485 Shares 3336 views

nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie – jeden z najczęstszych i najbardziej rozpowszechnionych chorób obecnie. Przede wszystkim jest wzrost odsetka nadciśnienia wśród wszystkich chorób i patologii związanych z występowaniem złych wyborów stylu życia. Odegrał znaczącą rolę i niezdrowych nawyków, takich jak palenie tytoniu i picia napojów alkoholowych. Jako choroby nadciśnienia tętniczego jest zaburzenie centra regulacji ciśnienia krwi, ponadto jest bezpośrednio takie zaburzenia, które nie zostały spowodowane przez choroby zewnętrznych.


nadciśnienie płucne odnosi się do choroby przewlekłe, leczenie, które jest bardzo problematyczne. Podziemny różne opinie czołowych ekspertów i profesorów medycyny na etiologię choroby została zakończona na etapie podejmowania świadomej decyzji o powszechnym nadciśnienia polyetiology. Oznacza to, że przyczyny choroby jest złożonym czynniki wpływające.

Co to jest nadciśnienie? Stały poziom ciśnienia wzrost do 140 ° C i ponad dziewięćdziesiąt milimetrów. Trwałość postaci (trwałość) tego zjawiska znajduje się w potrójnym ciśnienie krwi mierzy się w różnych czasach po przyjeździe lekarza.

W zależności od poziomu ciśnienia zwiększającego izoluje się stopnie nadciśnienia płucnego: pierwszy stopień – przy ciśnieniach 140-159 / 90-99, a drugi – BP 160-179 / 100-109 i trzeciego stopnia nadciśnienia – 180 i więcej / 110 i powyżej. Fundusze są także izolowane nadciśnienie tętnicze, który jest nazywany skurczowe. W tej postaci ciśnienie skurczowe osiąga poziom 140 mm Hg lub więcej. Sztuka i rozkurczowe. – mniej niż 90 mm.

Nadciśnienie objawia się bólem w uszach, zawroty głowy, szum w uszach, migotanie przed oczami, „leci”, bóle serca i inne objawy. Jednakże istnieją przypadki nadciśnienia bezobjawowym, gdy wartości wysokie ciśnienie krwi nie towarzyszy żadnych objawów, a pacjent nie zauważy pogorszenie ich stanu. Identyfikacja nadciśnienia w takich przypadkach, staje się szokiem dla pacjentów, ponieważ ich stan zdrowia było żadnych oznak jakiejkolwiek choroby.

Nadciśnienie tętnicze, chociaż choroba jest przewlekła, ale w potrzebie leczenia w celu ułatwienia stan pacjenta i zatrzymać postęp choroby i ewentualnych powikłań. Leczenie nadciśnienia tętniczego, zwykle zaczyna się od terapii bez leków. Zgodność z solą i trybie restrykcyjnym płynów, jak również odmowy złych nawyków, takich jak palenie tytoniu i spożywania alkoholu. Aktywny stosowanie jest ćwiczeń terapeutycznych i różne formy fizykoterapii (jontoforeza, elektryczną, ciepłą, sosna lub dwutlenku węgla i siarczku wodoru kąpieli, różne formy duszy, i tak dalej). W przypadku braku oczekiwanego efektu diety i obróbki fizycznej, lekarz decyduje się na rozpoczęcie leku (leków) za pomocą terapii. Leczenie nadciśnienia tętniczego wymaga wykwalifikowanych i wyszkolonych ekspertów podejście, ponieważ w każdym przypadku schemat leczenia może znacznie się różnić. Stosowanie kompleksów różnych leków w postaciach dawkowania przyjazny dla pacjenta powinna być stała i systematycznego, to konieczne do ciągłego monitorowania i regulacji poziomu ciśnienia.

Tak więc, nadciśnienie jest wspólne przewlekłe choroby w populacji w danym momencie. Postępujący rozwój choroby, zaangażowanie w proces chorobowy dużej liczby narządów i układów, a także wysokie ryzyko rozwoju powikłań formowania i dać choroby w najbardziej znaczącej cyfry, niebezpieczne i wymagają leczenia natychmiastowe i długoterminowe.