytan. Cena szczeniąt tej rasy jest niemal taka sama jak w bull terrier szczenięta. Średnio jest to około 300 $.

Inne rasy psów bojowych

W rzeczywistości ten podział nie istnieje. Walki psów były bardzo długi czas, a niektóre skały zostały podjęte właśnie w nich uczestniczyć. Ale poza tym, walczące psy były używane do polowań na duże zwierzęta. Wiele z nich zostało później wyjęte bezpośrednio do tego celu.

Walczące psy są:

  1. Buldog angielski. Wnioski do udziału w polowaniu na niedźwiedzia. Pomimo niewielkich rozmiarów, te psy mają potężną sylwetkę i spokojne usposobienie.
  2. Mastif angielski. Jest to jeden z największych psów. Dawniej używany do przynęty niedźwiedzia. Dziś jest to potężny strażnik, jedyny w swoim rodzaju w stanie odstraszyć intruza.
  3. English Staffordshire Bull Terrier. Pochodzi ze skrzyżowania buldoga angielskiego z terierów. Jest znany jako pies-gladiator, ale po zmniejszyła się popularność walk psów, stał się doskonałym towarzyszem do swego pana.
  4. American Pit Bull Terrier. Zyskał rozgłos za ataki na ludzi, popyt na te psy ostatnio spadła. Choć niesłusznie – w rzeczywistości winę za zachowanie psa spoczywa całkowicie na gospodarza.
  5. Sharpay. Wielu postrzega go jako salonik zwierzaka. W rzeczywistości, jest to typowy przedstawiciel psów bojowych. To właśnie użył w swojej ojczyźnie – w Chinach.

Nie tylko pies przywiązany do łańcucha, ale wiele innych ras, które pojawiają się, aby wziąć udział w walkach psów, dziś są po prostu członkami rodziny i kocha zwierzęta.